Diagnozę išgirdusi Justina liko sukrėsta: „Laidojau save tą dieną“

Justina, jauna keturių vaikų mama, išgirdusi apie priešvėžinius gimdos kaklelio pakitimus, buvo sukrėsta. Tačiau šiandien ji garsiai kalba apie savo patirtį ir ragina kitas moteris nedelsti – bent kartą per trejus metus atlikti gimdos kaklelio citologinį tyrimą – ir keisti savo gyvenimo būdą, daugiau laiko ir dėmesio skiriant savo sveikatai.

4

Pasidalijusi savo istorija viešai, Justina sulaukė begalės moterų, susidūrusių su tokia pačia diagnoze, žinučių, komentarų. Jai skambino ir moterys, kurioms jau diagnozuotas gimdos kaklelio vėžys, ir tos, kurios, perskaičiusios Justinos istoriją, nuskubėjo tirtis.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Diagnozę išgirdusi Justina liko sukrėsta: „Laidojau save tą dieną“

Justina jau žino, kad jos istorija gali nuraminti kitas moteris, atsidūrusias panašioje situacijoje. Išgirdus diagnozę, teigia TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovė, dar per anksti save laidoti. Svarbiausia – laiku pastebėti ligą.

Jaunai keturių vaikų mamai, rodės, nieko netrūksta, tačiau likimas iškrėtė piktą pokštą – atsiuntė ligą, apie kurią Justina net nebuvo susimąsčiusi. Visuomet buvusi sveika, reguliariai atlikdavusi kraujo tyrimus, ji vieną rudenį ėmė jausti neaiškų nuovargį. Tuo metu gyvenimo ritmas buvo be galo spartus, moteris gyveno nuolatiniame bėgime.

„Visą rugsėjį jaučiausi neįprastai. Nuovargis ryte atsikėlus, nuovargis per pietus, nuovargis vakare... Vakare man sukdavosi galva ir aš nesuprasdavau, kas man darosi“, – apie nerimą keliančius pojūčius kalba Justina.

Netikėta žinia

Pagal gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programą moterys nuo 25 m. iki 60 metų gali kartą per 3 metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Justina, ieškodama savo prastos savijautos priežasčių, atliko šį tyrimą ir po kelių savaičių sulaukė skambučio.

„Man paskambino pati gydytoja ir pasakė, kad yra pakitimų ir reikia daryti biopsiją“, – prisimena Justina, kuriai pats žodis biopsija reiškė vėžį. „Laidojau save tą dieną, kai sužinojau, kad yra pakitimų“.

Iš pradžių planavusi ligą slėpti nuo aplinkinių, Justina pakeitė savo nuomonę, kai kolegė papasakojo apie savo mamą, kuri po išgirstos diagnozės jau dešimt metų gyvena be rūpesčių. Jaunai moteriai it akmuo nuo krūtinės nusirito, ji suprato, kad ši diagnozė – dar ne pasaulio pabaiga.

REKLAMA

Justina tyrimą dėl gimdos kaklelio vėžio visuomet atlikdavo laiku, paskutinysis tyrimas buvo atliktas prieš trejus metus. Žinia apie aukščiausio lygio priešvėžinius pakitimus jai buvo kaip žaibas iš giedro dangaus, tačiau skubiai atlikta operacija užkirto kelią ligos progresavimui ir šiandien Justina jaučiasi puikiai.

Svarbiausia – nepamiršti savęs

Neeilinė patirtis paskatino Justiną dalytis savo istorija viešai ir skatinti kitas moteris nedelsti ir tirtis, juk ne paslaptis, kad užsisukusios darbuose ir gerai besijaučiančios moterys dažnai atidėlioja profilaktines patikras, o tai vieną dieną joms gali skaudžiai smogti.

„Raginu visas drauges ir net nepažįstamas moteris nepamiršti savęs ir tirtis, prižiūrėti savo sveikatą. Tai yra labai svarbu“, – nenumoti ranka į savo sveikatą skatina Justina. Ji laidos žiūrovams papasakos ir kitų moterų istorijas, pamokančias, kad reikia atkakliai siekti tyrimų, net jei po paskutinių tyrimų nepraėję treji metai. Prasta savijauta, tam tikri požymiai gali rodyti, kad vėžys nelaukia.

Jauna moteris papasakos, kaip ji rengėsi biopsijai, kaip jautėsi po operacijos, kokių priekaištų turi medikams ir už ką jiems yra dėkinga. Apie tai, kas gali provokuoti šios ligos atsiradimą ir kaip pasikeitė jos pačios gyvenimas po išgirstos diagnozės, kviečiame žiūrėti šį sekmadienį laidoje „Pasaulis pagal moteris“, 10 val. per TV3.

Pavasariu dvelkianti puokštė

Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ nustebins žiūrovus šiek tiek kitokia puokšte, dvelkiančia pavasariu. Šįsyk puokštės karkasas bus suformuotas ne iš vielos ir kitų dekoratyvinių medžiagų, bet iš vielos ir švelniai rausvų gvazdikų žiedų.

Rubrikos žiūrovai išvys, kaip žingsnis po žingsnio kuriamas toks karkasas, kurį papildys smulkiažiedės rožės, agapantai, siauralapis žėruonis, raganės ir eukalipto žaluma. Skirtingų faktūrų, spalvų, dydžių žiedai sukurs įspūdingą puokštę, kurią, pasisėmę įkvėpimo iš floristikos dizainerės K. Rimienės, galės susikurti ir patys laidos žiūrovai, neabejingi grožiui.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų