REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip pasidaryti tobulą manikiūrą?

Sakoma, kad rankos – kiekvienos moters vizitinė kortelė. Kad nagai atrodytų tobulai, reikia bent kartą per dvi savaites lankytis grožio salone ir patikėti nagučius profesionaliems manikiūrininkams. Tačiau jei norite sutaupyti laiko ir pinigų, išmokite pasidaryti manikiūrą pačios.

Sakoma, kad rankos – kiekvienos moters vizitinė kortelė. Kad nagai atrodytų tobulai, reikia bent kartą per dvi savaites lankytis grožio salone ir patikėti nagučius profesionaliems manikiūrininkams. Tačiau jei norite sutaupyti laiko ir pinigų, išmokite pasidaryti manikiūrą pačios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlome 8 žingsnelių planą tobulų nagų link.

1 žingsnis. Pasiruoškite priemones.

Reikės:

• lako valiklio (svarbu, kad būtų be acetono),

• vatos gabalėlių,

• popierinių servetėlių,

• dildės (geriausia stiklinės),

• medinių manikiūro pagaliukų,

• manikiūro žirklučių.

REKLAMA

2 žingsnis. Paruoškite nagus

Prieš pradedant manikiūro procedūrą reikėtų švariai nuplauti ir nusausinti rankas, o tada nuvalyti senąjį laką. Efektyviai ir greitai laką nuvalo acetonas, tačiau jis stipriai džiovina nagus. Vietoj jo rinkitės lako valiklį be acetono, kuris nors nebus sveikatos šaltinis, bent jau nepablogins jų išvaizdos.

3 žingsnis. Suteikite formą

Nagams galima suteikti trejopą formą: ovalią, kvadratinę ar trikampę. Kaip visada madingiausia išlieka ovalo forma, tačiau geriausia ją derinti prie pirštų formų ir ilgio. Naudodamasi nagų dilde, geriausia stikline, švelniais brūkštelėjimais dildinkite nagus viena kryptimi – nuo nago kampo centro link. Taip nagai taps tvirtesni ir mažiau sluoksniuosis.

REKLAMA
REKLAMA

4 žingsnis. Pašalinkite odeles

Odeles prie nago pagrindo patepkite specialiu suminkštinančiu skysčiu, o jeigu jo neturite, naudokite paprastą maitinamąjį kremą. Palaukite kelias minutes, kol jis įsigers. Tuomet pamerkite rankas į šilto vandens vonelę, kurią galite paruošti su jūros druska, žolelių nuoviru, aromatiniais aliejais, ir palaikykite jame dar kelias minutes.

Nusausinkite rankas servetėlėmis ir specialia mentele (manikiūro pagaliukais) atstumkite odeles, prikibusias prie nago pagrindo. Jei ties nago kampučiais yra negyvos odos likučių – atsargiai apkarpykite jas specialiomis žirklutėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5 žingsnis. Palepinkite rankeles

Naudinga rankų odą ir nagus nušveisti šveičiamuoju kremu. Vėliau pamasažuokite rankas drėkinamuoju kremu – taip suaktyvinsite kraujotaką ir paskatinsite nagus augti.

6 žingsnis. Naudokite lako pagrindą

Ant švaraus ir nusausinto nago tepkite lako pagrindą. Juo reikia padengti nagą tolygiai vienu sluoksniu. Įsitikinkite, kad ant nago neliko kremo likučių. Lakas ilgai nesilaikys, jeigu ant nagų bus likęs riebalų sluoksnis.

Lako pagrindas apsaugo nagus, kad didelės pigmentacijos lakas nepaliktų ant jų dėmių, ir padeda lakui geriau laikytis.

REKLAMA

7 žingsnis. Lakuokite

Geriau užtepti tris plonus lako sluoksnius nei vieną ar du storus. Visas nagas turėtų būti nulakuotas ne daugiau kaip per tris brūkštelėjimus. Prieš tepant antrą sluoksnį, pirmajam leiskite visiškai išdžiūti.

Galiausiai ant spalvoto lako tepkite apsauginį sluoksnį. Jis padės išsaugoti nagų lako spalvą ir yra daug tvirtesnis nei kiti du sluoksniai, todėl saugo nagus. Šį žingsnelį daugelis yra linkę praleisti, tačiau su juo manikiūras išsilaiko daug ilgiau, o nagai tampa blizgesni.

8 žingsnis. Džiovinkite

Pastarajam sluoksniui reikia nemažai laiko išdžiūti, tad, jeigu norite džiaugtis gražiu manikiūru, leiskite lakui džiūti bent penkias minutes. Galite pagreitinti šį procesą pūsdami nestiprią šalto oro džiovintuvo srovę 15 centimetrų atstumu nuo nago (jokiu būdu ne šiltą ar karštą, nes ji neleidžia nagų lakui sustingti). Jei labai skubate, galite pamėginti panardinti rankas į šaltą vandenį, tada džiūvimo procesas pagreitės, tačiau darykite tai tik išskirtinu atveju.

REKLAMA

Kada susirūpinti nagučiais?

Jeigu...

* nagas pakeitė spalvą – blogai jei visas nagas patamsėjo ir nebėra rožinis, arba atsirado juodų dėmelių po nagu,

* pasikeitė nago paviršius – tapo gruoblėtas ir nelygus,

* nagas pasidarė pernelyg lankstus ir plonas,

* nagas atsiskyrė nuo aplink jį supančios odos,

* odelės aplink nagus pradėjo kraujuoti,

* nagų odelės patino, paraudo, ėmė nemaloniai skaudėti.

Minėtaisiais atvejais prieš atliekant manikiūrą būtina pasitarti su gydytoju dermatologu.

Naudinga žinoti!

* Nagai praranda tvirtumą, ima lūžinėti ir sluoksniuotis, jei rankos dažnai mirkomos šarminiuose tirpaluose (pavyzdžiui, plaunant indus ar valant langus). Atlikdamos šiuos buities darbus visada mūvėkite gumines pirštines. Kasdien patariama nagus pamasažuoti maitinamuoju kremu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

* Nagų odeles lengviau ne nukirpti, o suminkštintas nustumti mentele. Atrodys lygiai taip pat estetiškai.

* Kad oda aplink nagus neragėtų ir neskilinėtų, kasdien ją suvilgykite specialiu aliejumi.

* Pigiuose, nekokybiškuose nagų lakuose gausu sintetinės medžiagos formaldehido, kurios prisikvėpavus gali imti skaudėti galvą, padidėti kraujo spaudimas ar pablogėti savijauta.

Parengė Rasuolė Čepulinskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų