• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, rugsėjo 12-ąją, per „Go3“ televiziją pradedamas rodyti naujausias sci-fi (mokslinės fantastikos) serialas „Sala.2029“, kurio istorija prasideda avarija, įvykusia greta Lietuvos esančioje atominėje elektrinėje. Vienintelis pasienyje įsikūrusio miestelio gyventojų šansas išgyventi – spėti evakuotis patiems. Ar jų planų nesugriaus slapta tūnoję priešiški kariškiai? O gal pagrindiniai herojai patirs ir daugiau netikėtumų? 

Šiandien, rugsėjo 12-ąją, per „Go3“ televiziją pradedamas rodyti naujausias sci-fi (mokslinės fantastikos) serialas „Sala.2029“, kurio istorija prasideda avarija, įvykusia greta Lietuvos esančioje atominėje elektrinėje. Vienintelis pasienyje įsikūrusio miestelio gyventojų šansas išgyventi – spėti evakuotis patiems. Ar jų planų nesugriaus slapta tūnoję priešiški kariškiai? O gal pagrindiniai herojai patirs ir daugiau netikėtumų? 

REKLAMA

Išskirtiniame interviu, bendraudama su „Go3“ atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, serialo „Sala. 2029“ prodiuserė Justina Nemanytė sutiko pasidalinti mintimis ne tik apie tai, kaip pavyko prisivilioti filmuotis garsiojo „Stranger Things“ aktorių Vaidotą Martinaitį, bet ir apie iššūkius filmavimo metu ar maloniai nustebinusias vietos gyventojų reakcijas.

– Savo karjerą pradėjote kaip aktorė. Ar atsimenate filmus bei serialus, kuriuose teko vaidinti?

– Ne vieną sezoną vaidinu serialuose „Prakeikti“, „Moterys meluoja geriau“, „Gaujų karai. Klampios pėdos“, atlieku labai daug epizodinių vaidmenų kituose lietuviškuose kūriniuose. Mano, kaip aktorės karjera, prasidėjo prieš devynis metus, laimėjus vienos iš televizijų projektą, kuriame buvo milžiniška atranka ir konkurencija. 

REKLAMA
REKLAMA

– Kaip kilo mintis išbandyti save prodiuserės vaidmenyje? Kokie paruošiamieji žingsniai bei veiksmai buvo iki tol?

– Turbūt niekam ne paslaptis, kad Lietuvoje aktore nepavyksta dirbti pilnu etatu. Praeityje teko dirbti ir kūrybos skyriuje, ir prie dailės, ir prie įvairių kino juostų apšvietimo. Todėl su vadyba ir darbo organizavimu buvau susipažinusi tiesiogiai. Prodiusuoti buvo naujas iššūkis, bet galėčiau pasakyti, kad jį įveikiau sėkmingai. 

REKLAMA

– Galbūt kaip naujai „iškepta“ prodiuserė sulaukėte savotiško „pasipriešinimo“ iš kolegų aktorių?

– Jaučiau konkurenciją iš kitų prodiuserių, kurie pradžioje nelabai tikėjo, kad tokiai jaunai aktorei gali pasisekti. Man pačiai labai patinka sci-fi (mokslinės fantastikos) žanras, ir čia teko dirbti su jaunesniais žmonėmis, tad viskas pavyko labai sklandžiai. Iš aktorių kaip tik sulaukiau užklausų, kada juos kviesiu filmuotis kitose savo prodiusuojamose kino juostose. 

REKLAMA
REKLAMA

– Kuo išskirtinis „Sala.2029“ serialas?

– „Sala.2029“ yra didžiausio biudžeto mokslinės fantastikos veiksmo serialas, o kartu – vienas pirmųjų tokio žanro Lietuvoje. Jame žiūrovai išvys ne tik specialiuosius efektus – čia bus gausu ir veiksmo bei susišaudymų. Labai nekantriai laukiu premjeros. 

– Vienas iš aktorių (V. Martinaitis) filmavosi ir garsiajame „Stranger Things“ seriale. Kaip pavyko jį prisikalbinti filmuotis „Sala.2029“? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Buvo labai sunku, kadangi jis turi daug užsakymų užsienyje. Mūsų derybos tęsėsi net kelias savaites. Labai daug kalbėjomės ir derinome. „Go3“ televizija dėjo visas pastangas, kad būtų rastas abipusiai naudingas sprendimas. Galiausiai visiems pavyko susitarti ir dėl finansinės pusės, ir dėl kitų aktualių klausimų. 

– Ar galėtumėte atskleisti, kur vyko filmavimas? Kuo ypatinga ši vieta?

Pagrindinis serialo siužetas buvo filmuojamas vaizdingame Semeliškių miestelyje (Elektrėnų savivaldybėje), kuris pastaruoju metu gali būti vadinamas ir lietuviškuoju Holivudu. Visi miestelėnai, įskaitant seniūniją, cerkvę, kultūros namus ir kt., noriai padėjo mums viso filmavimo metu. Seniūnijos rūsyje net padėjo įrengti „kalėjimą“, sunešė maišus pripildytus smėlio ir pjuvenų. 

REKLAMA

Dalį scenų mes taip pat filmavome Vilniaus trečioje termofikacinėje elektrinėje. Esu labai dėkinga, kad jie mus įsileido. Be to, ieškant tinkamų slėptuvių Vilniaus mieste, patekome į tokią situaciją, kad jų vietoje dabar jau stovi nauji namai. Teko nemažai pavargti, kol pagaliau suradome tinkamą lokaciją. 

– Su kokiais pagrindiniais iššūkiais teko susidurti filmavimo metu?

– Sudėtingiausia buvo filmuoti vaizdo efektus. Reikėjo sukurto potvynio efektą, nes tai – pagrindinis serialo siužeto elementas. Vienas iš iššūkių buvo surasti pakankamai ginklų kovų scenoms. Susišaudymo scenas reikėjo padaryti tokias, kad jos atrodytų įtikinamai – tai įvardinčiau kaip didžiausią iššūkį filmavimo metu.  

REKLAMA

– Kas jums labiausiai padeda prodiuserės darbe?

– Man labiau padeda ankstesnė aktorės amplua. Daugelis mane atpažindavo iš mano vaidmenų – būdavo lengviau susitarti arba gauti pasitikėjimą iš naujai sutiktų žmonių – pavyzdžiui, Semeliškių miestelėnų. 

– Kokiems žiūrovams siūlytumėte pamatyti serialą „Sala.2029“?

– Man asmeniškai šis serialas savo nuotaika ir atmosfera primena ankstesnius lietuviškus filmus, kuriuos kūrė Vytautas Žalakevičius, Juozas Budraitis, Algimantas Puipa. Nors šio serialo veiksmas vyksta ateityje – 2029-ais metais – kai kurie dalykai yra labai artimi šiandienos aktualijoms ir pasaulio įvykiams. Taip pat šiame seriale surinktas įspūdingas aktorių kolektyvas, iš kurių dalis filmuojasi tik užsienyje. Todėl tai – puiki galimybė žiūrovams išvysti juos ir lietuviškame seriale. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ar serialo siužete yra panašumų į tikrus įvykius?

– Visa serialo istorija šiuo metu tarsi tvyro ore. Prie to prisideda ir tragiški įvykiai, vykstantys Ukrainoje, Baltarusijoje. 

– Ar filmuojant serialą pasitaikė kokių kuriozų?

– Kai turėjome nufilmuoti katastrofos sceną, pasitaikė įdomi situacija. Lietuvoje neturime žemės drebėjimų, todėl buvo pasitelkta papildoma pagalba – būtent choreografijos dėka sukūrėme žemės drebėjimo efektą. Į aikštę atvežėme didžiulį kraną, kuris atstojo mėnulį. Kelios vietinės gyventojos patikėjo, kad taip gali nutikti iš tikrųjų – netgi pradėjo melstis. O aktoriai tuo metu pirmyn atgal lakstė su šautuvais. Maloniai nustebino Semeliškių miestelėnų nuoširdumas.

REKLAMA

Mokslinės fantastikos seriale „Sala.2029“ pagrindinius vaidmenis atliko: Vaidotas Martinaitis, Gelminė Glemžaitė, Ineta Stasiulytė, Darius Gumauskas, Gediminas Storpirštis, Algirdas Dainavičius, Valerijus Jevsejevas, Edijs Zalaks ir kt. 

Fantastinis serialas „Sala. 2029“ – nuo rugsėjo 12 d. per naujos kartos televiziją „Go3“!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų