• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvos moterys (angl. freemales) – tai moterys, kurios laimingos ir be vyrų, kitaip nei Bridget Jones, kuri vis ieškojo Misterio Tobulybės, o vienišus vakarus leido su viskio buteliu, rašo D. Britanijos dienraštis „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA

Laisvos moterys per daug užimtos, kad skirtų laiko Misteriui Vidutinybei, o klausimas, „Ar šiandien rasiu Misterį Tobulybę?“ joms mažiausiai rūpi. Jei netyčia šalia atsiranda žmogus, su kuriuo verta būti kartu - puiku, tačiau jos niekuomet nesileis į vyrų „medžioklę“.

REKLAMA

Šiandien kaip niekad daug moterų gyvena vienos. D. Britanijos Nacionalinės statistikos departamento duomenimis 25-44 amžiaus (t. y. tuomet, kai paprastai sukuriama šeima) vienišų moterų skaičius per dvidešimt metų padvigubėjo. Ta pati ataskaita rodo, jog dviem trečdaliams apklausoje dalyvavusių žmonių nereikia antros pusės, kad jie galėtų gyventi laimingą ir pilnavertį gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tendenciją, jog vienišių vis daugėja, galima sieti ir su populiacijos senėjimu, nes daugiau žmonių, kuriems virš 65 metų, gyvena vieni. Tačiau didelę įtaką daro tai, jog daugėja skyrybų, o jauni žmonės vis dažniau savo noru renkasi vienišiaus gyvenimą.

Tipiškas pavyzdys būtų 23 metų Londono nekilnojamojo turto konsultantė Annabel Turbutt-Day. Ji taip kalba apie savo gyvenimą: „Laikau save laisva moterimi. Tiesiog santykiams neturiu laiko. Savaitgaliais susitinku su draugais, einu į svečius, jodinėju žirgu. Visą savaitę daug dirbu. Kitam asmeniui mano gyvenime nebūtų vietos. Neseniai radau naują darbą, turėsiu daug komandiruočių, galbūt ir į užsienį. Tikrai esu patenkinta gyvenimu ir neturiu laiko jaustis vieniša. Santykiai man šuo metu nėra prioritetas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kento universiteto sociologė Jan Macvarish keletą metų tyrinėjo 35-50 metų vienišų moterų gyvenimą.

Ji nustatė, jog didmiesčiuose vis daugiau išsilavinusių, sėkmingai darančių karjerą moterų gyvena vienos. Anksčiau moterys buvo veikiamos Bridget Jones and Ally McBeal stereotipų ir vyravo nuomonė, jog gyvenimas be vyro negali būti pilnavertis. Tradiciškai buvo reiškiamas gailestis vienišoms moterims, kurioms paskui „bus per vėlu susilaukti vaikų“.

REKLAMA

„Šiandien spaudimo, jog sulaukus tam tikro amžiaus moteris turi ištekėti ir tapti motina, nebeliko. Tačiau dėl to moterims gali būti sudėtingiau. Jos turi gerus darbus, yra patenkintos gyvenimu, nejaučia, kad joms kažko trūktų. Tačiau pagal tai, kaip jautiesi dabar, sunku nuspręsti, kaip jausiesi ateityje. Šiandien sunku užduoti klausimą: jei per trejus metus nesusilauksiu vaikelio, ar po penkerių metų dėl to neapgailestausiu? Moterys nutraukia santykius, o kai joms būna per trisdešimt vėl norėtų rimtos draugystės, tačiau jos negali rasti partnerio“ - sako sociologė.

REKLAMA



34 metų Becky Lee – laisvai samdoma TV prodiuserė iš vakarų Londono. Ji dvejus metus yra vieniša po septynerius metus trukusių santykių. „Iš pradžių bėgau nuo vienatvės ir ėmiau ieškoti pažinčių internete. Tačiau vėliau supratau, jog geriausiai jaučiuosi būdama viena. Visuomet ką nors veikiu - einu į klubą ar klausausi muzikos. Retai iš anksto kuriu planus, viską darau ekspromtu. Kartais nusprendžiu visą savaitgalį praleisti su draugais, o kartais lieku namie ir žiūriu filmus. Turiu pasirinkimo laisvę“,  - sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Psichologė Denise Knowles aiškina, jog „laisvos moters“ fenomenas yra vienišių kultūros dalis.

„Moterys baigia universitetą, paskui pradeda karjerą. Jos tiesiog neturi laiko santykiams, yra per daug užimtos, kad ieškotų vyro, kuris tiktų prie jų gyvenimo būdo. Mažiausiai jos trokšta įsipareigojimų. Tai nereiškia, jog jos atsiriboja nuo vyrų. Moterys turi draugų tarp jų, eina su jais į kavines ar teatrą, kartais ir miega kartu, tačiau negyvena po vienu stogu“, - pasakoja psichologė.

REKLAMA

Holly Radford, 29 metų buvusi aktorė, dabar - televizijos raidos tyrinėtoja, gyvenanti šiaurės Londone, taip pasakoja apie savo gyvenimą.

„Esu visiškai pasinėrusi į darbą, kuriam skiriu daug laiko, ir turiu puikų socialinį gyvenimą. Kada nors norėčiau sutikti Misterį Tobulybę, tačiau šiuo metu visai neturėčiau jam laiko. Mano gyvenimas yra toks pilnavertis, jog apsispręsčiau pradėti santykius tik su tuo vyru, kuris jį padarytų dar nuostabesnį. Norėčiau rasti ką nors, kas papildytų mano gyvenimą, o ne verstų mane derintis, ieškoti kompromisų.

REKLAMA

Turiu savo butą, iš tiesų įdomų darbą ir pastovų draugų ratą. Iš esmės kontroliuoju savo gyvenimą ir esu daug aktyvesnė nei tuomet, kai turėjau partnerį. Nesu nusiteikusi prieš vyrus, tačiau šiame gyvenimo etape man jo nereikia, kad būčiau laiminga.

Pabudusi ryte negalvoju, jog turiu susirasti vaikiną. Penkerius metus turėjau draugą, o dvejus metus esu vieniša. Būti vienai man nėra sunku, tai malonu. Nesijaučiu vieniša. Dabar nuveikiu kur kas daugiau nei anksčiau. Stengiuosi išbandyti įvairius dalykus, pavyzdžiui, tapau knygų klubo nare vien dėl to, kad tai įdomu.

Kartais šiek tiek liūdna, jog esu viena, tačiau tokių dienų nėra daug. Žinau, kas yra ilgalaikiai santykiai ir neskubu jų vėl užmegzti. Jaučiuosi laiminga.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų