REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
133
Iškilmingo priėmimo Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų vidiniame kieme svečiai (nuotr. Fotodiena.lt)

Vakar sostinę sudrebino iškilminga naujojo prezidento inauguracija, o vakare Gitanas Nausėda brangiausius svečius sukvietė į iškilmingą pobūvį Prezidentūroje. Čia susirinko minios žinomų žmonių, ir, nors oficialus aprangos kodas turėjo būti „Black tie“, Nausėdos komanda dar kiek anksčiau išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog „svečiams paliekama teisė patiems nuspręsti, kaip jie nori atrodyti vakariniame renginyje“.

133

Vakar sostinę sudrebino iškilminga naujojo prezidento inauguracija, o vakare Gitanas Nausėda brangiausius svečius sukvietė į iškilmingą pobūvį Prezidentūroje. Čia susirinko minios žinomų žmonių, ir, nors oficialus aprangos kodas turėjo būti „Black tie“, Nausėdos komanda dar kiek anksčiau išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog „svečiams paliekama teisė patiems nuspręsti, kaip jie nori atrodyti vakariniame renginyje“.

REKLAMA

Apžvelgęs susirinkusiųjų aprangą, etiketo specialistas Giedrius Drukteinis žodžio kišenėje neieškojo ir naujienų portalui tv3.lt atskleidė ne tik geriausiai pasirodžiusius, bet ir tuos, kuriems dar reikėtų stipriai pagilinti savo žinias, prieš pasirodant tokio pobūdžio renginiuose.

Vyrų klaidos: vieni pamiršo kaklaraiščius, kiti priminė muzikantus

G. Drukteinio teigimu, jam buvo itin malonu, kad svečiai šįkart nespjovė į specialistų patarimus ir nurodymus – pasipuošė taip, kaip ir reikėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Moterys rinkosi kostiumėlius – dėl to atrodo gerai. Vis dėlto mano pirmas pastebėjimas, kad kvailai, netvarkingai atrodė ir renginio formato neatitiko tie vyrai, kurie neryšėjo kaklaraiščio. Tokių buvo nedaug, tačiau kadangi jie vis tiek ateina pas prezidentą, o ne su savo draugeliais pagerti alaus, jie tikrai atrodė iškrentantys iš konteksto, ir, tikiu, kad pasidarys išvadas ateičiai“, – teigė etiketo žinovas.

REKLAMA

Tiesa, ne vienas vyras pasirinko ir netinkamo dydžio kostiumą. Ir nors nepagarba to pavadinti būtų negalima, tai byloja apie žinių stoką. „Aš nežinau – ar jie juos išauga, ar staiga sustorėja, ar jie tiesiog nemoka kostiumų pirkti, ar nepaprašo draugų, draugių, artimųjų, kad padėtų išsirinkti sau tinkamą dydį, bet tai rodo ne nepagarbą, o žmogaus atsakingumo trūkumą renkantis aprangą“, – sakė G. Drukteinis.

Pasak specialisto, kai kurie vyrai persistengė ir pasirinkę smokingą: „Mano manymu, jie irgi atrodė „ne į temą“, kadangi smokingas, kaip žinia, yra absoliučiai dreskodinis dalykas, ir jis turi būti velkamasis tik tada, kai tai yra nurodyta. Dabar tie keli vyrukai – tarp jų ir buvęs premjeras Algirdas Butkevičius – atrodė lyg ką tik pabaigę groti kontrabosistai, kurie prisijungė prie svečių pasimėgauti gėrimais. Jie tikrai pilnai iškrito iš konteksto – aprangos kodą reikia sekti, ir jei ten nepaminėtas nei frakas, nei smokingas, jo ten būti ir neturėtų.“

REKLAMA
REKLAMA

Moterys persistengė rinkdamosis papuošalus ir gilias iškirptes

Tiesa, nepaisant to, kad bendras svečių vaizdas G. Drukteinį išties nudžiugino, vyras pastebėjo ir keletą ryškių klaidų, kurios yra daromos jau ne pirmąjį kartą.

„Kada kalbame apie vakarinę aprangą, manau, kad čia yra akivaizdu kiekvienai sveikai protaujančiai moteriai – megzti drabužiai vakarinėje aprangoje niekaip nedera. Ar tai būtų megztos skaros, ar tai būtų megzti šalikai, ar tiesiog megztukai. Tai niekada nebuvo, ir, tikiuosi, niekada nebus vakarinės aprangos elementas“, – pirmąją klaidą atskleidė etiketo žinovas.

Nemažai klaidų moterys darė ir besirinkdamos papuošalus. „Aš tikiu, kad visos Vakarų civilizacijos moterys puikiai supranta, kad iš tiesų moteriškas aksesuaras vakarinėje aprangoje yra ne bižuterija, ne kažkokių karolių gausa – visada yra tik segės, segės ir dar kartą segės, na, arba, perliniai karoliai. Aš niekaip nesuprantu mūsų moterų potraukio būtinai pasipuošti kažkokiomis sudėtingomis bižuterinėmis kombinacijomis, apsimuturiuoti kažkokiais voratinkliais sau po kaklu, visą krūtinę padengti kažkokiais ornamentais – net jei ir tautiniais. Jie visuomet prie vakarinės aprangos atrodys blogai“, – sakė G. Drukteinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat etiketo specialistas pabrėžė ir erotinių elementų gausą – jie niekuomet netiks vakarinei daliai. „Trumpi pasijoniai po permatomais sijonais, labai gilios iškirptės, nuogi pečiai – tai irgi, kaip bebūtų keista, niekada nebūdavo vakarinės aprangos elementas. Jei tai yra suknelė su nuogais pečiais, prie jos visuomet privaloma turėti švarkelį arba kažką, kas juos uždengia. Tačiau mūsų moterims norisi apsinuoginti, kas vėlgi, tokiuose renginiuose visiškai nedera“, – sakė jis.

Paklaustas, kuri moteris, jo manymu, vakar atrodė geriausiai, G. Drukteinis ilgai negalvojo: „Man labiausiai patiko Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė. Ji vilkėjo labai elegantišką, padorią, juodą suknelę su dideliu juodu kaspinu. Ji atrodė taip, kaip ir turi atrodyti elegantiška aukštuomenės moteris.“

REKLAMA

Bendras vaizdas vertas pagyrimo

Nepaisant to, kad prezidento pobūvio svečiai maloniai nustebino, ne visi suprato, į kokio lygio renginį ateina.

G. Drukteinis neslėpė, kad žmonės paprasčiausiai dažnai pamiršta, kur vieši – kiekvienas renginys reikalauja skirtingo pasiruošimo: „Man norisi tiesiog sušukti visai tai miniai: „Ar jūs suprantate, kur jūs ateinate? Jūs gi ateinate ne į naujo SEL albumo pristatymą, ne į naujo „Mercedes“ modelio pristatymą, ne į naujo austrių baro atidarymą, ne į vestuves, ne į savo vedybų dešimtmetį – jūs ateinate į prezidentinį renginį! Ir visa ta erotika, visa ta pigi bižuterija, visi tie megztalai, per dideli kostiumai, marškiniai be kaklaraiščių ar nukarę klynai – tai yra tiesiog ne į temą.“

REKLAMA

Vis dėlto G. Drukteinis tikina, kad svečiams siūlymas puoštis taip, kaip jiems atrodo, yra ne kas kita, o prezidentūros klaida. „Negalima žmonėms sakyti, kad ateitų apsirengę taip, kaip nori. Galų gale, jie čia eina ne į sodybą užmiestyje – jie eina į prezidentūrą, kuri yra garbinga vieta. Kam tada reikėjo tų pakvietimų tikrinimo prie įėjimo? Tada reikėjo sakyti, kad ateitų visi, kas nori, ir pasilinksmintų. Yra renginys su savo reglamentu ir savo paskirtimi, todėl kažkokia tvarka taip pat turi būti. Aš suprantu, kad taisyklės yra nuobodžios, bet tik jos padaro gyvenimą lengvesniu“, – tikino specialistas.

Kalbėdamas apie bendrą renginio vaizdą ir susirinkusiųjų derinius, G. Drukteinis negailėjo pagyrimų – anot jo, dauguma atrodė išties puikiai. „Buvo labai malonu matyti, kad dauguma paklausė patarimų ir tikrai apsirengė gražiai, padoriai, nekrentančiai į akis, neiššaukiančiai, neeksperimentavo – juk tai nėra vieta eksperimentuoti. Eksperimentuokite smuklės atidaryme, o čia yra taisyklės, kurių reikia laikytis“, – priminė etiketo žinovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų