• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

8

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

REKLAMA

Scenoje taip pat išvysite: Kostą Smoriginą (Kopų senis), Kariną Krysko (mama), Tadą Juodsnukį (Perkūnas), Jeronimą Milių/Povilą Meškėlą (Neptūnas). Naujausio ir didžiausio roko operos pastatymo režisierius – Kostas Smoriginas. Choreografas – Gytis Ivanauskas.

„Kompanija – nuostabi. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl aš vėl dainuoju Kastytį. Su Aiste Smilgevičiūte visada jaučiau labai artimą ryšį. Ji sugebėjo išsaugoti švelnų ir šiltą požiūrį į pasaulį. Ji į mano gyvenimą visada įneša mažiau rokenrolo ir daugiau prasmės“, – sako Marijonas.

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“ pasakoja mums gerai žinomos istorijos apie žveją Kastytį ir deivę Jūratę tęsinį. Kastytis klūpi ant jūros kranto apraudodamas Perkūno nukirstą savo mylimąją Jūratę. Staiga ji atgyja ir istorija „po istorijos“ prasideda... Jūratė ir Kastytis patirs rimtų išbandymų, dievų ir stichijų rūstybę, tačiau tikra meilė nugalės viską.

REKLAMA
REKLAMA

Roko operos „Jūratė ir Kastytis“ istorija prasidėjo lygiai prieš du dešimtmečius – 2002-aisiais. Kompozitorius Rokas Radzevičius tuomet sulaukė pasiūlymo sukurti didelį scenos veikalą Klaipėdos Jūros šventei.

REKLAMA

„Iškart supratau, kad tai bus roko opera, o Klaipėda ir jūra padiktavo jos temą“, – prisimena jis. Tai buvo didžiausias ir sudėtingiausias projektas, kokį jam tik buvo tekę kurti.

Pas poetą Rimvydą Stankevičių su pasiūlymu parašyti libretą atvykęs kompozitorius jau žinojo, kad Jūratės vaidmuo bus skirtas jo mylimajai Aistei Smilgevičiūtei. „Jūratė tada buvo labai įsimylėjusi, tokia pat liko iki šių dienų“, – sako ji.

Kas galėtų dainuoti Kastytį, nebuvo aišku. „Marijono tuomet asmeniškai nepažinojau, bet iš šalies atrodė, kad jis labai tiktų“, – pasakoja Rokas.

REKLAMA
REKLAMA

2002-aisiais Marijonas jau buvo sukūręs „Tris milijonus“, todėl jo numerį telefone surinkęs R. Radzevičius toli gražu nebuvo tikras, kad roko žvaigždė priims pasiūlymą. „Iki šiol nesuprantu, kodėl jis taip lengvai sutiko“, – prisiminęs šypteli Rokas.

„Sąžiningai? Nelabai prisimenu, kaip ten atsidūriau. Turbūt, man buvo gera nuotaika ir trūko veiklos, o Rokas pataikė laiku paskambinti“, – sako Marijonas.

Jis pasakoja, kad prieš pirmą pasirodymą Klaipėdoje buvo šiek tiek baimės. „Susirinko daug žmonių, bet visiems labai patiko“, – prisimena jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po Jūros šventės įvyko dar keliolika sėkmingų roko operos parodymų Lietuvos miestuose. Žmonės labai pamėgo jos dainas, ypač Marijono ir Aistės atliekamą „Meilės duetą“. Vėliau originali roko opera natūraliai nebebuvo rodoma, jos dalyvius įsuko kita veikla.

Nedaugelis žino, bet tarp pirmos roko operos šokėjų buvo ir Karina Krysko, kuri anuomet net nebuvo pradėjusi dainininkės karjeros. Simboliška, kad po dvidešimties metų ji grįžta jau kaip vokalistė.

REKLAMA

Pirmoje roko operos sudėtyje dainavo ir gruodžio parodymuose dalyvaus šiuo metu itin retai scenoje matomas  Kostas Smoriginas. Jis ne tik legendinis Kopų senis, bet ir naujo roko operos pastatymo režisierius.

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“: gruodžio 17 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, 28 d. – Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, 29 d. – Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų