Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
56
Justė Arlauskaitė-Jazzu (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Šio antradienio popietę žinomi žmonės, laikydamiesi karantinui būtinų taisyklių, susibūrė šalia Vyriausybės siekdami atkreipti dėmesį į COVID-19 sukeltas pasekmes kultūros sektoriui.

56

Šio antradienio popietę žinomi žmonės, laikydamiesi karantinui būtinų taisyklių, susibūrė šalia Vyriausybės siekdami atkreipti dėmesį į COVID-19 sukeltas pasekmes kultūros sektoriui.

REKLAMA

Susibūrimo nepraleido ir daugybė Lietuvos garsenybių.

Tiesa, netoliese buvusi Justė Arlauskaitė-Jazzu pakliuvo į nemalonią situaciją. Atlikėja tikino ėjusi pro šalį su bičiuliu Vinco Kudirkos aikštėje, kai prie jų netikėtai prisistatė policijos pareigūnai.

„Šiandien už tai, kad vaikščiojome su Donatu Montvydu parke, priėjo nuostabieji policininkai ir nufotografavo musu ID korteles. Nes įtaria mus kažkokia nelegalia veikla. Kokia? Pasivaikščiojimu? Ar mes rengtis negalime ryškiai gatvėse? Labai laukiu paaiškinimo iš policijos, kuo aš esu įtariama. Ir jei jau niekuo – tai norėčiau, kad pasiaiškintų, kodėl prie mūsų buvo prisikabinta, juk parke buvo daug žmonių. Matyt, reikia labai parodyti, kad jie saugo. Ką saugo? Nuo mūsų saugo? Dieve, Dieve...

REKLAMA

Visą laiką labai daug juokiausi, nes išties – absurdas. Demokratija at it’s best. Nevaikščiokite po parkus, žmonės, baudą gausite arba busite persekiojami. O aš labai laukiu istorijos kulminacijos ir paaiškinimo, kodėl, kaip supratau, iš asmeninio telefono buvo fotografuojama mano ID kortelė ir kur tai bus panaudota? Aš taikus žmogus, žinoma, daviau ją – neturiu ko slėpti, nesu nusikaltėlė ar nelegalia veikla neužsiimu. Taip, kad let the games begin! Manau, per žinias šiandien pamatysite tautos pagrindinius nusikaltėlius. Policinė valstybė here we go“, – savo socialiniame tinkle rašė atlikėja.

Kvietimas į minėtą įvykį, socialiniuose tinkluose pažymėtas „ne – #kultūrosstatyboms“, pradėjo sklisti dar praėjusią savaitę.

Minėtame kvietime buvo rašoma, kad tokiu savo žingsniu kultūros žmonės sieks atkreipti dėmesį, kad daugiau nei pusė Vyriausybės patvirtinto plano resursų, kovojant su nuostoliais dėl COVID-19, bus skiriami infrastruktūros atnaujinimui ar įrengimui, užuot investuojant tiesiogiai į žmones.

REKLAMA
REKLAMA

Minėtame plane kultūros organizacijoms ir kūrėjams nutarta skirti daugiau, nei  68 mln. eurų. Tiesa, net 43 mln. eurų ketinama skirti kultūros įstaigų infrastruktūros atnaujinimui bei turto įsigijimo projektams.

Tarp susirinkusiųjų – Agnė Grigaliūnienė, Jogaila Morkūnas, Justinas Jankevičius ir Greta Mikalauskytė, Gytis Ivanauskas, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Saulius Urbonavičius-Samas bei daugelis kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų