Žmonės, šiandien į vieną iš kavinių „Vero Cafe“ užsukę išgerti kavos, sulaukė ne tik puodelio kvapnaus gėrimo, bet ir, atrodytų, nekalto klausimo: „Ar ilgai laukėte kavos?“ Tokį klausimą šio kavinių tinklo lankytojams uždavė žinomi žmonės – Vilniuje, Gedimino prospekte esančioje kavinėje, – dainininkas Vilius Alesius ir radijo laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius, o Kaune, Laisvės alėjoje, – „Žalgirio“ krepšininkas Tomas Dimša.

„Tik įpusėjusi gerti kavą ir apžiūrėjusi savo kavos puodelį, supratau šio klausimo esmę. Pripažinsiu, kad tokia informacija ant puodelio privertė rimtai susimąstyti“, – įspūdžiais dalinosi viena kavinės lankytoja.

„Įžymūs žmonės šiandien šį klausimą uždavė ne veltui. Kaip ir kasmet, antrąjį spalio šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Jai paminėti ir skiriame šią akciją – tikimės, kad piliečiai susimąstys ir pasidomės organų donoryste“, – teigia vienas iš akcijos iniciatorių, Irenos Matijošaitienės fondo direktorius Andrius Palionis.

REKLAMA

Iniciatyva džiaugėsi ir dainininkas Vilius Alesius: „Tai labai gera iniciatyva siekianti kilnaus tikslo. Akcijos metu susimąsčiau ir pats – jau netrukus tikiuosi gauti savo donoro kortelę“.

Organų transplantacijų ir laukiančiųjų skaičius skiriasi daugiau nei 4 kartus

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 447 žmonės, laukiantys organų ir audinių transplantacijos. Iš jų širdies transplantacijos laukia 31, inksto – 186, kepenų – 67, širdies ir plaučių komplekso – 5, kasos ir inksto komplekso – 12, plaučių – 4, ragenos – 142 recipientai. Šiais metais Lietuvoje yra atliktos 106 transplantacijos. „Apibendrinant skaičius, nesunku suprasti, į kurią eilę patekti yra lengviau. Juk niekas nesame apsaugotas nuo ligos, todėl visuomenę būtina šviesti, skatinti organų donorystę, kad ligą galima būtų įveikti, transplantuojant po mirties dovanotą organą.“ – situaciją įvertino Nacionalinio transplantacijos biuro komunikacijos vadovė Rasa Pekarskienė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų