1927 metai istorijoje išliko ne tik Seimo paleidimo faktu ar telefono ryšio linijos sukūrimu, bet ir žymiai idomesniu — Hubert de Givenchy, Givenchy mados namų įkūrėjo — gimtadieniu.

Passion for Fashion

Įžymusis posakis: aistra madai (daug geriau skambantis anglų kalba) tapo pagrindiniu dizainerio manifestu. Ar galite patikėti, jog vos dešimties metų berniukas buvo visiškai užtikrintas dėl būsimos karjeros? 'Noriu kurti madą', - nusprendė žydraakis padauža, apsilankęs Pasaulinėje mugėje, Elegancijos paviljone, kuriame trys dešimtys garsiausių to meto haute couture kūrėjų pristatė savo darbus.

Šis pažadas išsipildė, tačiau ne iš karto. Noras neblėso, tik karas ir okupacija slopino ne tik Prancūzijos ekonomiką, bet ir kūrėjų likimus. Toliau istorija klostėsi stereotipiškai: vos šalis išsilaisvino iš Vokietijos priespaudos, būsimasis dizaineris persikėlė į mados sostinę Paryžių.

Talentu buvo pasirūpinta tinkamai:  jaunuolis mokėsi iš mados genijų: Jacques Fath, Rober Piguet, o netrukus tapo naujųjų mados namų Christian Dior, vyriausiojo dizainerio asistentu. Tais pačiais metais Givenchy žengė kitą žingsnį savo spalvingoje karjeroje: Elsa Schiaparelli patikėjo prabangios boutique vairą į jaunojo maksimalisto rankas.

Audrey Hepburn - amžina Givenchy mūza

Patirtis ir naujų išbandymų troškimas nepaliko kito kelio — 1952 Hubert de Givenchy svajonės išsipildė — jis atidarė savo mados namus ir pristatė pirmąją, autorinę kolekcija, kuri susilaukė netikėtos sėkmės. Šlovės kelias jaunąjį dizainerį vedė mados Olimpo ir ... Audrey Hepburn link.

REKLAMA

Ši dvidešimtojo amžiaus mados ikona pakeitė ne tik moterų, bet ir šio dizainerio pasaulėžiūrą, tapo jo mūza bei tikru moteriškumo etalonu. Ši keturiasdešimt metų trukusi draugystė buvo naudinga abiems pusėms, Hepburn tapo Givenchy mados namų ambasadore, o Givenchy tapo dar populiaresnis po kultinių aktorės vaidmenų. 'Givenchy' ir 'Pusryčiai pas Tifani' — tai neatskiriamas neblėstančios elegancijos ir naujosios mados duetas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų