Disnėjaus personažai, sukurti pagal realius asmenis

Išvaizda, manieros, charakterio bruožai – visų šių elementų Disnėjaus filmukų personažai sėmėsi iš pačių įvairiausių šaltinių. Tačiau kai kurie iš jų buvo tiesiog nukopijuojami nuo realių žmonių – aktorių ar modelių, pakviestų specialiai šiam tikslui. Prototipai buvo filmuojami, o vėliau animatoriai tyrinėjo jų plastiką, kurdami animacinius personažus. Pavyzdžiui:

Marge Champion – Snieguolė

Kai animatoriai pradėjo kurti filmą „Snieguolė ir septyni nykštukai“, jie jau turėjo labai mažai patirties, kuriant daugiau ar mažiau realistiškus personažus. Kad užpildytų šį vakuumą Waltas Disney pasisamdė „gyvą modelį“ – jauną šokėją vardu M. Champion. Aktorę, persirengusią Snieguolės kostiumu, nufilmavo keliose scenose, ir šie kadrai pasitarnavo kaip filmuko kūrybos modelis Vėliau M. Champion dirbo ir su žydrosios fėjos iš Pinokio filmuko kūrėjais.

Eleanor Audley – piktoji pamotė ir ragana Malefisenta

Disnėjaus animatoriai dažnai pasisemia įkvėpimo, stebėdami aktorius, arba netgi juos filmuodami, kad užfiksuotų įdomias detales personažu piešimui. E. Audley laikysena ideliai tiko piktosios pamotės įvaizdžiui filmuke „Miegančioji gražuolė“.

REKLAMA

Helen Stanley – Pelenė, princesė Aurora ir kitos

H. Stanley pradėjo dirbti su Disnėjaus studijos multiplikatoriais jau savo karjeros saulėlydžio metu, bet jos bendradarbiavimas su multiplikacinių filmų kūrėjais buvo be galo vaisingas. Ji tapo įvairių personažų prototipu – pelenės, princesės Auroros ir Anitos Radcliff iš „101 dalmatino“.

Margaret Kerry – fėja iš Piterio Peno

Sklandė gandai, kai fėja iš Piterio Peno buvo sukurta pagal Marilyn Monroe. Iš tiesų jos prototipu tapo aktorė M. Kerry. Aktoriai ne tik nukopijavo jos išvaizdą, bet ir gestus, ir netgi kai kurios charakterio ypatumus.

Hansas Conriedas – Kapitonas Kablys

Dar vienas atvejis, kai aktorius, pakviestas įgarsinimui, tampa personažo modeliu. Prieš tai, kai pasirodė amžino Piterio Peno priešo personažas, buvo ilgai dirbta su H. Conriedu. Jis Kapitono Kablio kostiume atliko pantomimą, kurią multiplikatoriai perkėlė į filmuką.

Sherri Stoner – Ariel ir Bel

Sh. Stoner tapo gyvu modeliu pagrindinėms filmukų „Gražuolė ir pabaisa“ ir „Undinėlė“ herojėms. Pozuodama Ariel, Sh. Stoner plaukė specialiai pastatytame rezervuare su vandenimi

Tikrieji elniukai Bembi ir Freilin

Filmuko „Bembis“ gyvūnų personažų kūrybai buvo panaudoti tikri gyvūnai. Studijos teritorijoje buvo įkurtas tikras zoologijos sodas, kuriame atsidūrė keturi elniukai – Bembio ir jo draugės prototipai.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų