• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio pabaigoje Latvija dainininkę Kristiną Orbakaitę ir muzikantą Goraną Bregovičių įtraukė į juodąjį sąrašą. Apie tokį sprendimą pasisakė pati K. Orbakaitė.

13

Balandžio pabaigoje Latvija dainininkę Kristiną Orbakaitę ir muzikantą Goraną Bregovičių įtraukė į juodąjį sąrašą. Apie tokį sprendimą pasisakė pati K. Orbakaitė.

REKLAMA

Apie tai, kad atlikėjai draudžiama įvažiuoti į Latviją rašo Latvijos naujienų portalas LSM.lv.

Sprendimą neseniai priėmė vidaus reikalų ministras Rihards Kozlovskis.

Tai reiškia, kad muzikantams teks atšaukti ir šią vasarą Latvijoje suplanuotus koncertus.

Šalies žvalgybos vertinimu, Rusijos agresiją remiančių asmenų pasirodymas neatitinka Latvijos nacionalinio saugumo interesų.

Nuo 2014 m. G. Bregovičius kelis kartus pasirodė okupuotame Kryme. Muzikantas taip pat dažnai viešai reiškė paramą Rusijai, kartu skleisdamas Vakarų šalis diskredituojančias žinutes. K. Orbakaitė taip pat koncertavo Kryme po okupacijos ir dalyvavo įvairiuose Rusijos propagandiniuose renginiuose.

REKLAMA
REKLAMA

K. Orbakaitės koncertas yra planuojamas ir Lietuvoje, jis gegužės 31 d. turėtų vykti Vilniuje, Pramogų arenoje. Koncertas Lietuvoje įplieskė aršias diskusijas.

REKLAMA

Nusprendė protestuoti

Visgi prieš tokį sprendimą atlikėja K. Orbakaitė nutarė protestuoti ir socialiniuose tinkluose paviešino atvirą įrašą.

„Mano koncerto atšaukimas ir draudimas atvykti į Latviją – tai ne tik sprendimas prieš atlikėją. Tai visų tarptautinių normų ir principų, kuriais grindžiamas šiuolaikinis pasaulis, pažeidimas.

REKLAMA
REKLAMA

Šis sprendimas pažeidžia ne tik mano, kaip atlilkėjos, teises, bet ir tarptautinės teisės bei žodžio laisvės pagrindus.

Visą savo gyvenimą paskyriau scenai. Mano kūryba yra už politikos ribų. Niekada nerėmiau politinių konfliktų ir juose nedalyvavau. Visada kalbėjau muzikos, teatro ir meno kalba. Tikiu, kad scena yra vieta, kur žmonės randa vienybę, o ne pretekstą susiskaldymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Menas neturi sienų. Muzika nėra ginklas. Ji gydo, vienija, tiesia tiltus ten, kur politikai stato sienas. Esu labai nusivylusi, bet nepraradau tikėjimo dialogu, protu ir žmogiškosiomis vertybėmis. Dėkoju visiems, kurie šiuo metu mane palaiko. Muzika ir koncertai tęsiasi.

Neketinu pasiduoti ir ginsiu savo teisę bylinėtis dėl teisės koncertuoti savo klausytojams. Tai ne tik asmeninio teisingumo, bet ir principo reikalas: menas neturi turėti ribų. Taika ir gera valia visiems“, – rašė K. Orbakaitė. 

REKLAMA
O as didziuojuosi latviais…
Menai tai ta pati propaganda, tegu sėdi rusijoje
Savo ruskyne, obokraitė, atsirado matai smegenų ploveja, nebūtų tavo motka pugačiova, dirbtum konservu fabrike, stipena.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų