tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
39
„Kino pavasario“ akimirkos (A. Solomino, G. Gražio, R.  Daskevičiaus ir T. Stuko nuotr.)

Penki ilgametražiai ir dar dešimt trumpametražių lietuvių kūrėjų filmų – solidus lietuviškų premjerų rinkinys šiemet budina „Kino pavasario“ žiūrovų vaizduotę. Pirmąjį festivalio savaitgalį pristatyta net 12 lietuviškų filmų.

39

Penki ilgametražiai ir dar dešimt trumpametražių lietuvių kūrėjų filmų – solidus lietuviškų premjerų rinkinys šiemet budina „Kino pavasario“ žiūrovų vaizduotę. Pirmąjį festivalio savaitgalį pristatyta net 12 lietuviškų filmų.

REKLAMA

Visi jie dalyvauja festivalio tarptautiniuose konkursuose, rašoma pranešime spaudai.

Kurio žvėries iškamša gyvesnė? Toks paradoksalus klausimas keliamas vasarą Leipcige pristatytame Aistės Žegulytės dokumentiniame filme „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“. Savito estetinio pojūčio, vaizdais kalbanti režisierė, penktadienį pasisveikinusi su Vilniaus žiūrovais, šią savaitę apsilankys Birštone, Druskininkuose, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Daugybėje tarptautinių festivalių, tarp jų ir Toronte, rodytas Marijos Kavtaradzės kelio filmas „Išgyventi vasarą“ šeštadienį pristatytas ir Lietuvos publikai. Filmo kūrėjai taip pat susitiks su Kaune, Marijampolėje, Utenoje ir Klaipėdoje vykstančio festivalio žiūrovais. Aktualias psichinės sveikatos problemas į viešumą kelianti drama veda viltingu, tačiau iki paskutinių minučių nenuspėjamu keliu.

REKLAMA

Abu šie filmai pateko į pagrindinę „Kino pavasario“ konkursinę programą „Europos debiutų konkursas“. „Tarp šių metų „Kino pavasario“ konkursantų – išties daug lietuvių. Jie visi sudaro labai perspektyvų šalies kino vaizdą. Daugelio filmų pasaulinės premjeros įvyksta užsienio festivaliuose, kur nauja režisierių karta garsina Lietuvos kino vardą“, – pastebi ilgamečio „Kino pavasario“ konkursinių programų partnerio atstovas „ERGO Insurance SE“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Tadas Dovbyšas.

REKLAMA

Pirmąjį festivalio savaitgalį buvo parodyta ir Ernesto Jankausko drama „Čia buvo Saša“, kurio pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje. Režisierius užčiuopia jautrią įsivaikinimo temą ir klausia, kas yra tikroji šeima. Šis filmas, kaip ir „Išgyventi vasarą“, tapo prestižinės pasaulio kino kritikų federacijos FIPRESCI konkurso dalyviu. Šią savaitę filmo kūrėjai aplankys Anykščius, Gargždus, Šiaulius ir Uteną.

Lietuvių filmai „Pačioje trumpiausioje naktyje“

Tradiciškai „Kino pavasaryje“ vyksta „Trumpas konkursas“, kuriame tarp 32 filmų yra ir penkios lietuvių pavardės. Be jau minėto Lauryno Bareišos „Kaukazo“, geriausiu festivalio trumpametražiu filmu pretenduoja tapti Skirmantos Jakaitės „Žonglierius“, Tito Lauciaus „Šeima“, Kamilės Milašiūtės „Nacionalinės premijos laureatų vaikai“ ir Akvilės Žilionytės „Langai“.

REKLAMA

Trys pastarieji filmai dalyvauja ir Studentų filmų konkurse kartu su Tado Šlajaus „Adamah“, Silvestro Polinausko „Siena“, Jevgenij Tichonov „Taco“ ir Saulės Bliuvaitės „Konkursas“.

Kai kuriuos lietuviškus trumpametražius filmus žiūrovai gali pamatyti visada ištikimiausius festivalio gerbėjus surenkančiame renginyje „Pati trumpiausia naktis“, kurią atidarys Ričardo Matačiaus filmas „Lizdas. Filmas apie du žmones ir du paukščius“. Trumpametražių filmų naktis truks 6 valandas ir vyks kovo 23 dieną 22.15 val. kino teatre „Pasaka“, kovo 30 dieną 22.15 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje ir „Forum Cinemas“ Kaune. 

REKLAMA
REKLAMA

Uždarys festivalį

Kovo 27 dieną įvyks viena laukiamiausių festivalio premjerų – Artūro Jevdokimovo dokumentinio filmo „Second Hand“, kuris pasakoja apie dėvėtų drabužių kelionę į parduotuves ir tamsų lietuvių verslą Didžiojoje Britanijoje. Režisierius taip pat lankysis Jonavoje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune ir Alytuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų