Brangiausias pasaulyje vaistas išgelbėjo kūdikio gyvybę: ligą mama pastebėjo iš karto

NHS medikai išgelbėjo vos trijų mėnesių berniuko Riley Cadle-Birch gyvybę. Gloucesterio mieste gyvenanti šeima negalėjo patikėti, kai jiems pranešė, kad kūdikio gyvybei gelbėti bus skirtas net 1,8 milijono svarų sterlingų už dozę kainuojantis vaistas.

Riley – vienas pirmųjų Jungtinėje Karalystėje, kuriam buvo suteiktas šis išskirtinis narkotinis vaistas.

Gimus mažyliui, jo tėvams buvo pranešta gniuždanti žinia. Riley gimė su sunkia stuburo raumenų atrofijos forma, kuriai progresuojant žaibišku greičiu nyksta raumenys, prarandama judėjimo galimybė ir netgi sutrinka kvėpavimas.

Be šio naujo pritaikyto itin brangaus vaisto, gyvenimo trukmė nurodoma apytikriai iki daugiausiai dviejų metų.

Birželio 30 dieną Bristolio karališkojoje vaikų ligoninėje berniukui buvo pritaikytas išskirtinis gydymo metodas, naudojant bene brangiausią pasaulyje genų terapijos vaistą, skirtą raumenų atrofijai gydyti – „Zolgensma“.

„Mes ėjome labai akmenuotu keliu. Kartais Riley jausdavosi toks silpnas, kad galvojome viskas, jis nebeišsikapstys. Kai pradėjome įtarti, kad galbūt jis turi bėdų su stuburu ir šios spėlionės pasitvirtino, skaitėme begalę informacijos, kaip jam padėti, kaip išgelbėti mūsų mažylio gyvybę.

Atradome informacijos apie naują vaistą, kurį NHS buvo ką tik patvirtinusi, tačiau tuomet mes negalėjome būti užtikrinti, ar jau galėsime jį gauti. Viskas buvo labai painu, labai skaudu emociškai.

Aš nemoku apsakyti tų emocijų, kai mums pranešė, kad Riley bus skirtas vaistas „Zolgensma“. Tai pakeitė jo ir mūsų gyvenimus. Suteikė labai daug vilties. Mes tikime, kad mūsų sūnus dabar turės ateitį“, - emocijų neslėpė berniuko mama.

Ji taip pat neslėpė, kad pirmuosius simptomus, jog mažyliui kažkas negerai, pastebėjo labai anksti. Pasak mamos, jis keistai valdė rankytes, o kūdikį apžiūrėjusi seselė pridūrė, kad jo kvėpavimas – nereguliarus.

„Mirror“ duomenimis, kasmet JK gimsta apie 40 kūdikių, kuriems diagnozuojama sunkesnė – 1 tipo stuburo raumenų atrofija. Būtent šis vaistas ir jo taikymas gali padėti kūdikiams išgyventi.

Praėjusį mėnesį pirmuoju NHS pacientu, gavusiu šį itin brangų vaistą, tapo penkių mėnesių Arthuras Morganas.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2021-07-13 11:38:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai dar kartą parodo, kodėl į mediciną būtina investuoti daug daugiau lėšu, nei šiuo metu skiriama medicinai. Šis vaikas, per savo gyvenimą, būdamas sveikas sukurs BVP ne už 1-2 ar 3 milijonus, o žymiai daugiau. Todėl ir būtina Lietuvoje gerokai daugiau finansuoti mediciną, ypač ateities mediciną.
Atsakyti
0

A
Aišku
2021-07-13 12:28:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vien iš pavadinimo apie brangius vaistus aišku, kad tai atsitiko ne Lietuvoje
Atsakyti
-1

T
Taigi
2021-07-31 18:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėtų jiems mažiau pabuose sėdėti ir alaus lakti, jei nori, kad sveiki vaikai gintų. Savo akimis mačiau, kai nėščia moteris pabe ant milžiniško pilvo buvo alaus bokalą pasistačiusi. Baisu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų