• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad garsiausia visų laikų Lietuvos šokėjų ant ledo pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko atliks pasirodymą Sočyje.

Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad garsiausia visų laikų Lietuvos šokėjų ant ledo pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko atliks pasirodymą Sočyje.

REKLAMA

Rusijoje gyvenanti pora, panašu, užmerkė akis prieš šios šalies agresiją ir sukeltą karą Ukrainoje. Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka socialiniame tinkle pasidalino informacija apie Sočyje vyksiančius „Gulbių ežero“ pasirodymus, o tarp nurodomų dalyvių – ir P. Vanagas su M. Drobiazko.

Kritikos sulaukusi M. Drobiazko dalinosi rusų poeto eilėmis, o vėliau pasigirdo ekspertų raginimai pagalvoti apie valstybinio apdovanojimo atėmimą.

Apie tai viešai pasisakė prodiuseris Dominykas Kubilius.

„Su padovanota pilietybe kraujo neperpilsi.

Iki paskutinės minutės turėjau vilties, kad Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočyje ant ledo neiščiuož, buvo vilties, kad apsireikš Povilo mama Lilija Vanagienė su visa Lietuvos čiuožimo federacija  priešakyje ir teiksis Lietuvai paaiškinti, kodėl čiuožėjai nutarė dalyvauti teroristų ledo šventėje.

REKLAMA
REKLAMA

Bet mamytė tyli, federacija tyli, o Margarita Instagram paskyroje cituoja Bulato Okudžiavos eiles. Beje, Bulato eilių tarybiniais metais klausydavo ir mano tėvai, Margaritai turbūt ir šioje vietoje trūksta proto įsigilinti kieno eiles cituoja, nes B. Okudžiava, kurio tėvas buvo sušaudytas, o mama ištremta į lagerį, savo kūryboje smerkė bet kokį totalitarinį režimą. Bet čia tik nereikšmingos smegenų minkštumo detalės.Suvedus į google paiešką „Drobiazko pilietybė" apstu straipsnių, kiek daug vargšei Margaritai ir mamytei Lilijai teko iškentėti, kad rusų čiuožėja gautų mūsų pilietybę, kiek daug vargšelei iki šiol dėl to likę nuoskaudų...

REKLAMA

Bet, kaip rodo Ukrainai ir Lietuvai skaudi šiandiena viskas buvo turbūt ne veltui, turbūt buvo ne vienas, tikrai netrokštantis dovanoti rusei pilietybę.

Kai ištiko pasisprendimo valanda X rašizmas nugalėjo, paskui save nutempė bestuburį lietuvį vyrą ir visą Lietuvos čiuožimo federaciją. Kaip tik šiuo metu kai pora čiuožia išsivėpusiems, raudonažandžiams, pripampusiems teroristams plojant, okupuoto Mariupolio filharmonijos scenoje montuojami storos armatūros narvai, čia vyks „Azov" karių parodomasis teismas, kaip tik šiuo metu filtracijos stovyklose prievartaujamos moterys, nuo tėvų atskiriami ir į rusiją tremiami vaikai, kastruojami Ukrainos kariai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien pasigirsta eiliniai veblenimai, kad Lietuvos ordinų atimti nereikia, nes jie užtarnauti pasiekimais, kad nereiktų lyginti nuopelnų Lietuvai su čiuožėjų šiandieniniu apsiprendimu. Dėl pilietybės atėmimo tesininkai ir politikai nesutaria, reikia papildomų svarstymų, potvarkių, diskusijų.

Kada baigsime flirtuoti savo svarstymais ir veblenimais su priešu?! Baikim vieną dieną būti savo potvarkių įkaitais, šiandien ne laikas eilinėms tuščioms kalboms, kurių pasekoje Drobiazko su Poviliuku šoka teroristams, Paleckio šutvė nebaudžiama keliauja į Minską ir Maskvą, o lietuviškos estrados žvaigždės čiumpa Lukašenkos honorarus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

.VYKSTA KARAS, IR KAIP BEBŪTŲ GAILA MES ESAME JO DALIS.P.S. bet Lietuvos čiuožimo federacijos ir mamos Lilijos pozicija vis tiek smalsu išgirsti. Ar taip ir būsit kaip vandens prigėrę?! Federacija, jei neklystu, išlaikoma mūsų visų pinigaisi“, – socialiniame tinkle rašė D. Kubilius.

Primename, kad neseniai apie tai pasisakė ir A. Valinskas.

Laidų vedėjas ir visuomenės veikėjas Arūno Valinsko nuomone, Margarita Drobiazko už tokius poelgius turėtų netekti Lietuvos pilietybės: „Dėl Margaritos Drobiazko aš visiškai pritariu Stasio Šedbaro nuomonei. Žmogus, kuris taip pasityčioja iš Lietuvos pilietybės, kaip tai dabar padarė Margarita Drobiazko, tos dovanos turi netekti. 

REKLAMA

Ją visai nesunku atimti, tegu gyvena ji ten, kur nori ir taip, kaip nori. Lietuvos pilietis negali elgtis taip, kaip dabar elgiasi ji.“

Pašnekovas turėjo ką pasakyti ir apie Margaritos partnerį Povilą Vanagą, taip pat – ir šio mamą bei poros trenerę Liliją Vanagienę bei Lietuvos dailiojo čiuožimo federaciją. 

„Jis puikiai mato, kas vyksta. Aš suprasčiau, jei jis gyventų izoliacijoje ir nežinotų, kas vyksta. Internetas juk Lietuvoje neuždraustas, o jis su vieno iš pagrindinių Peskovo propagandonų dalyvauja tokiame projekte.

REKLAMA

Jam pašaukimas kur kas svarbesnis, nei tokia vertybė kaip Lietuva. Man labai keista, kad Lietuvos dailiojo čiuožimo federacija ir Povilo Vanago mama, kuri tuo pačiu yra jų trenerė, netaria žodžio. Tai rodo savotišką vertybinę krizę“, – kalbėjo vyras.

A.Valinskas prisiminė ir į Baltarusijoje vykusį festivalį „Slavianski Bazaar“ išvykusią Birutę Petrikytę, pasak A. Valinsko, moteris padarė didžiulę klaidą. Pašnekovas įsitikinęs – karo metu negali būti meno ir politikos atskyrimo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apie tokius dalykus būtų gerai išvis tylėti. Čia yra tų žmonių pasirinkimas ir jei jie įsivaizduoja, kad gerai daro, aš turiu nusivilti ir nuvilti tą pačią Birutę, su kuria mes dirbome kartu.

Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę klysti ir jie tikrai daro didžiulę klaidą. Birutė sako, kad ji nieko neatstovauja, tik dainuoja, taip negali būti. Karo metu yra tik juoda ir balta, nėra taip, kad padainuosim truputi Lukašenkai, iš kurio teritorijos apšaudomi taikūs gyventojai“, – mintis dėstė A.Valinskas,

REKLAMA

Nuomonę apie šokėjus pasidalijo ir politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

„Aš tai manyčiau, kad prezidentui G. Nausėdai būtų metas pradėti galvoti bent jau apie valstybinio apdovanojimo iš M. Drobiazko (ir iš P. Vanago, aišku, jei jis nepareikš kitokios pozicijos) atėmimą.

Nes tampa vis akivaizdžiau, kad M. Drobiazko tampa Rusijos dezinformacijos mašinos Ukrainos karo akivaizdoje įrankiu. O tuo (nors ne tik tuo) ji diskredituoja jai kažkada suteiktą valstybinį apdovanojimą taip pat, kaip jį diskreditavo kremliaus ruporas D. Kiseliovas, iš kurio Lietuvos valstybinį apdovanojimą prezidentė D. Grybauskaitė savo įsaku atėmė dar 2014 metais“, – „Facebook“ paragino M. Laurinavičius.

REKLAMA

Primename, kad šeštadienį į pasigirdusią kritiką dėl dalyvavimo Sočyje M. Drobiazko atsakė rusų poeto eilėmis.

„Pasmerkite iš pradžių save patį, išmokite tokio meno. O tik tuomet pasmerkite ir kaimyną žemės rutulyje. Išmokite iš pradžių sau neatleisti nė vienos klaidos. O tik tuomet savo priešui šaukite, kad jis priešas, o nuodėmės jo sunkios. Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, o kada tame bus pasiekimų neteks daugiau volioti durniaus – štai ir tapsite jūs žmogumi“, – sakartvelų kilmės rusų poeto Bulato Okudžavo eilėmis M. Drobiazko dalinasi savo „Instagram“ paskyroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka socialiniame tinkle pasidalino informacija apie Sočyje vyksiančius „Gulbių ežero“ pasirodymus, o tarp nurodomų dalyvių – ir P. Vanagas su M. Drobiazko.

Pasirodymai numatomi rugpjūčio 9 – rugsėjo 18 dienomis.

Čia be P. Vanago ir M. Drobiazko taip pat pasirodys olimpiniai vicečempionai Nikita Katsalapovas ir Viktorija Sinitsina, kiti garsūs šokėjai ant ledo.

„Legendų šou ant ledo“, – taip artėjantį įvykį apibūdino T. Navka, praeityje pati šokusi ant ledo.

REKLAMA

„Drąsus ir charizmatiškas P. Vanagas užkariaus publikos širdis atlikdamas burtininko vaidmenį, kuris visą gyvenimą kentė nuo meilės be atsako“, – rašoma renginio pranešime spaudai.

Renginio organizatoriai teigia, kad žiūrovai Sočyje išvys dailiojo čiuožimo, klasikinės choreografijos ir modernių technologijų „simbiozę“.

Šią informaciją pirmasis paskelbė žurnalistas Andrius Tapinas.

„Ech, Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – susigundėt ukrainiečių krauju permirktais rubliais, šoksite „Gulbių ežere“ Sočyje, kai į Ukrainą lėks rusų raketos, šypsositės ir lankstysitės plojančiai rusų publikai, nes karas kažkur toli ir jūsų tai neliečia. 

REKLAMA

Dar vienas ech dėl susimetimo su Tatjana Navka – Kremliaus ruporo Peskovo žmona, nuo kovo mėnesio pakliuvusia po JAV sankcijomis. Jums tai, matau, visiškai nekliūna. 

Kaip rašo pati Navka sveikindama Vanagą – būk sveikas ir laimingas, ir kad gyvenime viskas būtų taip, kaip panorėsi. Kokia laimė bus pamatyti jus Sočyje. 

Šokit ant to savo ledo pagal Kremliaus muziką, šokit ir kerėkit RuZZijos širdis, tik nepamirškit, kad karma yra žiaurinė kalė“, – savo paskyroje rašė A. Tapinas.

REKLAMA
REKLAMA

P. Vanagas ir M. Drobiazko Lietuvai atstovavo net penkeriose olimpinėse žaidynėse, bet baigę karjerą įsikūrė Rusijoje, netoli Maskvos. Čia gimė ir augo M. Drobiazko, vėliau gavusi Lietuvos pilietybę.

Per savo karjerą jie yra iškovoję Europos ir pasaulio čempionatų bronzos medalius, o aukščiausias pasiekimas olimpinėse žaidynėse – penktoji vieta.

Po vienu iš savo įrašų „Instagram“, kuriame gegužės mėnesį ji pasidalijo džiaugsmu „vaikščiojant po savo gimtąją Maskvą“, M. Drobiazko pabendravo su savo gerbėjais. Vienai jų pastebėjus, kad Rusija dabar visame civilizuotame pasaulyje yra vertinama itin blogai dėl to, kad žudo taikius gyventojus ir vaikus, todėl tylėjimas apie karą ne visada yra išeitis, bei palinkėjus M. Drobiazko „nuoširdžiai daug sėkmės ir taikos mums visiems“, tituluota čiuožėja atsakė: „Aš taip pat linkiu visiems gėrio, taikos ir meilės“.

M. Drobiazko vasario 24-ąją – kai Rusija užpuolė Ukrainą, savo „Instagram“ paskyroje pasidalino žinute „Ne karui“.

Pilna LT laimingu, issisiepusiu ukrainieciu. Jie visai nepergyvena del karo. Gyvena cia laiminga ir aprupinta gyvenima
.VYKSTA KARAS, IR KAIP BEBŪTŲ GAILA MES ESAME JO DALIS.P.S. bet Lietuvos čiuožimo federacijos ir mamos Lilijos pozicija vis tiek smalsu išgirsti. Ar taip ir būsit kaip vandens prigėrę?!
Gerai, o kodėl nieks nereikalavo Jurbarko prievartautojo mamytės pasisakyti apie sūnaus poelgį? Ak tiesa, tai tik vienos merginos tragedija ir dėl jos nėra reikalo trukdyti turtingų ir įtakingų gimdytojų. P.Vanagas ir M.Drobiazko nepadarė nieko blogo, jie nepareiškė pritarimo rusijos invazijai, nepasikabino garsiųjų raidžių ant kostiumų. Na taip, garsiai nepareiškė protesto. Tik ar pagalvojote, kas būtų po to. Grįžti į Lietuvą ir čia pragyventi iš savo profesijos? Palaukti kol ateis žiema ir aikštėse rengti pasirodymus?
Reikia didziuotis savo cempionais o ne juos smerkti ir teisingai tegul pasirodo, kas supranta sporta tas supras pateisins ir palaikys,nedgi pasidziaugs kad zmones su lietuviskom pavardem leidzia suzinot pasauliui kad tokia lietuva pasaulyje yra nes nelabai kas zino pasauly vis su latvija maiso:-),o tie LT debilai kurie vaikosi amerikieciu politikos tegu pradeda galvoti viena karta savo smegenim o ne vaikytis populistines politikos...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų