Daina ir Antanas Bosai užsitraukė nemalonę

Visuomenei nerimstant dėl skurdžių zoologijos soduose laikomų laukinių gyvūnų sąlygų, Aplinkos ministerija prašoma peržiūrėti šiuo metu galiojančius minimalius laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje reikalavimus.

29

Nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kreipėsi į Aplinkos ministeriją prašydama atsižvelgti į pažangių šalių praktiką ir atskirų laukinių gyvūnų rūšių poreikius bei nustatyti daug aukštesnius laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje standartus.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Daina ir Antanas Bosai užsitraukė nemalonę

LGTAO nuolat gauna gyventojų pranešimus dėl visuomenei nerimą keliančių gyvūnų laikymo sąlygų šalia Klaipėdos veiklą vykdančiame zoologijos sode, Kaune veikiančiame Lietuvos zoologijos sode bei kitose komercinėse laukinių gyvūnų laikymo vietose.

„Dabartinės laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje taisyklės neužtikrina gyvūnų gerovės, o daugybę metų atliekami Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų patikrinimai neduoda jokio teigiamo rezultato gyvūnų laikymo sąlygoms pagerinti. 15 metų galiojantys nekeisti gyvūnų laikymo nelaisvėje standartai sudaro palankias sąlygas įsigyti, veisti ir išnaudoti laukinius gyvūnus juos eksponuojant skurdžiose laikymo sąlygose ir siekiant užsidirbti pinigų iš lankytojų, tačiau visiškai neatsižvelgiant į laikomų gyvūnų gerovę ir jų prigimtinius poreikius”, - sako LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė.

Kaip pavyzdį B. Kymantaitė pateikia ir netinkamą Karklėje esančiame Antano ir Dainos Bosų viešbučio „Gamtos perlas” teritorijoje laikomų vilkų bei naujai ten įkurdintos meškos gerovę.

Ankstesnė Bosų laikyta meška, vardu Laima, dėl skurdžių laikymo sąlygų „Gamtos perle” buvo paimta 2014 m. rugpjūtį. Laima buvo išgabenta į Vokietijoje esantį meškų gyvenimui pritaikytą rezervatą, kuriame ji gyvena 1 ha aptvertame miško plote su vandens tvenkiniu. Apie dvidešimt metų skurdžiomis sąlygomis gyvenusią mešką reabilituoti ir išmokti naudotis didesne aplinka, tvenkiniu, kokybišku maistu rezervato darbuotojams užtruko beveik dvejus metus.

REKLAMA

Meškos pervežimą, kainavusį apie 5 tūkst. eurų, nesutikus to padaryti patiems gyvūno savininkams Bosams, rėmė gyvūno gerovei neabejingi Lietuvos ir užsienio piliečiai.

Tačiau praėjusiais metais Bosai buvusiame Laimos voljere, visiškai nepakeitę jo būklės, apgyvendino kitą mešką. „Gamtos perlo” interneto puslapyje teigiama, kad čia esančių gyvūnų apžiūrėjimas suaugusiam žmogui kainuoja 2 eurus.

Kol kas tv3.lt naujienų ir pramogų portalui susisiekti su Antanu ir Daina Bosais nepavyko. 


Rašyti komentarą...
E
Emi
2017-01-05 18:09:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar pati skaitet straipsni?O kodel meskute 20 metu kankinta ateme?Cia dar rase suniuka zaizdota,musem aplipusi.Ar taip jau tokie jie geri?NemanauO kad rankas laizo....jie gi pasiilgsta,gal skundziasi?Kodel is viso jiems reikia tu gyvunu?
Atsakyti
0

l
lina
2017-01-05 21:54:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
slykstynes, ne zmones. sumesti juos pacius i tuos pasibaisetinus aptvarus. toks likimas gyvunams baisesnis nei mirtis. egzistuoja jie tik tame aptvare mesle savo gyvendami,purve, o ne gyvena. BOSAI YRA ZVERYS, zmoniu vardo nenusipelnote
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų