Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį popiet Vilniaus Katedros aikštėje vyksta renginys „Visos šeimos svarbios“. Jo tikslas atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje yra įvairių šeimų ir pabrėžti, kad visos šeimos, taip pat ir LGBTQ+ yra svarbios. Šventiniame renginyje pasirodė ir šalies nuomonės formuotojai, kurie išreiškė savo nuomonę apie šią dieną.

Sekmadienį popiet Vilniaus Katedros aikštėje vyksta renginys „Visos šeimos svarbios“. Jo tikslas atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje yra įvairių šeimų ir pabrėžti, kad visos šeimos, taip pat ir LGBTQ+ yra svarbios. Šventiniame renginyje pasirodė ir šalies nuomonės formuotojai, kurie išreiškė savo nuomonę apie šią dieną.

REKLAMA

Renginyje progos pasisakyti už šeimą nepraleido ir puikiai žinoma dainininkė Inga Valinskienė.

„Sveiki visi laisvės ir tolerancijos šalininkai. Stoju šalia tų, kurie meilės nevadina gera ar bloga, tinkama ar netinkama, teisinga ar neteisinga. Stoju šalia tų, kuriems kertinės šeimos vertybės – pagarba, atsakomybė, pasitikėjimas, noras šildyti artimą žmogų ir būti jo šildomam yra aukščiau stereotipų. Kuo plačiau atsimerksime, tuo daugiau šviesos išvysime“, – į žmones su šypsena kreipėsi I. Valinskienė. 

„Nėra tokio dalyko kaip tradicinė šeima, nes tradicijas mes kuriame patys“, – žinutę siuntė humoristas Paulius Ambrazevičius su žmona Kristina.

REKLAMA

„Man atrodo, kad visos šeimos yra šeimos. Labai dėkoju, kad susiburiate ir ieškote bendrumo taškų. Esu įsitikinusi, kad mes šiame pasaulyje turime daugiau bendro, nei skirtumų. Tie, kurie ieško bendrumų ir kreipiasi į bendruomenes, nebijo apkabinti kito žmogaus, yra laimingesni, nei tie, kurie ieško ydų, kritikuoja ir siekia pažeminti kitą. Linkiu šviesos ir laimės“, – linkėjimus siuntė kulinarinių laidų vedėja, autorė Beata Nicholson.

„Linkėjimai visiems, linkiu geros šeimų dienos. Visos šeimos svarbios“, – kalbėjo tinklaraštininkas Paulius De Miko.

Keli šimtai žmonių Vilniuje susirinko pareikšti, kad visos šeimos svarbios Per 300 žmonių sekmadienį Vilniuje, Katedros aikštėje, susirinko į organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ organizuotą renginį, skirtą šeimoms. Renginiu „Visos šeimos – svarbios“ paminėta Tarptautinė šeimos diena. Pasak jo vedėjos aktorės Elžbietos Latėnaitės, norėta išreikšti palaikymą įvairioms šeimoms.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų turėti galimybę rintis, kokioje šeimoje gyventi, kaip gyventi. „Pernelyg ilgai mūsų valstybė svarsto, ar visos šeimos yra vienodai svarbios“, – sakė ji.

Parlamento vadovė vylėsi, kad iki šios Seimo kadencijos pabaigos bus priimtas vienos lyties partnerystę įteisinantis įstatymas. „Mes šiandien turime skolą žmonėms, kurie gyvena kartu, kurie yra įsipareigoję, kuri turi jausmų“, – tvirtino ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad politikų bandymai nubrėžti, kas yra meilė, kas yra grožis, net teisingumas yra pasmerktas nesėkmei. „Vis dėlto tikiuosi, kad gyvenimas žengia nenumaldomai į priekį, ir tie dalykai, kurie prieš kurį laiką atrodė neakivaizdūs, vėliau pasirodo akivaizdūs“, – teigė ji. Vyriausybės vadovė priminė, kad dabar nebeįsivaizduojama, jog moterims, neįgaliesiems būtų sakoma: „Nelįskit į akis“.

Per renginį transliuotas ir prezidento Gitano Nausėdos vaizdo sveikinimas. Jis sakė, kad stipri šeima kuria stiprią valstybę, ją privalu puoselėti, o sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šeimos gerovė – tai valstybės gerovė. Sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas: gerbti šeimos vertybes, skatinti šeimų kūrimąsi, pasirinkimą turėti vaikų, padėti juos auginti, kurti draugiškas sąlygas visiems dirbantiems tėvams“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, „stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę“, „stipri šeima kuria stiprią valstybę“. Jis pabrėžė, kad nuo šeimos gerovės priklauso ir valstybės gerovė. Renginį „Visos šeimos – svarbios“ organizuojančios asociacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena iš įkūrėjų Rasa Račienė teigė, kad surengti tokią šventę paskatino noras atkreipti dėmesį į LGBTQ+ žmones bei jų gyvenimus, kai nevyksta „Pride“ mėnuo ir tam skirti renginiai. Tuo pačiu metu Kauno rajone Lietuvos šeimų sąjūdis surengė „Šeimų maršą“ už tradicinę šeimą. Seime šiuo metu rengiamas naujas Partnerystės įstatymo projektas, siekiant Lietuvoje įteisinti tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Pernai toks projektas atmestas.

Iškrypėlių propagandistai.
Šeimos nesvarbios. Iškrypėliai svarbus. Lgbt ne šeima o ligonių ūkis. Kodėl tas prietranka Šimašius nedavė leidimo šveimom Vilniuje susirinkt. Bl Valynskiene ir išlindo.
Rašoma, kad renginyje dalyvavo „šalies nuomonės formuotojai.“ Kas nutaria, kad vienas ar kitas asmuo yra nuomonės formuotojas, kad jo nuomonė yra teisinga ir sektina? Jeigu šiandien esi radijo ar tv laidos vedėjas, jeigu rašoma apie tavo sužadėtuves, vedybas ir skyrybas, atostogas ir pirkinius, tai jau esi nuomonės formuotojas? Ir ką tokiu atveju eiliniams žmonėms daryti su savo nuomone? Apsimesti, kad jos nėra?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų