• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą savo kolekcijoje pelnęs aktorius Darius Gumauskas mano, kad mokslinės fantastikos seriale „Sala.2029“ vaizduojamas katastrofiškas scenarijus nėra jau toks fantastinis.

4

„Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą savo kolekcijoje pelnęs aktorius Darius Gumauskas mano, kad mokslinės fantastikos seriale „Sala.2029“ vaizduojamas katastrofiškas scenarijus nėra jau toks fantastinis.

REKLAMA

Jau rytoj naujos kartos televizijos „Go3“ žiūrovai sulauks paskutinio mistinio serialo epizodo. Tuo tarpu kviečiame susipažinti su vienu pagrindinių serialo herojų – kaip jis prisijungė prie didžiausio biudžeto Lietuvoje daugiaserijinio sci-fi (mokslinės fantastikos) trilerio „Sala.2029“ aktorių komandos ir ar iš tiesų toks scenarijus nebaugina? 

Mokslinės fantastikos serialo siužetas prasideda greta Lietuvos esančioje atominėje elektrinėje įvykusia avarija.

Vienintelis pasienyje įsikūrusio miestelio gyventojų šansas išgyventi – spėti evakuotis patiems.

REKLAMA
REKLAMA

Aktorius D. Gumauskas teigia, kad žiūrint šį projektą, kiekvienam kils daug klausimų „o kas jei?“ bei prisiminė darbą prie šio projekto, bei sutiko pasidalinti savo prisiminimais.

REKLAMA

„Pasibaigus serialo filmavimui, bent dešimt kartų pagalvojau apie tokį scenarijų, kuris neatrodo jau toks neįtikėtinas. Žinant, kas vyksta pasaulyje bei aplink mus, ko gero, kiekvieno galvoje atsiranda tokios mintys „O kas jei? Kokie mes būtume tokios bėdos akivaizduoje ir kaip ištiesų elgtumėmės?““ – svarstė, aktorius D. Gumauskas.

Viena iš įdomiausių ir daugiausiai iššūkių visai filmavimo komandai kėlusių lokacijų tapo istorinės reikšmės bunkeriai, kuriuose aktoriai praleido ne vieną dieną filmuodami sudėtingas veiksmo scenas: „Šie bunkeriai yra labai paslaptinga vieta, jie patys iš savęs nejaukūs. Labai džiaugiuosi sužinojęs, kad jie egzistuoja. Ištikus nelaimei, gera žinoti, kad yra ir tokių vietų, o ne tik darželių rusių. Įžengus į tokį bunkerį, iš tiesų jautiesi saugiai. Šalia jų gyvenantys žmonės turėtų jaustis labai saugūs.“

REKLAMA
REKLAMA

Atliktas vaidmuo aktoriu privertė susimąstyti apie galimus veiksmų scenarijus už ekrano – įvykus didelei nelaimei ir prireikus gelbėti savo šeimą.

„Turiu dukrą, visų pirma, galvočiau kaip mums išgyventi pirmąją valandą – visi išgyvenimo gidai teigia, kad tik apsaugojęs save, galėsi apsaugoti ir kitus. Visų pirma, vykčiau į mokyklą, pasiimti savo dukros ir svarstyčiau galimus variantus, kur ir kaip vykti. Mes visi žiūrime žinias bei tai, kas vyksta aplinkui pasaulyje. Apie tai galvoti sveika“, – mano aktorius D. Gumauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seriale aktoriui patikėtas Gunčio – iš Latvijos atvykusio ir naują gyvenimo lapą verčiančio buvusio žvalgybininko – vaidmuo ir vėl lėmė darbą aikštelėje su būriu žymiausių šalies aktorių.

žTarp jų – mokslinės fantastikos gerbėjams puikiai pažįstamu Vaidotu Martinaičiu ir aktore Gelmine Glemžaite, su kuria ir praeityje teko kurti šeimos idilę primenančios vaidmenis: „Filmavimai buvo nelengvi, kartais jausdavomes lyg sportininkai – tekdavo nemažai bėgioti, vairuoti ir patirti adrenalino. Kartu su Gelminę jau ne pirmą kartą ekrane vaidiname šeimą, po kiekvienos scenos lyg atletai, vertindavome savo rezultatus (juokiasi)“. 

REKLAMA

Ne ką mažiau atsakingi vaidmenys atiteko ir dviem jaunosios kartos aktoriams, Lauritai Veličkaitei ir Oskarui Tamošaičiui„ kurie ekrane tapo G. Glemžaitės ir D. Gumausko kuriamų personažų vaikais Joriu ir Barte.

„Labai pasisekė su aktoriais, vaidinančiais mūsų vaikus.. Nelengva rasti gerai vaidinančius vaikus: jie arba turi tokį talentą arba ne. Šie du vaikai buvo iš tiesų ypatingi, jie buvo lyg lakmuso popierėlis visiems iš mūsų pasitikrinti ar sugebame vaidinti ir įtikinti juos – jie niekada nemeluoja.“

REKLAMA

Daugiau nei 2 mėnesius į kiekvieną filmavimą ir iš jo vykę aktoriai bei kūrybinės grupės nariai susidurdavo ir su kitais iššūkiais.

Seriale „Sala.2029“ pagrindinius vaidmenis be D. Gumausko atliko: Vaidotas Martinaitis, Ineta Stasiulytė, G. Glemžaitė, Gediminas Storpirštis, Algirdas Dainavičius, Valerijus Jevsejevas, Edijs Zalaks ir kt.   

Mokslinės fantastikos serialas „Sala. 2029“ – nuo rugsėjo 12 d. tik per naujos kartos televiziją „Go3“!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų