Garsųjį Dž. Eltono miuziklą „Aida“ pamatys ir vilniečiai

Kauno valstybinis muzikinis teatras savo kūrybinį sezoną, pelniusį teatrui net tris „Auksinius scenos kryžius“, užbaigs gastrolėmis Vilniuje. Gegužės 24 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje sostinės publika pamatys ypatingo žiūrovų dėmesio Kaune sulaukusį Eltono Džono (Elton John) ir Timo Raiso (Tim Rice) miuziklą „Aida“.

Vytenio Pauliukaičio režisuotame miuzikle vilniečiai pamatys ir išgirs puikią atlikėjų komandą. Radameso vaidmenį sukūręs publikai gerai žinomas roko dainininkas Jeronimas Milius pateikė itin įdomią šio personažo interpretaciją. Aukštos vokalo meistrystės reikalaujančią Aidos partiją miuzikle dainuoja Ieva Vaznelytė - žiūrovai šią dainininkę pamėgo miuzikle „Kabaretas“.

Nuo pat premjeros Egipto faraono dukters princesės Amneris partiją dainuoja „Fortūnos“ prizo laureatė ir „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė Kristina Siurbytė. Pasak jos, Amneris nėra tik teigiamas ar neigiamas personažas - joje, kaip ir kiekviename iš mūsų, pilna ir gėrio ir blogio, kurie, priklausomai nuo situacijos, ima viršų.

Didžiausias pasaulio scenas užkariavęs miuziklas Baltijos šalyse pirmą kartą buvo pastatytas prieš metus Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Miuziklas „Aida“ pagrįstas ta pačia garsia klasikine istorija, kaip ir garsioji Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) opera „Aida“ - apie amžiną, laikui nepaklūstantį ryšį tarp vergijon paimtos Nubijos princesės Aidos ir Egipto kareivio Radameso. Įsiplieskus meilei jaunuoliai iš tarpusavyje kariaujančių kraštų priversti stoti akistaton su mirtimi arba išsiskirti amžiams.

REKLAMA

Pasak režisieriaus V. Pauliukaičio, spektaklyje papasakota iš žilos senovės atkeliavusi legenda gvildena tuos egzistencijos klausimus, kurie žmones domina ir šiandien, nes vieniems gyvenimas - tai rūpestingai parengta kelionė, kitiems - betikslis klaidžiojimas bauginančiais labirintais.

Spektaklio dirigentas Jonas Janulevičius įsitikinęs, kad pasaulinę šio miuziklo sėkmę lėmė ne tik nemirtinga meilės trikampio intriga, bet ir visiems melomanų skoniams įtinkanti „eltoniškų“ baladžių estetika, kur tarpusavyje puikiai dera lyrika, rokas, klasikiniam teatrui nebūdingi muzikiniai instrumentai ir XXI amžiaus muzikos koloritas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų