• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su kokiomis nemaloniomis staigmenomis susiduria moterys po krūtinės didinimo operacijos?

Krūtinės formą koreguojanti ar krūtis didinanti plastinė operacija neišvengiamai paveikia moters elgesį, įpročius ir savęs suvokimą. Jei operacijos rezultatais ji liko visiškai patenkinta, tereikia išgyventi natūralią reakcinę euforiją.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ne paslaptis, kad moterims, patyrusioms krūtinės plastinę operaciją, automatiškai įsijungia savisaugos mechanizmas. Moteris nesąmoningai ar sąmoningai stengiasi saugoti savo krūtinę, vengia situacijų, kurios galėtų grėsti bent minimaliomis traumomis. Svarbiausia, kad ši natūrali laikina būklė neperaugtų į įprotį, kurio atsikratyti labai sunku.

REKLAMA

Pooperacinis periodas daugeliu atvejų neviršija vieno-dviejų mėnesių. Per tą laiką reikėtų apriboti fizinius krūvius. Pavyzdžiui, vaikščioti galima, bet geriau nešokinėti ant batuto pilvu į apačią. Taip pat gydytojai rekomenduoja keletą mėnesių susilaikyti nuo apsilankymų pirtyje. Jei per du mėnesius nekilo jokių komplikacijų, galima visiškai grįžti prie įprasto gyvenimo būdo ir aktyvumo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kaip tik šiuo metu gali pasireikšti ir tam tikros psichologinės permainos. Pasitaiko dvejopų savęs vertinio kraštutinumų. Atnaujinta krūtinė, užpildyta silikonu, gali virsti nuolatinio gėrėjimosi objektu, savotišku fetišu. Arba atvirkščiai – provokuoti uždarumą, kuklinimąsi. Dirbtinis savo ego iškėlimas skatina ir nepagrįstus reikalavimus bei pretenzijas aplinkiniams. Psichiatrai ir psichologai turi pacienčių, kurioms po krūtinės didinimo operacijos pasireiškė padidėjęs agresyvumas ar nežabotas seksualinis apetitas.

Todėl itin svarbu kad moteris dar prieš pasiryždama operacijai pasikonsultuotų su plastikos chirurgu, o jei šis rekomenduos – ir su psichologu ar psichiatru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų