Tuo metu, kai namų kainos pasiekė rekordines aukštumas, vienas fermeris Anglijoje namą pastatė, galima sakyti, už centus. Michaelis Buckas išleido vos 150 svarų, kad pastatytų mažą, bet nepakartojamai jaukų namą savo sode Oksfordšyre, informuoja odditycentral.com.

Buvęs menų mokytojas nupiešė namo planą ant voko. Jo kūriniui nereikėjo jokių ypatingų leidimų, mat namelis buvo įvertintas kaip vasarnamis. Vyriškis natūralias ir perdirbtas medžiagas statyboms rinko dvejus metus. Po to jis dar 8 mėnesius užtruko, kol pastatė namą savo rankomis.

300 kvadratinių pėdų ploto grindims M. Buckas panaudojo lentas iš kaimyno nenaudojamo laivo. Langų stiklai buvo pagaminti iš perdirbto sunkvežimio priekinio stiklo. Sienos yra nudažytos kreidos ir sakų mišiniu. Stogą sudaro paprastas medinis rėmas, užpildytas šiaudais iš aplinkinių laukų.

Pirminis M. Bucko tikslas buvo šio namo statybai neišleisti nei svaro, tačiau keli neteisingi apskaičiavimai pareikalavo šiokių tokių investicijų. Stogui reikėjo kur kas dagiau šiaudų nei jis buvo numatęs, tad dalį teko pirkti. Taip pat reikėjo įsigyti specialių vinių stogo pritvirtinimui. Hobitiškame name nėra elektros, vandens ir dujų jungčių.

REKLAMA

Tačiau namo savininkas ir statytojas išradingumu nesiskundžia. Bėgantį vandenį name užtikrina netoliese esanti versmė. Dėl šiaudų ir kitų naudotų medžiagų namo izoliacija yra tiesiog puiki, tad šildymo klausimas nekyla. Žvakės ir žibintai skleidžia pakankamai šviesos, o malkomis kūrenama krosnis suteikia galimybę gamintis maistą ir šilumos.

M. Buckas teigia, kad jo statinio tikslas buvo įrodyti, kad už būstą nebūtina mokėti visą gyvenimą. „Būstas neturi kainuoti labai daug, tereikia pasistengti. Norėjau parodyti, kad namas gali nieko nekainuoti. O juk mes gyvename visuomenėse, kur daugelį metų praleidžiame mokėdami paskolas – ir to tikrai nemėgsta daugelis“.


Rašyti komentarą...
N
Namu kainos per dideles
2013-12-07 22:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vertinu šį žmogų! Teisingai.. Neturėtų būti taip, kad už namą tektų mokėti visą gyvenimą.. O pažiūrėjus į namų kainas anglijoje..Arba būsi verslininkas, arba milijonierius tada nusipirksi ir galvos nesuksi. Kitu atveju turi imti paskolą ir mokėti visą likusį gyvenimą arba pasistatyti pats su vaizduote kaip šis genealus žmogus padarė..
Atsakyti
0

S
Senis
2013-12-08 08:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Namas atrodo originalus, o stogas, grybo formos, suteikia jaukumo. Bet toks namelis, mano nuomone stovės metus -du. Pirmiausia pagrindas - pamatai. Britanijoje didelis drėgnumas, nors gana švelni žiema, bet be normalių pamatų - "vasarnamis" supus. Normalius pamatus, manau, buvo galima pasidaryti iš laukuose surinktų akmenų, tada visa vasarnamį pakelti aukščiau, kad grindys liktų pakeltos (neįsimes nuo drėgmės grybelis). Na bet kokiu atveju - stogas NUOSTABUS - nežinau kokios jis konstrukcijos ir kiek laikys - bet dizainas vertas DEŠIMTUKO.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų