Aštri tema: ar Lietuva paseks Olandijos pavyzdžiu?

Apie vadinamosios „žolės“ rūkymą sklando daugybė mitų. Kurie iš jų – teisingi, kiek ji gali pakenkti žmogui ir kiek pavojingos lietuviškos kanapės, aiškinsis BTV laida „Auksarankiai“.

Kai Nyderlandų karalystė nusprendė leisti žmonėms legaliai vartoti dalį lengvųjų narkotikų, visas pasaulis svarstė, kuo baigsis toks eksperimentas. Prieš metus jų pavyzdžiu pasekė Čekija, tačiau patys olandai jau ieško būdų griežtinti tvarkai. Užsieniečiai legaliai įsigyti lengvųjų narkotikų Nyderlanduose nebegali – šios šalies valdžia taip stengiasi apriboti turistų, atvažiuojančių vien dėl šio tikslo skaičių. Nori įsigyti „žolės“ – pateik olandiškus dokumentus.

Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Kornelis Vilemas Spansas pasakoja, kad jų šalyje legalizavus lengvuosius narkotikus smarkiai sumažėjo stipriųjų narkotikų vartojimas – toks ir buvo pagrindinis liberalios politikos principas. Ar norėtų šiuo keliu eiti ir Lietuva?

BTV laida „Auksarankiai“ taip pat aiškinsis, kas blogiau: „žolė“ ar alkoholis? Minėtasis K.V.Spansas sako, kad alkoholis labiau kenkia tiek žmogaus sveikatai, tiek socialiniams santykiams. Tuo tarpu priklausomybės ligonių psichologinės ir socialinės reabilitacijos centro „Nugalėtojų akademija“ psichologas Mykolas Baltrūnas perspėja, kad „žolės“ rūkymas gali būti pirmas laiptelis link rimtesnių narkotikų.

REKLAMA

Tiesa, jo nuomone, žmonės, pradėję vartoti lengvus narkotikus prieš tai beveik visada būna vartoję alkoholį ar rūkalus, taigi būtent jie yra pirmieji vartai į priklausomybės ligas. Dalis žmonių kartą išbando ir jiems to pakanka, o kiti nesugeba pasipriešinti potraukiui. Specialistai laidoje taip pat gilinsis į tai, ar priklausomybė yra paveldima, ar įgyjama.

Kitas klausimas – ar lietuviškas kanapes apskritai galima panaudoti narkotikų gamybai? Lietuviai kartais patenka į kurioziškas situacijas, kai yra baudžiami už auginimą augalų, visiškai netinkamų tam tikslui. Specialistai tikina, kad narkotikams gaminti tinkamos medžiagos į Lietuvą dažniausiai atkeliauja iš užsienio.

Tačiau visiškai užmerkti akių taip pat netinka. Pareigūnai pasakoja neįtikėtinas narkotikų verslo istorijas. Pavyzdžiui, kartą narkotikams auginamų kanapių plantaciją aptiko telekomunikacijų bendrovės darbuotojai, atvykę tikrinti skundų dėl prasto ryšio.  Kaip tai susiję? Sužinosite įsijungę BTV laidą „Auksarankiai“, šeštadienį  19 val.


Rašyti komentarą...
t
total
2012-02-04 14:23:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
aglijoje buvo atlikti eksperimentai su žiurkėmis, ir išsiaiškinta kad silpnesni narkotikai neskatina pradėti vartoti stipresnius..
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-02-04 14:29:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galetu legalizuoti, taciau alkoholio ir tabako gamintojai to nepritartu nes mazetu ju apyvarta.
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-02-04 14:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
na as neisivaizduoju kaip ziurkes ruko zole ir dar narkotiku praso kitu.. ? logikos - 0
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų