Prekybos centruose Vilniaus „BIG“, Kauno „Akropolio“, Klaipėdos „Herkaus galerijos“ ir Utenos „Aušros“ pradėjo veikti meilės paštas, kuris skirtas Švento Valentino dienai paminėti.
„Meilė – nuostabiausias jausmas, kurį savo gyvenime išgyvena žmogus. Kaip sakė garsus poetas Aleksandras Blokas, tik mylintis žmogus gali vadintis tikru žmogumi. Nutarėme suteikti mūsų prekybos centrų lankytojams galimybę rašyti meilės laiškus. Vasario 14 dieną, Švento Valentino dieną, juos galima bus išgirsti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Utenos radijo stočių eteryje“, - sako „Resolution Property Management“ įmonės operacinio valdymo vadovė Daiva Žvinytė.
Prekybos centro „BIG“ valdytoja Viktorija Mockevičienė pabrėžė, kad jau pirmą meilės pašto veikimo dieną dėžė pasipildė laiškais. „ Meilės paštas – tai puiki galimybė pasveikinti savo mylimą žmogų, išreikšti savo jausmus“, - sako V. Mockevičienė.
„Svarbu populiarinti švento Valentino dieną, skatinti žmones mylėti, daugiau dėmesio skirti romantikai, todėl su malonumu palaikome meilės pašto atidarymo idėją“, -- teigė Klaipėdos „Herkaus Galerija“ valdytoja Aistė Valiūtė.
„Kasdien skubame, dirbame darbus ir vis mažiau šiame beprotiško greičio šiuolaikiniame pasaulyje lieka meilei. Atidarydami meilės paštą, norime priminti, kokią didelę reikšmę žmogaus gyvenime turi šis jausmas“, -- sako „Kauno Akropolio“ valdytojas Vladimiras Kononenka. Jam pritarė Utenos mados ir grožio centro „Aušra“ vadovė Daiva Trapnauskienė. „Uteniškiai džiaugiasi galimybe pasveikinti mylimus žmones vietinės radijo stoties eteryje. Meilės pašto dėžė sklidina laiškų, -- sako D. Trapnauskienė.
Švento Valentino diena švenčiama vasario 14 dieną. Taip pat ji vadinama įsimylėjėlių diena. Istorija teigia, kad Šventas Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno III amžiuje. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 dieną Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Netrukus vyskupas Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.