Lietuvoje gyvenimo meilę radęs doktorantas iš Nigerijos įkliuvo į pinkles: tai buvo siaubinga

Dažniausiai, sutikę nepažįstamus žmones, nė nesusimąstome, kokios jų gyvenimo istorijos, patirtys ir viltys. Tačiau kartais verta stabtelėti ir tuo pasidomėti, juk neretai už paprasto žmogaus slypi išties neeilinė istorija. Tai įrodo ir šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ herojus žmogus, kurį laidos vedėja Kristina Rimienė pirmą sykį sutiko taksi automobilyje. 

Eugene Terungwa Agoh iš Nigerijos, studijuojantis ekonomikos mokslų krypties doktorantūroje, Lietuvoje gyvena jau ne vienerius metus, čia jis sutiko savo mylimą moterį, vedė, susilaukė dukters, čia turi savo verslą ir taip pat dirba taksi vairuotoju. Nigerijoje gyvena daugiau kaip 200 mln. žmonių, tad Lietuva atvykėliui iš tolimosios Afrikos atrodo itin maža ir jauki.

Laidos svečias kilęs iš didelės šeimos, kai visi susirenka, jų būna net 12. Jis, šeimos pirmagimis, nusprendė studijuoti Europoje, pirmiausia pateko į Ukrainą, o iš jos – į Lietuvą, kur gana netikėtai įleido šaknis.

„Man čia patinka. Labai džiaugiuosi čia gyvendamas. Tylu, ramu ir žmonės gana draugiški. Dauguma jų yra atviri. Kiti sako, kad žmonės čia blogi, ypatingai lietuviai – pikti, sako, kad lietuviai pykstasi su lietuviais ir nėra labai artimi, aš manau, kad yra visiškai priešingai, nes susipažinau su lietuviais skirtinguose etapuose“, – teigia laidos svečias, Lietuvoje gyvenantis jau beveik dešimtmetį.

Meilė ir biurokratiniai išbandymai

Per tą laiką Eugene baigė bakalauro, magistro studijas, gavo stipendiją studijuoti doktorantūroje, pamilo, vedė ir susilaukė dukters, tad įvykių vyro gyvenime tikrai netrūko. 

Meilės istorija tarp svetimšalio studento ir lietuvaitės prasidėjo internete. Vėliau jiedu kartu daug keliavo, taip dar geriau pažindami vienas kitą, o viską vainikavo vestuvės. 

Vyras džiaugiasi savo nuostabia žmona, tarp judviejų, anot jo, vyrauja supratingumas ir taika, tačiau ne visas poros kelias buvo rožėmis klotas – emigrantui ir jo šeimai koją kaišiojo įstatymų pinklės.

REKLAMA

„Anksčiau turėjote sustabarėjusį Migracijos departamentą, tai buvo siaubinga, išmokiau juos pats beveik visko. Gyvenau čia beveik septynerius metus, kol susidūriau su šia problema“, – pasakoja vyras, neslepiantis, kad turėjo daug rūpesčių dėl biurokratijos ir įstatymų interpretavimo.

Tuo metu, kai dukrelei buvo vos kiek daugiau nei metai, Eugene privalėjo grįžti į Nigeriją ir ten praleisti šešis mėnesius, jam tai atrodė pasaulio pabaiga. Po ilgo išsiskyrimo ir bendravimo tik video skambučiais, susitvarkęs dokumentus jis grįžo į Lietuvą, pas savo šeimą, tačiau žino – bet kurią minutę, pasibaigus vizai, gali būti vėl išsiųstas atgal į Nigeriją.

Nenuostabu kad šeima svarsto apie gyvenimą kitoje šalyje, tačiau tikisi, kad situacija keisis ir to neprireiks, nes, anot laidos svečio Eugene, jam ši šalis labai patinka.

Šiuo metu vyras džiaugiasi, kad nedidelis jo verslas pamažu auga, vairuoti taksi jam taip pat patinka, nes tai ne tik papildomi pinigai, bet ir būdas dar geriau pažinti miestą, kuriame gyvena. Eugene kupinas ateities planų ir vilčių, tad žiūrovai, praleidę šį sekmadienio rytą su laida „Pasaulis pagal moteris“, ne tik susipažins su neeiline asmenybe, bet ir bus įkvėpti jo stiprybės.

Nebijokite kurti

Drąsa rinktis netikėtus, dar nepažintus sprendimus dažnai pasiteisina, tai įrodo laidos svečio istorija. Tačiau šią paprastą tiesą galima įkūnyti ir kuriat grožį aplink save – tai laidos žiūrovams pademonstruos laidos „Pasaulis pagal moteris“ rubrikos „Floristinis desertas“ vedėjos, floristikos dizainerės K. Rimienės sukurta kompozicija.

Kaip ir statant namą reikalingas tvirtas pagrindas, taip ir komponuojant gėles svarbus karkasas, kuris gali būti įvairus, tačiau svarbiausia – stabilus ir galintis tapti pagrindu nuostabiausių gėlių kompozicijai. Floristikos dizainerė sukurs būtent tokį karkasą, kurį puoš egzotiška pasifloros žaluma, su dar neišsiskleidusiais pumpurais, agapantais, nerinėmis, frezijomis ir lotosu.

Taip iš smulkių, įvairių žiedų gims masyvi puokštė, stebinanti savo grožiu ir netikėta derme. Nebijokite tokių dalykų, o ir viso savo gyvenimo, kurti patys. 

 „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
N
Nida
2020-10-03 16:13:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tu šiukšlių šiukšle, ir atsiranda tokių, nors ką stebėtis
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų