Dažnų peršalimo ligų priežastis – stresas

Ruduo, o kartu ir pirmosios šalnos bei ankstyvos ligos jau spėjo mus pavyti. Vaikų sergamumas šaltu metu auga, o taip pat didėja jų atsparumas įvairiems vaistams. Vieną iš pagrindinių dažnų peršalinimo ligų priežasčių gydytojai įvardina ir stresą.

Mamos Linos dvynukai Goda ir Benas tarp draugų garsėja kaip labai retai sergantys vaikai. „Vaikų imunitetu pradedame rūpintis jau vasarą, stengiamės vasaros metu naudoti daugiau daržovių, vaisių, grynų produktų, leidžiame laiko daug gryname ore, važiuojame prie jūros pas močiutę ir maudomės lediniame vandenyje, kaip aš sakau, pamėlę net vaikšto...“ – teigia Lina.

Natūraliam organizmo stiprinimui pritaria ir gydytojai. Kuo anksčiau susirūpinsime sveika gyvensena – tuo mažiau bėdų turėsime rudenį. Pasak vaikų ligų gydytojos Laimos Bulkaitės, labai svarbu, kiek vaikas per vasarą užsigrūdino, kiek jis sustiprino organizmą, kiek sustiprino imunines jėgas, kad galėtų kovoti su puolančiom bakterijom, kurios atsiranda dėl uždarų patalpų, blogo vėdinimo, streso, įtampų ar gal prastesnės mitybos.

Godos ir Beno mama sako nuolat palaikanti vėsią namų temperatūrą bei dažnai vėdinanti patalpas. Būtent grynas oras kambariuose gali padėti išvaikyti visas savas ir darželyje ar mokykloje „pasiskolintas“ bakterijas. Be to, reikėtų įvertinti, ar nėra problemų, slypinčių giliau. „Vaikučio sveikata ir imuninė būsena priklauso ir nuo jo psichologinės būsenos“, - neabejoja mama.

REKLAMA

Apie tai, jog psichologinė vaiko savijauta gali daryti įtakos jo sergamumui, kalba ir gydytoja. Todėl jei organizmą veikia stresas, nemiga, būtina į pagalbą pasitelkti papildomai stiprinančias medžiagas.

Šio sekmadienio laida „Padėkime augti“ pasiryžus kalbėti apie dažnai peršalimo ligomis sergančius vaikus ir pagalbą jiems. Laidos kūrėjai aiškinsis ligų priežastis ir ieškos būdų joms pašalinti. Saugaus vaiko automobilyje temos mėgėjai bus palepinti naujausiomis žiniomis iš kėdučių gamintojų. O mamoms nerimaujančioms, kaip aprengti atžalas žiemą, paruoštas pluoštas naudingos informacijos, kokius drabužius rinktis, kad vaikai žiemą nesušaltų ir jaustųsi laisvai bei svarbiausia – patogiai. . Laida „Padėkime augti“ aiškinsis ir tai, kaip išauginti smalsų ir išmintingą vaiką, kokios priemonės tam galėtų padėti.

Laidos vedėja Laura Imbrasienė žiūrovų prie ekranų lauks jau rugsėjo 6 d., sekmadienį 10.val. per „TV3“ televiziją. www.padekimeaugti.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų