REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
„jautì“ narys Pilypas Gruzdys – apie ateities planus ir netikėtą grupės susikūrimą: viskas pasikeitė lemiamą dieną (nuotr. asm. archyvo)

Matematinio roko grupė „jautì“ jau šešerius metus žavi klausytojus pritraukiančiomis dainomis ir įspūdingais pasirodymais. Grupės gitaristas Pilypas Gruzdys naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie roko žanro populiarumą, kūrybą ir kasdieninį gyvenimą.

5

Matematinio roko grupė „jautì“ jau šešerius metus žavi klausytojus pritraukiančiomis dainomis ir įspūdingais pasirodymais. Grupės gitaristas Pilypas Gruzdys naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie roko žanro populiarumą, kūrybą ir kasdieninį gyvenimą.

REKLAMA

Atlikėjas prakalbo, kad įvairi klausytojų auditorija džiugina ir suteikia įkvėpimo kurti.

Roko žanrą pasirinko grodami koncertuose

Gitaristas pasakojo, kad vasara yra koncertų metas, o dabar grupė koncentruojasi į naujos muzikos kūrimą.

„Mes pradėjome viską nuo liepos mėnesio, dabar rutina šiek tiek keičiasi. Vasara buvo visiškai koncertų metas, turėdavome keturis koncertus per dvi dienas. Taigi, ji buvo skirta repeticijoms, pasiruošimams, Lukiškių kalėjime turime savo studiją. Būdavo, kad susirinkdavome tik pasiimti daiktų ir lėkdavome į koncertų vietą, nes rytinių repeticijų nereikėdavo koncertuojant kelias dienas iš eilės. Dabar, pasibaigus vasarai, sezonas jau šiek tiek aprimsta, todėl ruošiame naujos muzikos.

Susitinkame dažniausiai darbo dienomis tarp vienuoliktos ir pirmos valandos studijoje, žinoma, kartais dirbame atskirai prie kompiuterių, tačiau naudojamės šiuo grafiku. Mes stengiamės susitikti kiek galima dažniau, nors kartais atrodo, kad tai nebūtina – niekas nei verčia, nei už tai moka. Bet patys suprantame, kad tai yra naudinga ir ši disciplina praverčia“, – aiškino P. Gruzdys.

REKLAMA
REKLAMA

Jis prakalbo, kad pirma grupė gyvavo kaip duetas – prisijungus likusiems nariams atsirado „jautì“.

„Tai buvo 2014–2015 metais. Du grupės nariai, Džiugas ir Nojus, kurie buvo klasiokai, grojo dviese kaip duetas. 2016 metais buvo nuspręsta surengti pirmąjį koncertą, tada prisijungiau aš, atkeliavęs studijuoti į Vilnių, prie mūsų prisijungė mano draugas iš Elektrėnų. Po koncerto nusprendėme, kad mums reikia „pilno garso“ ir tada susijungėme kaip grupė“, – komentavo gitaristas.

REKLAMA

Paklaustas, kodėl grupė ėmė linkti į roko žanro muziką, P. Gruzdys atsakė, kad tai sudomino koncertų metu.

„Pradžioje nebuvome griežtai roko žanro muzikantai. Savo programoje turėjome kelias dainas, kurias būtų galima priskirti roko žanrui, bet labiau linkome į indie folk muziką. Vėliau sukūrėme dainą, kuri turėjo roko apraiškų, ir pagalvojome, kad tai yra visai smagu. Ypač grodami koncertuose mes supratome, kad labiau norėtume svirti į tą pusę“, – kalbėjo atlikėjas.

Klausytojus laiko bendruomene

Nario nuomone, Lietuvoje yra labai daug talentingų atlikėjų, tačiau jie muziką renkasi kaip hobį, o ne pagrindinį darbą.

REKLAMA
REKLAMA

„Roko grupių yra nemažai, kai kurios yra ir labai žinomos, tačiau reikia prisiminti, kad jeigu muzika nėra tavo pagrindinis uždarbio šaltinis, nėra taip lengva išlikti produktyviam. Yra labai daug talentingų žmonių, tačiau manau, kad jie laiką skiria kitiems darbams. Aš palinkėčiau išdrįsti ir nuspręsti, kad tai yra pagrindinis dalykas, kurį norisi daryti ir vien nuo tokios minties tu gali imti siekti labai aukštų rezultatų“, – šypsojosi P. Gruzdys.

Viena didžiausių problemų pradedančiajam muzikantui yra gaunamų lėšų kiekis, jis dažiausiai vos dengia išlaidas.

„Sunku ruošti nuolatinį, pastovų turinį, rengti vienas už kitą geresnius koncertus. Pavyzdžiui, mes jau grojame apie šešerius metus ir ilgą laiką grodavome tiesiog savo malonumui. Investuodavome į techniką, dainų įrašymus, klipų filmavimus, tai buvo tarsi save išlaikantis hobis. Galiausiai pamatėme, kad kažką darome gerai, gavome atgarsių, tada prasidėjo marketingo dalykai, jis kuriant yra labai reikalingas. Apie tokius momentus taip pat reikia pagalvoti, jeigu yra noras iš to išsilaikyti“, – teigė gitaristas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grupės atliekamos dainos apima plačią amplitudę dainų, P. Gruzdys minėjo, kad klausytojai ir atlikėjai yra kaip bendruomenė.

„Mes kartais juokaujame, kad sukūrėme dar viena daina apie meilę, – juokėsi jis, – tos meilės temų yra daug. Bet prieš metus išleistas albumas „Apreiškimas“ turi plačią temų amplitudę, nuo nepasitikėjimo savimi iki depresijos ir artimųjų netekties. Nagrinėjame daug temų, meilė nėra vienintelis dalykas apie ką mes norime kalbėti, bet tai vis tiek yra viena varomųjų jėgų kūryboje.

Kai žmonės pasako, kad mūsų muzika tam tikru gyvenimo momentu, mums tai yra didžiausias komplimentas. Jeigu mes dainuojame, kad nepasitikime savimi ir jaučiame nerimą, o žmonės su tuo susitapatina, tai gali padėti mums visiems. Mes gyvename tame pačiame pasaulyje ir susiduriame su tomis pačiomis problemomis, esame bendruomenė tarp klausytojų ir muzikantų“, – džiaugėsi atlikėjas.

REKLAMA

Labiausiai klausosi jauna publika

P. Gruzdys pasakojo, kad dainas nariai kuria drauge pasidalindami idėjomis, tai užtikrina našų grupės darbą.

„Dažnai mūsų pagrindinis vokalistas Džiugas Širvys atsineša kokią nors idėją, parodo mums, mes visi pasikalbame apie struktūrinius planus, ką galėtume pakeisti ir panašiai. Kažkas paniūniuoja melodiją ar pamuša kažkokį ritmą, viskas prasideda iš to. O tekstą kuriame susėdę drauge, mes pasidaliname mintimis ir padarome bendrą darbą. Mano nuomone, tai grupei suteikia daugiausia džiaugsmo ir našumo“, – teigė jis.

Nors „jautì“ muzikos labiausiai klausosi jaunimas, atlikėjas atkreipė dėmesį, kad grupė apibrėžtos auditorijos neišskiria.

REKLAMA

„Mes neturime apibrėžtos klausytojų auditorijos. Taip, mūsų muzikos klausosi nemažai jaunų žmonių, socialiniuose tinkluose rodikliai rodo, kad daugiausia mūsų klausosi 18–23 amžiaus žmonės, tada seka jaunesni, iki aštuoniolikos, o likę yra vyresni. Man yra smagiausia pamatyti įvairius žmones. Koncerto metu pirmose eilėse būna nemažai jaunimo, tačiau man ypač patinka po koncerto sutikti vyresnį dėdę, kuris prieina, nusiperka vinilinę plokštelę ir sako, kad tai yra labai „kieta“. Tai irgi paglosto širdį, kai supranti, kiek daug skirtingų žmonių mėgsta tai, ką kuriame“, – kalbėjo P. Gruzdys.

Jis prasitarė, kad koncertai išsekina ir po jų norisi pailsėti ramiai namuose ir atgauti jėgas.

„Prieš pasirodymą mes apsikabiname, labai trumpai pasikalbame, vienas kitam primename dėl ko mes viską darome ir kokį gyvenimą gyvename. Būna, kad po koncertų tikimės kažkur nulėkti, pailsėti su draugais, nes jų būna koncertuose. Bet realybė yra tokia, kad, kol susidedame daiktus, dingsta jėgos ir visi keliaujame namo. Todėl geriausiai atsipalaiduojame po darbų atsigulę į lovą“, – užbaigė atlikėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų