Paplūdimio šlepetės, lyginant su „žudikais“aukštakulniais, atrodo visiškai nepavojingos. Tačiau žmonės, įsigeidę jas avėti, turėtų pagalvoti dar kartą.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos apsauga išleidžia apie 40 mln. svarų kasmet, gydydama įprasto apavo sukeltus sužeidimus, o bendrosios praktikos gydytojams tai jau tapo galvos skausmu.
Kiekvienais metais daugiau nei 200 tūkst. žmonių kreipiasi į bendrosios praktikos gydytojus arba dar blogiau — atsiduria ligoninėse dėl paplūdimio šlepečių sukeltų komplikacijų pargriuvus.
Anksčiau avėtos tik paplūdimiuose, šios šlepetės pamažu tampa vasaros stiliaus dalimi. Medikų atliktų skaičiavimų duomenimis, kas penkta moteris Britanijoje turi bent vieną porą lengvų paplūdimio šlepečių. Nepaisant to, ekspertai įspėja, kad per ilgai jas avinčioms moterims padidėja tikimybė senatvėje kentėti nuo blauzdų ir pirštų sąnarių skausmų.
Jų teigimu, paplūdimio šlepetės priverčia žmones iš esmės pakeisti eiseną. Avintis šlepetes žmonės, statydami koją, visą svori perkelia į kojos blauzdos išorę, o ne ant kulno, kaip yra įprasta, o tai sukelia ilgalaikę deformaciją. Be to, smarkiai išauga nugriuvimo ir susižeidimo tikimybė.
Neseniai pasipylusių skundų apie išsuktas kulkšnis, sulaužytas rankas ar riešus „kaltininkės“ — paprastos paplūdimio šlepetės. Mat, einant jomis netolygiu paviršiumi, vis daugiau žmonių pargriūna ir susižeidžia. Nepaisant to, dauguma žmonių tiesiog daug dažniau nusimuša pirštus, užkliuvę už nelygaus gatvės grindinio.
Batų kompanija „MTB“ tikina, kad paplūdimio šlepetės populiariausios yra moterų tarpe. Kiekvieną vasaros dieną jas dėvi apie 15 mln. moterų visame pasaulyje.
Pedikiūrininkų ir pediatrų sąjungos atstovas Mike'as O'Neillas perspėjo, kad šlepečių įtaka eisenai yra labai ydinga.
„Statydamas koją žmogus, dėvintis paplūdimio šlepetes, visą svorį perkelia į blauzdos išorę, o svoris ją keliant atitenka didžiajam kojos pirštui. Žmogus, perkeldamas svorio centrą ant blauzdos sąnario, jį ilgainiui susilpnina, — sakė jis bei pridūrė, — paplūdimio šlepetės neprilaiko blauzdos sąnario, todėl pradeda skaudėti sausgysles, išsidėsčiusias vidinėje pėdos pusėje bei kojos apačioje. O jei žmogus nėra pratęs avėti paplūdimio šlepečių, jos gali jam pritrinti pūslių.“
Medikai tikina, kad paplūdimio šlepetės yra tokios pat žalingos kojoms, kaip ir bateliai aukštu, plonu kulnu.
Emma Supple, „MTB“ kompanijos pediatrė-konsultantė, sakė: „Paplūdimio šlepetės yra universalios ir populiarios. Tačiau moterys turi turėti galvoje, kad per ilgas jų avėjimas gali sukelti rimtų pėdų bei kojų problemų.“
E. Supple rudenį visoms moterims pataria avėti patogius batus tam, kad kojos atsigautų po vasarą patirtų sužeidimų.