„Auksinė palmės šakelė“ atiteko austrų režisieriui M. Hanekei už filmą „Meilė“

Kanų kino festivalio pagrindinį prizą - „Auksinę palmės šakelę“ laimėjo Austrijos režisierius Michaelas Haneke. Jaudinanti jo drama „Meilė“ („Amour“), pasakojanti apie ligą ir mirtį ilgametėje santuokoje, sekmadienio vakarą paskelbta geriausiu filmu.

Tai yra jau antroji „Auksinės palmės šakelė“, kurią laimėjo 70-metis kūrėjas. Prieš dvejus metus jis apdovanojimą atsiėmė už juostą „Baltas kaspinas“.

Filme „Meilė“ M. Haneke tyliais vaizdais pasakoja apie sutuoktinius George'ą ir Anną, kurie yra vedę kelis dešimtmečius. Kai Aną ištinka vienas, o paskui ir antras insultas, Georgas nuoširdžiai ja rūpinasi. Sutuoktinius įtikinamai įkūnijo 81 metų Jean-Louis Trintignantas ir 85-erių Emmanuelle Riva.

Nanni Moretti vadovaujama vertinimo komisija Didžiuoju žiuri prizu apdovanojo italo Matteo Garrone satyrą „Tikrovė“ („Reality'). Žiuri prizas įteiktas britų režisieriui Kenui Loučui (Ken Loach) už dramą „Angelų dalis“ („The Angels' Share“).

Du apdovanojimai skirti egzorcizmo dramai „Už kalvų“ („Beyond the Hills“). Režisierius Cristianas Mungiu pagerbtas už geriausią scenarijų, o abi pagrindinių vaidmenų atlikėjos Cosmina Stratan ir Valerius Andriuta pripažintos geriausioms aktorėmis.

Jos K. Mundžiu filme vaidina dvi jaunas moteris, kurių viena nori ištraukti kitą iš vienuolyno, nes negali be jos gyventi. Tačiau stačiatikių bendruomenė tam priešinasi ir tai turi fatališkų padarinių. Rumunas K. Mundžiu 2007-aisiais laimėjo „Auksinę palmės šakelę“ už juostą „4 mėnesiai, 3 savaitės ir 2 dienos“.

REKLAMA

Geriausiu aktoriumi pripažintas danas Madsas Mikelsenas (Mads Mikkelsen), filme „Medžioklė“ („The Hunt“) suvaidinęs neteisingai pedofilija apkaltintą vyrą. Thomas Vinterberg dramoje M. Mikelsenas įkūnija žmogų, kurio gyvenimą sugriauna vaiko melas.

Geriausio režisieriaus apdovanojimą atsiėmė meksikietis Carlos Reygadas, sukūręs filmą „Po tamsos - šviesa“ („Post Tenebras Lux“). Geriausiu debiutiniu filmu pripažinta amerikiečio Benho Zeitlino juosta „Laukinių Pietų žvėrys“ („Beasts of the Southern Wild“).


Rašyti komentarą...
S
Saule
2012-05-29 12:23:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vat jis tai tikrai geras rezisierius, galeciau pasakyt, kad mano megstamiausias
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų