Iš SEL šešėlio išsivadavusi Silvija apie pasiruošimą „Eurovizijai“: išlaidos tūkstantinės

Trečiadienį grupės SEL ilgametė vokalistė Silvija Pankūnaitė – Micutė buvo „Kontaktų vakarų“ viešnia ir kalbinama verslininko Vadimo Zizo atskleidė detalių iš nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų pasiruošimo užkulisų: nuo reikalavimų dainai iki tūkstantinių išlaidų efektams.

7

Sausio 24 d., trečiadienį, vyko šešioliktasis „Kontaktų vakarų“ renginys, kurio pirmoje dalyje kviestiniai svečiai dalijasi savo sėkmės istorijomis ir svarbiomis gyvenimo pamokomis. Šįkart į interviu vedėjo klausimus atsakė ir apie savo kelią pasakojo profesionali dainininkė, vokalo mokytoja, vokalistė Silvija Pankūnaitė - Micutė. Šiemet, po ilgų metų dainavimo grupėje ar kaip pritariančioji vokalistė, ji pasiryžo pradėti solinę karjerą ir netgi dalyvauti „Eurovizijos“ atrankose.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iš SEL šešėlio išsivadavusi Silvija apie pasiruošimą „Eurovizijai“: išlaidos tūkstantinės

Apie tai, ko reikia, kad patektum į „Euroviziją“

Dainininkė dalyviams papasakojo, kaip pasiryžo dalyvauti šiame konkurse, ko reikia, kad ten patektum ir apie savo dainos pasirinkimą. Tam, teigė ji, reikėjo užregistruoti iki 3 minučių trukmės dainą, kuri iki tol nebuvo niekur pasirodžiusi. Atliekamo kūrinio kalba nėra svarbi – galima dainuoti tiek savo nacionaline, tiek užsienio ar savo sugalvota kalba, juokavo S. Pankūnaitė. Ji pati pasirinko dainą anglų kalba, kuri gerai suprantama daugeliui europiečių. „Eurovizijos“ atrankose dalyvio likimą vienodai proporcingai lemia tiek komisijos, tiek žiūrovų vertinimas tiesioginio balsavimo metu, o sėkmę, aiškina patyrusi vokalistė, didele dalimi lemia bendras pasirodymas.

REKLAMA

Pasiruošimas geram pasirodymui reikalauja nemažų finansų. S. Pankūnaitė interviu metu pasakojo, kad teko skirti daug pinigų dainai ir jos klipo filmavimui, prodiuseriams, grimeriams, dizaineriams... „Man pačiai sunku įvardyti, kiek išlaidų iš viso susidarys, priklausomai nuo to, kaip toli pavyks nukeliauti, tačiau net maži sceniniai efektai kainuoja tūkstančius eurų“, atviravo atlikėja. Dėl to norintiems savo šalį atstovauti „Eurovizijoje“ didelę reikšmę turi valstybės ar nacionalinės televizijos bei paramos koncerto metu surinktos lėšos.

Dainininkė sakė, kad išlaidos ir rizika, kad įdėtos pastangos nepasiteisins, nesumažina entuziazmo išbandyti savo jėgas. Šiame konkurse ji dalyvauja antrą kartą po daugiau nei dešimtmečio. Ir galima teigti, kad pirmasis jos „blynas“ tikrai nebuvo prisvilęs – dar nepilnametei atlikėja su drauge sukūrus dainą pavyko patekti į patį finalą ir prieš tai buvusiose atrankose įveikti tuometines Lietuvos žvaigždes – grupę B‘Avarija, „Naktines personas“. Prisiminimai apie patirtą azartą ir jaudinančias pasirodymų akimirkas bei noras išbandyti save kaip solistę suteikė drąsos sudalyvauti dar kartą.

Atėjo laikas išlįsti iš E. Dragūno šešėlio

Pasirodyti prieš tūkstantines minias Silvijai nėra didelis iššūkis – ji profesionali dainininkė, baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, koncertuojanti bene dvi dešimtis metų, o paskutinius aštuonerius praleidusi garsiojo Egidijaus Dragūno – SEL pašonėje kaip pritariančioji vokalistė. Be viso to ji dirba vokalo mokytoja, dainuoja įvairiuose projektuose ir televizijos šou. Vis dėlto, šie metai jai ypatingi – Silvija pradėjo solinę karjerą. O tai reiškia visišką atsakomybę už kiekvieną pasirodymo detalę.

Koks buvo jausmas tiek metų būti šešėlyje? Tokį klausimą „Kontaktų vakarų“ renginyje Silvijai uždavė pokalbio vedėjas. „Apmaudu? Norėjosi daugiau saviraiškos? Norėjosi pasirodyti pačiai? Kaip tu jauteisi visus tuos metus būdama E. Dragūno užnugaryje?“ Į šiuos tiesius klausimus Silvija atsakė, kad tai buvo puikios pamokos kaip bendrauti su publika, elgtis scenoje, sukurti gerą pasirodymą, susidoroti su netikėtumais. „Kiekvienais metais įgavau vis daugiau patirties ir net nesijaučiau šešėlyje, nes supratau, kad į koncertą minios rinkosi dėl Egidijaus, ne dėl manęs, ir mano darbas buvo būti vokaliste. Tačiau pajutau, kad šiemet laikas man pačiai prisiimti visą atsakomybę už save ir savo karjerą, subrendau tam, kad pasirodyčiau viena pati ir realizuočiau tikrąją save.“

REKLAMA

Svarbiausia – atsiverti

Renginio metu Silvija gavo provokuojantį klausimą: jei prodiuseris pasiūlytų 10 000 eurų už tai, kad ji pamirštų savo kūrybą ir atliktų tik jo paskirtas populiarias ir jai nepriimtinos tematikos dainas, ar ji sutiktų? Atlikėja ilgai negalvojusi atsakė, kad nepriimtų tokio pasiūlymo: „Man per daug svarbu transliuoti tai, kuo tikiu, nes primestais dalykais ilgai negalėčiau užsiimti, manau, tai mane visiškai užgraužtų. Tikiu, kad svarbi ištikimybė sau ir savo vertybėms - kai užsiimi veikla, kuri tau patinka, kur gali įdėti visą savo širdį, tada sulauki ir sėkmės.“


Rašyti komentarą...
f
f
2018-01-27 22:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
f
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų