REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jokiu būdu neketinu kėsintis į tradicinę šeimų virtuvę ir siūlyti ką  nors keisti iš mamų ar močiučių paveldėtuose meniu. Puikiai įsivaizduoju, kad nėra Lietuvoje šeimininkės, kuri nežinotų bent penkių būdų silkei paruošti, ir nė kiek neabejoju, kad daug kas siūlomuose receptuose atpažins jau seniai gaminamus patiekalus.  

REKLAMA
REKLAMA

Bet manau, kad verta dalytis senais, daug kartų išbandytais ir nė sykio nenuvylusiais receptais. Tik taip mes bendromis jėgomis patobulinsime nacionalinę virtuvę, o šiuo konkrečiu atveju - mūsų visų mėgstamos sūdytos silkės paruošimą. 

REKLAMA

Nuplautą silkę  (geriausiai filė su oda) patartina pamirkyti vandens ir pieno mišinyje bent kelias valandas. Nulupus odą, turbūt savaime suprantama, žuvį reikės supjaustyti nedideliais gabalėliais ir sudėti į dvi silkines. Mažiau įgudusioms šeimininkėms priminsiu, kad “marškinėlius” ant žuvies galima dėti tik jiems visiškai atvėsus, nes nuo karščio žuvis nemaloniai suminkštėja. 

Pirmieji “marškinėliai” yra labai paprastučiai ir pigūs. Jų pagrindą sudaro virtos morkos ir svogūnai. Neskustas morkas reikia išvirti, atvėsinti, nulupti ir sutarkuoti stambia burokine tarka. Paskui ant keptuvės pakaitinkite aliejų ir ant mažos ugnies pakepinkite kiek įmanoma smulkiau supjaustytą svogūną. Svogūnui suminkštėjus, sudėkite tarkuotas morkas ir pamaišydami dar truputį pakepkite. Pabaigoje gardinkite druska ir kalendra. Kas mėgsta sūrios silkės ir saldžių priedų derinį, į morkų ir svogūnų mišinį gali įberti gerą saują verdančiu vandeniu nuplikytų razinų. 

REKLAMA
REKLAMA

Antrieji “marškinėliai”  gaminami iš džiovintų baravykų ir svogūnų. Baravykus reikėtų pavirti. Jiems pravėsus supjaustykite siauromis juostelėmis. Svogūnus taip pat svarbu pjaustyti smulkiai. Juos kepinkite ant įkaitinto aliejaus, sumažinę ugnį. Mat svarbu, kad jie liktų balti, t.y. nepradėtų svilti. Kai svogūnai suminkštės, dėkite baravykus.  

Paskiau įberkite truputį  druskos, cukraus, įlašinkite citrinos sulčių. Priedus matuokite ragaudami gardinamą padažą. Jei mėgstate, galite užberti kalendros. Jei padažas jums pasirodytų per sausas, per daug birus, įpilkite baravykų nuoviro. Tačiau nepadauginkite, nes silkė ir pati paleidžia sultis. O juk silkinė nėra jos gimtoji stichija, kurioje žuviai dera plūduriuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų