REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
28
Violeta Tarasovienė su dukra, Eglė Straleckaitė su dukra, Rolandas ir Vaida Skaisgiriai su sūnumi (tv3.lt fotomontažas)

Lietuvoje Helovinas jau tapo tradicija – jei anksčiau kažkam atrodė, kad ši šventė yra svetimą ir čia neras šalininkų, panašu, kad tų, kurie ją švenčia, tik daugėja. 

28

Lietuvoje Helovinas jau tapo tradicija – jei anksčiau kažkam atrodė, kad ši šventė yra svetimą ir čia neras šalininkų, panašu, kad tų, kurie ją švenčia, tik daugėja. 

REKLAMA

Portalas tv3.lt susisiekė su garsiais Lietuvos pramogų verslo tėvais bei jų pasiteiravo, ar šią, vieną šiurpiausių naktų, jie paminės kartu su savo atžalomis.

Deivį su Renata įdarbina vaikai

Tris atžalas – Vanesą, Emilį ir Rėjų – auginanti Deivio ir Renatos Norvilų šeima tvirtino, kad šios progos jie nesureikšmina, tačiau šventę paminėti priverčia jų vaikai. 

„Kaip čia pasakius... Man ir Renatai tai tikrai nėra jokio šventė. Man lapkričio pirmoji yra ta diena, kai būname kartu visa šeima. Helovinas – eilinė verslo diena, ant kurios pasimovęs visas pasaulis, panašu, kad kuo toliau, tuo labiau, o mano vaikams tai patinka“, – šyptelėjo Deivis. 

Be to, garsus vyras teigė, kad vaikai tėvus įdarbina, tačiau iki tradicijų, kurios yra Amerikoje, jų šeimoje dar labai toli.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas dar apsirengti ir pasidažyti dar nepradėjo, bet mes skaptuojame tuos moliūgus, tėvai įdarbinti... Aišku, tokios tradicijos, kaip Amerikoje, tikrai dar nėra. Dar turbūt net spalio nebuvo, bet mačiau, kad amerikiečiai jau ant namų kabino pabaisas, ruošėsi labai. Aš, tiesą sakant, nelabai suprantu, kas čia per šventė pas juos“, – sakė atlikėjas. 

REKLAMA

Tiesa, D. Norvilas atskleidė, kad didžiausia bėda, kodėl mes švenčiame užsienyje atsiradusias šventes, ta, jog neturime lietuviškų švenčių, kurios patiktų ir mūsų mažiesiems. 

„Man labiau patinka Vėlinės, bet tai negali būti švente. Tai pagerbimo diena, kai aplankome kapus ir tiek, o Helovinas yra pramoga, verslas... Tik tiek. Gal mes patys tiek tokių švenčių nesusigalvojame, dėl to ir švenčiame. Juk visos mūsų šventės, kurias turime, yra labai liūdnos – tai ar Gedulo ir vilties diena, ar Sausio 13-oji... 

REKLAMA
REKLAMA

Gal didžiausia ir bėda, kad mes tokių švenčių turime labai mažai, vos vienetus? Mums patiems reikia pajudinti uodegas ir pagalvoti, ką mes galime pasiūlyti savo mažiausiems. Iš tiesų, juk tai neturi būti tik rūpesčio, ašarų ir viso kito susikaupimo dienos-šventės. 

Gal viena tokių švenčių – Joninės – bet visos kitos – labai valstybinės šventės. Juk ir Valentino diena – ne mūsų šventė. Kai pagalvoji apie savo šventes, kurias turime mes, lietuviai, tai trūksta... Skystokai. To ir palinkėčiau mums visiems – surasti progų švęsti“, – kalbėjo vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Straleckaitė minės apsupta šokėjų

Garsi šalies šokėja Eglė Straleckaitė tvirtino, kad šią dieną ji paminės apsupta savo mokinių.

„Mes švęsime Heloviną dėl to, kad turiu šokių kolektyvą, kuriame ir suaugę, ir vaikai, todėl pasidarysime šokių vakarą šią tematika, linksminamės, užsidedame kaukes“, – kalbėjo E. Starleckaitė. 

E. Straleckaitė taip pat minėjo, kad amerikietiška tradicija, jos akimis, tikrai nėra bloga, todėl ji nemato vargo ją švęsdama.

REKLAMA

„Aišku, lapkričio 1-ąją kartu su tėvais važiuojame sutvarkyti kapus, susitikti su giminėmis. Nieko blogo tikrai nėra tarp susitikimų su giminėmis įtraukti ir tokią dieną, ją pašvęsti, pasilinksminti. Manau, kad kiekviena naujovė yra iš dalies neišvengiama, nėra ko čia plėšytis, esmė ta, kad dalis ir mūsų tradicijų išliktų, bet reikia stengtis viską suderinti“, – šyptelėjo Eglė.

Tarasovai atsisako švęsti 

Buvusios grupės „B‘avarija“ vokalistas Vilius Tarasovas tvirtino, kad ši diena jų su Violeta namuose nėra švenčiama. 

REKLAMA

„Šia tema nelabai turiu, ką papasakoti, nes mes šios dienos nešvenčiame. Ką padarome – tai daugiausiai išpjaustome moliūgą, pastatome prie lango ir uždegame jame žvakutę“, – sakė V. Tarasovas. 

Pasiteiravus, ką apie šią šventę galvoja jų dukra Gabrielė, Vilius sakė, kad namuose specialaus vakarėlio rengti tikrai nereikia. 

„Dukra Gabrielė pašvenčia mokykloje, bet tik tiek“, – pridūrė jis.

Skaisgirių šeimoje daugiausiai džiaugsmo sūnui

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė ir su garsia prodiusere bei TV laidų vedėja Vaida Skaisgire. Moteris tvirtino, kad tai – viena mėgstamiausių jos sūnaus Ato švenčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atui labai patinka Helovinas, manau, kad patinka visiems vaikams. Aš esu užtai, kad būtų kuo daugiau galimybių vaikų kasdienybę šiek tiek paversti kitokia ir turėti daugiau gerų emocijų. Mums su sūnumi tai yra papildomas laikas, įvairios veiklos – jau vakar parduotuvėje jis pamatė moliūgus ir pradėjo iškart šokinėti. Aišku, dar nepirkome, pasilikome savaitgaliui“, – kalbėjo ji.

V. Skaisgirė tvirtino, kad jų namuose tikrai netrūks moliūgų, įvairių dekoracijų bei šiurpių istorijų. 

REKLAMA

„Aišku, nėra tokios įspūdingos šventės, kaip Amerikoje, bet tai mūsų namų veikla – paruošti moliūgus, pasidažyti veidą, pasikviesti draugų, pažaisti. Lengvas paminėjimas namų sąlygomis“, – pridūrė Vaida. 

Tiesa, žinoma moteris pabrėžė, kad švęsti Heloviną ji nemato nieko blogo, tai, pasak jos, tik padeda smagiai praleisti laiką su vaiku bei jam suteikti dar daugiau papildomų žinių.

„Šiais laikais pasaulis tikrai yra be sienų – mainosi papročiais, tradicijomis, todėl tame nematau nieko blogo. Helovinas man asocijuojasi su vaikyste, o Vėlinės visai kitam dalykui pašvęsta diena. Manau, kad tai yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas turėti gerą laiką su savo vaiku, bet leidžiant jam suprasti ir kitą mūsų tradiciją, šventę, kuria pagerbiame mirusiuosius. Tiek Rolandas, tiek aš Atą dažnai vežamės į kapines, kad jis suprastų mirties reikšmę. Iki tam tikro amžiaus vaikai visiškai ramiai žiūri į mirtį, jiems tai savaime suprantamas dalykas, todėl jis manęs smalsiai visko klausinėja. Svarbu vaikui paaiškinti viską, juk net ir iš Kalėdų galima padaryti tik komercinę šventę be gražių tradicijų. Viskas priklauso nuo mūsų“, – teigė V. Skaisgirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų