• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žurnalisto Martyno Starkaus draugas nusprendė apie karą Ukrainoje laiškais informuoti kelis šimtus Rusijoje gyvenančių žmonių. Pats žurnalistas nusprendė pasidalyti gautais atsakymais socialiniuose tinkluose. 

Žurnalisto Martyno Starkaus draugas nusprendė apie karą Ukrainoje laiškais informuoti kelis šimtus Rusijoje gyvenančių žmonių. Pats žurnalistas nusprendė pasidalyti gautais atsakymais socialiniuose tinkluose. 

REKLAMA

„Vakar mano draugas (nenorėjo būti minimas, suprantama, tęsia darbą su adresatais toliau) parašė laišką apie tai, kas vyksta Ukrainoje savo draugams, pažįstamiems, bendriems pažįstamiems, gyvenantiems Rusijoje, bei išsiuntė jį keliais šimtais(!) adresų. Trumpai jame išdėstė esmę apie maskolių vykdomą agresiją ir žūnančius Ukrainos žmones, bei Rusijos karius. Atsakymai ėjo atgal visą dieną. 

Nieko ten stebuklingo, kaip ir tikėjomės, taip ir yra – Rusijos žmonių didžioji dalis yra zombiniai Putino gerbėjai, kiti – bijo ir yra susitaikę, kad teks kentėti. Žemiau pateikiu atrinktus ir išverstus į lietuvių kalbą įdomesnius sakinius, frazes iš minėtų atsakymų, kurie gana aiškiai mums leidžia susidaryti vaizdą, kaip ir ką ten galvoja žmonės. Reikia tik suprasti, kad rašyta buvo dar ne visiškai 100 procentinėms vatos saugykloms galvose:

REKLAMA
REKLAMA

„Visuomenė pas mus nieko nesupranta, neįmanoma pataisyti jų galvų, jie nesupras iki galo, bet turės susidurti su pasekmėmis visą likusį gyvenimą. O jos prasidės netrukus“.

REKLAMA

„Pirma Dagestano valdžia, paskui Kalmukijos, vėliau kitų regionų vadovai jau pradėjo pripažinti pirmuosius nuostolius. Vienetiniai atvejai. Bet! 2014 m. nebuvo pripažintas nė vienas. Tai, jei galima taip pasakyti, yra gerai. Jie greičiau atsibus“.

Хуй знает kas čia bus. Visi mane supantys žmonės yra normalūs. Vis dar turėčiau paieškoti šūdinų patriotų. Mano giminaičiai, vadovai ir draugai yra sveiko proto. Kaip sakoma, „komunikacijos burbulas“. Jie bando blokuoti „Facebook“, bet aš žinau, kaip juo naudotis, yra VPN“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų šalyje už vieno žmogaus piketą galima sėsti į kalėjimą. Nors pagal Konstituciją jie leidžiami be jokių apribojimų. O jei į protestą išeisi dviese- bus dar blogiau. Labiau tikėtina, kad ne gatvėse protestuos žmonės, o prasidės sabotažas, dirbs nuleistomis rankomis“.

„Karas Afganistane priartino SSRS pabaigą“.

„Sveiki! Suprantu jūsų nuostabą, švelniai tariant. Mane patį šokiruoja tai, kas vyksta, o labiausiai – rusų reakcija į tai. Turėjau tiesiog užblokuoti daugelį buvusių draugų, kurie palaiko karą. Deja, vatos jų galvose pasirodė daug daugiau, nei maniau. Pats didžiausias pasipriešinimas jų postuose yra tas, kad parašo „aš esu prieš karą“, bet... O paskui apie Donbasą ir pan. Kad mes asmeniškai nesame dėl nieko kalti ir neturime ko gėdytis“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog... Nėra žodžių. Ir net ekonomikos žlugimo perspektyva kelia nerimą nedaugeliui žmonių. Daugelis sako, kad nieko baisaus, išgyvensime valgydami bulves“ („ничего, на картошке протянем»)

„Atsisakau tai suprasti! Man neišpasakytai skaudu ir gėda! Mus apgaubė gėda, kurios negalime nuplauti“.

„Sekmadienį susitikome su instituto draugais. Mano žmona ir aš buvome mažumoje. Tik vienas iš kompanijos buvo adekvatus, bet vis vien „Krymas mūsų“ pozicijose. Kiti penki pasirodė beviltiški. Zombiai. Jie kalba tik apie Amerikos grėsmę. Jie nesupranta, kad žmonės miršta. Po savaitės ekonomika žlugs, tada jie tai pajus. Man baisu“.

REKLAMA

„Iš mūsų oligarchų Europoje ir JAV viską konfiskuos, gal jie pajus tada. Be to, jie pasirašė dekretą, pagal kurį eksportuotojai privalo konvertuoti savo pajamas užsienio valiuta. Deripaska jau pasipiktino. Galbūt sankcijos bus veiksmingos. Žmonės bijo nes pas mus tempia į kalėjimą dėl bet kokio preteksto“.

„Artimiausiomis savaitėmis viskas turėtų išsispręsti. Tačiau kaina bus per didelė“.

„Mano šeima ir aš esame sukrėsti ir vienareikšmiškai pasisakome prieš karą. Taip pat stengiuosi kiek įmanoma įtikinti tuos draugus ir giminaičius, kurie jį palaiko, deja, yra ir tokių.“

REKLAMA

„Sveiki. Aš jus girdžiu. Viską suprantu ir esu kategoriškai prieš šį karą. Tai tas pats, kas jei, tarkime, Tatarstanas norėtų atsiskirti nuo Rusijos (buvo bandymų gauti autonomiją), o Ukraina siųstų karius į Rusiją, kad paremtų jų suverenitetą. Absurdas! Bet ką galiu padaryti? Eiti į demonstraciją? Nerealu .... Aš sąmoningai neskelbiu savo nuomonės FB, kad nesukelčiau muštynių“.

„Facebook“ su VPN veikia man, turiu daug draugų Ukrainoje, todėl viską matau. Bet apie tai kalbėti užtruktų ilgai, tik trumpai pasakysiu, kad manau, jog Putinas tikrai išprotėjo ir nesuprantu, kodėl jis visa tai pradėjo. Tačiau kad ir ką visi sakytų, Putiną remia dauguma gyventojų, todėl bijau, kad tai užsitęs dar ilgai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tegul jie ten pasaulyje galvoja, ką nori, arba išvis negalvoja. Jie visi (mes visi) vis tiek mums visiems yra šikna!“

„Mano dukra, kuriai 13 metų, sakė, kad jai bjauru, jog gimė Rusijoje“. 

Tai va. Kitą dalį laiškų patalpinsiu vėliau, labai daug gaunasi vienu kartu, o atsakymai vis dar ateina“, – rašė Martynas Starkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų