• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogos Palangoje – nebūtinai gulėjimas paplūdimiuose ir maudynės Baltijos jūroje. Atgauti jėgas, pasisemti sveikatos padėtų ir kelios akimirkos garų vonioje. Viena nedaugelio tokių vonių yra poilsio namų „Baltija“ viešbučio „Žilvinas“ SPA ir grožio centre.

REKLAMA
REKLAMA

Pusvalandžio trukmės procedūra numalšina sąnarių skausmą, sureguliuoja kraujotaką, palengvina širdies darbą, sumažina stuburo negalavimus. Pakaitomis taikoma garų ir šalto vandens terapija stimuliuoja visus gyvybinius organizmo taškus, leidžia ilgam pamiršti kojų venų skausmą.

REKLAMA

„Garų vonia – tinginių sportas. Per pusvalandį ne tik išvalomas organizmas, bet ir sumažinamos kūno apimtys. Be to, tai – vienas aktyviausių ir sveikiausių organizmo valymo metodų“, – pasakojo Palangos poilsio namų komplekso „Baltija“ „Žilvino“ viešbučio SPA ir grožio centro kosmetologė Indrė Balkaitienė.



Vietoj gimnastikos – į garų vonią


Garų vonios poveikis pagrįstas hidroterapiniu metodu, kai sukeliami kūno temperatūros svyravimai. Garai suteikia karščio, o vėsus dušas – gaivos. Dėl šių svyravimų prasideda stiprus prakaitavimas, skatinantis organizmo valymą, greitinantis medžiagų apykaitą ir didinantis energiją. Tai – puikus sprendimas  susigrąžinti harmoningą balansą tarp proto ir kūno.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak I.Balkaitienės, garų terapija – natūrali, atpalaiduojanti, valanti ir detoksikuojanti kūną. Ji padeda pašalinti šlakus ir toksinus, pagerina kraujo apytaką ir audinių veiklą, sumažina reumato, podagros problemas, neuralgiją, chronišką inkstų uždegimą, infekcijas ir migreną. Taip pat puikiai tinkama metant svorį.

Organizmui suteikiamas malonus šilumos poveikis, kuris suteikia atsipalaidavimą, pašalina stresą ir raumenų įsitempimą. Procedūros metu stiprinama imuninė sistema. Kraujo ir limfos indų plėtimasis aktyvuoja kraujagysles kaip per gimnastiką. Tai greitina medžiagų apykaitą ir didina energiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stresui sumažinti – eterinis aliejus

Kad garų procedūros suteiktų raminamą ir stimuliuojantį poveikį, į specialų laikiklį įpilami 3-5 lašai eterinių aliejų. Šitaip aromatinės molekulės pasiekia nervų receptorius ir pradeda stimuliuoti smegenų veiklą. Tai yra natūralus metodas atsikratyti streso.

I.Balkaitienė teigia, kad eteriniai aliejai gydo. Daugelis jų turi antibakterinių, antivirusinių, antigrybelinių, antiuždegiminių ir antiseptinių savybių. Prisidėdami prie grožio puoselėjimo ir geros savijautos, eteriniai aliejai padeda kovoti su daugybe organizmo sutrikimų.

REKLAMA

„Aromaterapija veikia protines ir dvasines problemas. Kai gyvenimo ritmas mus spaudžia, atitinkamų aliejų naudojimas leidžia pasijusti labiau atsipalaidavusiems, teigiamai nusiteikusiems“,- patikino kosmetologė.

Iš žolių čiužinio skverbiasi į odą

Garų vonioje pasitelkiama ir šieno terapija, nes šioje vonioje atsigulama ant specialaus čiužinio. Italijoje šieno terapija naudojama nuo 1850 m., šia terapijos rūšimi  susižavėjo ir viešbučio „Žilvinas“ SPA ir grožio centro lankytojai. Nors tai neįprasta terapija, šieno poveikis odai ir organizmui žinomas nuo senų laikų.

REKLAMA

Į šieno čiužinių sudėtį įeina 30 žolių, jie vežami iš Italijos. Žolės čiužiniams auginamos ekologiškose pievose, skinamos tik tam tikru metu, jų sudėtis kruopščiai tikrinama nacionalinės sveikatos ministerijos. Šiene gausu kiaulpienių, kraujažolių, valerijonų, šalavijų, mėtų, kmynų, dilgėlių ir kitų augalų, pasižyminčių valančiomis ir detoksiduojančiomis savybėmis

Atsigulus ant gerai išgarinto naudingųjų žolių čiužinio, pro atvertas kūno poras visos naudingos medžiagos patenka į organizmą. Šienas stiprina imuninę sistemą, gerai veikia liaukų sekreciją ir skatina prakaito išsiskyrimą. Jis turi priešuždegiminių ir mineralizuojančių savybių ir yra tinkamas sąnarių bei raumenų spazmų problemoms spręsti. Tai puiki virškinamojo trakto ir inkstų valomoji priemonė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak I.Balkaitienės, šienas taip pat naudingas celiulito problemoms spręsti ir neleidžia plėstis riebaliniam audiniui, taip pat naudojama gydant odos trūkumus.

Kosmetologė pataria kiekvienam prieš einant į garų vonias, naudoti šveitiklius – priemones, padedančias giliai išvalyti odą. Taip nuo odos pašalinamos ne tik negyvos odos paviršiaus ląstelės, pagerėja kraujotaka, oda tampa lygi, švelni, bet ir geriau pasisavinami garų procedūrų metu naudojami aktyvūs komponentai.

„Hidroterapinėje garų vonioje galima atlikti net 17 skirtingų procedūrų. Jos skirtos ne tik grožiui, bet pirmiausia – sveikatai“, –  teigė I.Balkaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų