• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara — atostogų metas. O jei sumanėte atostogauti, vadinasi, išsvajotąją vietą Jums, vienokiu ar kitokiu būdu, teks pasiekti. Galite skristi lėktuvu, keliauti automobiliu arba autobusu. Nepamirškite, jog viskas priklauso tik nuo Jūsų!

REKLAMA
REKLAMA

Prieš ruošiantis į kelionę, apsvarstykite galimybes: viena nepatogiausių kelionių — dviviečiu dviračiu; bene brangiausia - privačiu reaktyviniu lėktuvu; romantiškiausia - gondola; o aplinkai mažiausiai kenkia sklandytuvas ar burlentė. Ką renkatės?

REKLAMA

Galima plaukti kanojomis ar kruiziniais laivais. Plaukimas jūra, juntant bangas po kojomis arba skrydis virš debesų, jaučiant nesvarumo būklę. Viršgarsiniu lėktuvu “Concorde" paskraidyti nepavyks, tačiau, esant galimybei,  įdomu išmėginti skrydį privačiais sraigtasparniais ar karšto oro balionais. Galima rinktis ir arklio traukiamą karietą, dramblius bei kupranugarius, bet jie gana lėti, o borto pramogų - nedaug.

REKLAMA
REKLAMA

Šiek tiek istorijos

“Mėgstu skraidyti. Aplankiau beveik tiek pat vietų, kiek mano bagažas" - Bobis Haupas (Boby Hope)

Nors žmogus visada žvelgė į dangų, iki XV a. žydrynėje sklandė tik paukščiai. 1492 m. Leonardo da Vinči ėmė piešti skraidančias mašinas ir kurti teorijas. Bet reikalai pajudėjo tik 1783 m., kai broliai Montgolfieriai išrado karšto oro balioną. 1790 m. buvo išrastas dviratis, o 1814 m. - geležinkelio lokomotyvas.Niekas kitas Žemės sėkmingai nepaliko iki 1899 m., kai Ferinandos Vos Zeppelinas išrado pirmą oro dirižablį. 1903 m. broliai Wrightai išrado pirmą varikliu varomą aeroplaną, o Henry Fordas tik po penkerių metų sukūrė automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1969 m. žmogus nusileido Mėnulyje, o 1970 m. pakilo pirmas didelis keleivinis lėktuvas. Su komerciniais skrydžiais ir “Concorde" pasaulis tapo kur kas lengviau pasiekiamas. Nespėsi nė mirktelėti, o atostogos kosmose jau taps realybe. Ar gi nesmagu mėgautis faktais, kurie leidžia mums gyventi patogų gyvenimą bei mėgautis komfortu?

REKLAMA

Linksmybės oro uoste

Į oro uostą būtina atvykti anksti. Ne tik todėl, kad reikia pereiti kontrolės punktus ir atlikti saugumo ritualus, bet dar ir dėl tos priežasties, jog, kaip sako liaudies išmintis, ankstyvas paukštelis išsirenka geriausias vietas.

Nepamirškite, jog ne kiekvieną dieną nusišypso laimė gauti geresnę vietą. Juk taip dažnai tenka dėl to grumtis, kol pasieki savo tikslų. Prie langelio sėdintys tarnautojai nusprendžia, kas sėdės prie pertvaros, o kas šalia tualetų. Šioje vietoje, nepamirškite, jog turite šypsotis ir būti mandagiais.

REKLAMA

Būkite maloni ir jokiais būdais nepamirškite aprangos detalių. Kiekvienam keliautojui teks praeiti pro vartelius, kurie reaguoja į metalą, todėl pasistenkite visus įmanomus aksesuarus nusiimti, kad tai nesukeltų bereikalingo streso.

Jei renkatės tolimą kelionę, esant galimybei, pasirinkite viduriniąją lėktuvo priekinę dalį, mat čia yra aptvarėlis vaikučių lovytėms. Tai Jums suteiks daugiau patogumo bei erdvės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtų gerai, jei turėtumėte kompaktišką rankinį bagažą. Nepamirškite su savimi turėti odos drėkiklį, veido purškiklį, skaitmeninį fotoaparatą, užrašų knygelę, knygą, didelį butelį vandens bei papildomą porą kojinių.

Kaip išvengti paros ritmo sutrikimų, pykinimo ir tėvynės ilgesio?

“Lėktuvams vidutiniškai šešiolika metų, tiek pat metų vidutiniškai ir lėktuve patiekiamam maistui" - Joan Rivers

REKLAMA

Jei nuolat skraidote lėktuvu ir kertate laiko juostas, anksčiau ar vėliau atsigriebsite. Pasistenkite vengti kofeino ir alkoholi bei nežinomo maisto.

Jei keliaujate į vakarus, geriausia į vietą atvykti vėlyvą popietę, tokiu atveju iki miego liks nedaug laiko, o ryte atsikelsite šauniai pailsėjusi. Jei keliaujate į rytus, pasistenkite atvykti ryte.

REKLAMA

Nepasiduokite troškimui nusnūsti, mat tuomet Jūsų vidinis laikrodis "susipainios". Jei lėktuve negalite užmigti, įsijunkite švelnią raminančią muziką ir užsimerkite; turėtumėte nebegirdėti variklio ūžimo ir klykaujančių vaikų.

Žinoma, dėl oro slėgio lėktuve Jūsų emocijos bus kaip reikiant įkaitusios. Pasistenkite susikaupti ir nurimti. Tai pati tinkamiausia proga peržiūrėti seniai matytus filmus. Tik venkite tokių, kuriuose įvyksta lėktuvų katastrofų, yra siaubo elementų, miršta ar suluošinami žmonės. Pastarasis dalykas ypač svarbus, jei išdrįsai skristi naktį viena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei manysite, kad skrydis iš  Londono į Niujorką yra puiki proga pažiūrėti du filmus ir pavartyti mėgstamą žurnalą, skrydžio baimė kaipmat išnyks. Jei vis tiek bijote, smarkiai suspauskite kaimynui ranką - skrydžių baimė užkrečiama, tad ir jis kartu su Jumis drebės visą kelionę. Jei raminsite kitą, nusiraminsite ir pati.

REKLAMA

Nesmagu, kai būdama toli nuo namų imi negaluoti Kai kuriuos žmones iš pusiausvyros gali išmušti netgi pati kelionė. Dėl to jų atsisakyti, žinoma, nereikia, tiesiog tam reikia pasiruošusi.

Lėktuvuose ir traukiniuose bailiai turėtų sėdėti netoli išėjimo. Gal manai, kad geriausia būti saugiai suspaustai kėdėje? Ne, iš tikrųjų svarbiausia, kad kai skrandis praneš, jog laikas bėgti, galėtumėte atsikelti ir laisvai judėti, užuot bėgusi per žmones.

REKLAMA

Lėktuvuose ir traukiniuose užsimerkite ir pasistenk užmigti, o ilgai keliaudamos automobiliu, dažnai sustokite pailsėti ar atidarykite langą. Galite nusipirkti riešo juostų, kurios šiek tiek prispaudžia riešą ir padeda išvengti šleikštulio.

Yra dar viena kelionėms būdinga liga, nuo kurios vaistų nėra, - tai namų ilgesys. Šią ligą padės išgydyti šalia esančios artimųjų nuotraukos, laiškai arba pokalbiai su namiškiais.

Šis tekstas yra paremtas Kamilos Morton (Camilla Morton) knyga “Moters biblija", kurioje galima rasti daugiau svarbių patarimų moterims įvairiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų