Šiemet nacionaliniuose „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose pagerbta Ajana – pavyzdys mums visiems, kaip svarbu gyventi ne dėl savęs, o dėl kitų.
Daugeliui lietuvių Ajana jau yra puikiai pažįstama. Nors šį pasaulį ji išvydo sirgdama cerebriniu paralyžiumi, o gydytojai moteriai buvo numatę nuolatinį lovos režimą, pati Ajana nepamena tokios dienos, kuomet nebūtų galvojusi, jog pasveiks. Net ir tuomet, kai būdavo labai sunku, Ajana nepasiduodavo. O galiausiai stiprybės jai įkvėpė šuo Mulan, kuris tapo ne tik draugu, bet ir didžiausiu pagalbininku.
Laidoje pašnekovė pasidalins, kokių apdovanojimų yra gavusi tiek ji, tiek jos paralimpietis vyras Justas. Moteris papasakos ir apie žygį, kuriame šiuo metu dalyvauja, bei atskleis, kokios subtilybės reikalingos norint užfiksuoti Gineso rekordą.
„Trasą turi tikrinti geodezininkai, viską turi filmuoti daugybė žmonių“, – apie begalę reikšmingų smulkmenų ir taisyklių kalbės pašnekovė.
Cerebriniu paralyžiumi serganti Ajana žygių metu turi kliautis ne tik kojomis, bet ir rankomis – moteris papasakos, kokio fizinio pasiruošimo reikia bei kokių pasirengimo klaidų teko padaryti.
Ajana žygyje niekuomet nebūna viena. Nors dėl savo ligos moteris juda mažesniu greičiu, ji dažnai sulaukia norinčių prisijungti bent trumpai atkarpai. Rekordininkė pasidalins šiltomis istorijomis apie ją lydėjusius žmones bei kokių emocijų suteikia tokie susitikimai ir bendrystė.
Moteris ilgą kelią yra pasiryžusi įveikti ne šiaip sau – žygis yra skirtas tam, kad būtų surinkta lėšų į jos pačios įkurtą labdaros ir paramos „Mulan fondą“. Laidos pašnekovė papasakos apie fondo tikslą atvesti šunis asistentus į Lietuvą bei paaiškins, kokie skirtumai yra tarp šunų asistentų bei šunų vedlių. Kadangi Lietuvoje šuns asistento sąvoka nėra plačiai žinoma, Ajana pasidalins, kokių edukacijos tikslų turi šiuo atžvilgiu bei kokius darbus atlieka jau šiomis dienomis.
Visi, norintys palaikyti Ajaną ir šunų asistentų rengimo projektą, gali tai padaryti skambindami 1415 (10 eurų) arba 1416 (5 eurai), arba internetinėje svetainėje https://mulanfondas.lt/ įsigydami specialius šio žygio marškinėlius.
Laidoje Ajana paatviraus ir apie savo ligą. Ji papasakos, kaip jai sekasi sekti kūno siunčiamus signalus bei palengvinti simptomus. Nuo gimimo negalią turinti Ajana pasidalins vaikystėje ją lydėjusiomis emocijomis, o taip pat papasakos istorijų apie savo užsispyrimą judėti savarankiškai.
Prie Ajanos motorinių įgūdžių gerinimo reikšmingai prisidėjo rytų kovų menai, kurių mokytis moteris buvo išvykusi į Kiniją. „Tas gydymas, kurį man pritaikė, yra paremtas kovų menais“, – apie tai, kaip būtent šie mokslai padėjo gerinti judėjimo funkcijas, pasakos pašnekovė.
O dabar tiek Ajana, tiek jos vyras Justas, yra nuolatos įsitraukę į sportinę veiklą. Dinamiška pora stengiasi vienas kitą visapusiškai palaikyti, suprasti vienas kito poreikius: „Man labai pasisekė, kad mano vyras pats yra sportininkas ir supranta tą sportinį interesą“.
Ajana kartu su vyru, paralimpiečiu Justu Pažarausku, netrukus švęs pirmąsias vestuvių metines. Moteris laidoje papasakos ne tik apie tai, kas galėjo sutrukdyti atšvęsti šią ypatingą progą, bet ir pasidalins istorija, kaip susipažino su savo dabartiniu vyru. „Justas buvo tas, kuris sutiko mane išmokyti šokti, nes iki tol niekas nesutiko“, – pasakos ji.
Simboliška, kad Justas dalyvavo ir tada, kai Ajana siekė savo pirmo rekordo. Moteris papasakos, su kokias iššūkiais tada susidūrė bei kokios sąlygos jai nesutrukdė pasiekti Gineso rekordo.
Šios poros santykiuose viena didžiausių vertybių tapo pagarba vienas kitam. Pirmoje santuokoje kentusi toksiškus santykius, dabar Ajana jaučiasi visiškai kitaip – nors abu gali išsaugoti autonomiją, džiaugiasi, kad yra vienas kitam labai reikalingi. Tai, kad pozityvūs santykiai įkvepia stengtis dėl mylimo žmogaus, rodo ir moters idėja pasisiūti ypatingą vestuvinę suknelę. „Tikslas buvo toks, kad palietęs suknelę, jis žinotų, kaip jo žmona atrodo“, – detalėmis nuo idėjos iki įgyvendinimo moteris dalinsis laidoje.
O ar sunku yra gauti šunį asistentą bei ko visiems žiūrovams palinkėtų laidos herojė, išgirsite šio sekmadienį laidoje.
„Floristiniame deserte“ – tvari interjero puošmena
Floristikos dizainerė Kristina Rimienė šį kartą sukurs interjero detalę, kuri puikiai tinka papuošti skandinaviško stiliaus interjerą. Moteris pasidalins specialia technika, kurios išmoko
kursuose, vedamuose Jungtinėje Karalystėje garsaus čekų floristo. Naudojant šią techniką yra labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą – jei tik pritvirtinama daugiau komponentų vienoje pusėje, kompozicija iš karto išsibalansuoja.
Lietuviškus smilgų sodus primenanti konstrukcija bus tvirtinama ant dekoratyvios medžio pliauskos. Tiems, kurie yra susipažinę su floristikos menu, ši kompozicija puikiai iliustruos auksinės proporcijos taisyklę, kuri teigia, kad kompozicija turi atitikti proporciją 3–5–8.
Akį traukiančiai konstrukcijai suformuoti floristikos dizainerė naudojo medinius maistinius iešmelius, kuriuos nudažė pasitelkusi purškiamus dažus. Kompoziciją papildys pora žiedų maišytų spalvų orchidėjų bei floristinė žaluma. Tam, kad gėlės turėtų vandens šaltinį, Kristina, kaip įprasta, naudos kolbeles, kurias su popieriumi dengta floristine vielute pritvirtins prie konstrukcijos.
Šį kartą nedidelis gėlių kiekis bus pasirinktas tam, kad žiedai neužgožtų ir nepaslėptų kruopščiai surinktos konstrukcijos. Atkartojimas – vienas svarbiausių komponavimo principų, tad dizainerė nulauš žalumas, kad šios pratęstų ir papildytų aštrų pagrindinės konstrukcijos motyvą. Tokią interjero detalę galima keisti kaskart įkomponuojant vis kitos rūšies žiedų – taip interjeras suspindi naujomis spalvomis.
Žiūrėkite laidą „Pasaulis pagal moteris“ jau šį sekmadienį, 10 val. tik per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!