Prieš septynerius metus su daina „Angelas baltas“ išgarsėjusi švelnaus balso dainininkė Taja nutarė įrodyti, kad gali būti ne tik lyriška ir romantiška kūrėja. Popmuzikos princese vadinama atlikėja, kardinaliai pakeitusi įvaizdį, nutarė šturmuoti naktinius klubus šokių muzikos projektu.
Kaip kilo mintis sukurti šokių muzikos projektą „Taja Clubbing spiced with Inna“?
Kartą vėlai vakare važiuojant pas draugę. Man dažnai kyla įvairių minčių, kai būnu viena. Klubinę programą sukurti norėjau dėl to, kad žmonės pakeistų nuomonę, jog Tajos dainos yra tik lyrinės. Dauguma organizatorių mano, kad mano muzika yra labai rami. O žmonės į klubus ateina linksmintis, todėl mano dainos esą juos tik užliūliuotų. Nors iš tiesų pasirodymams klube visada parinkdavau energingus kūrinius.
Kodėl klubinę programą sudarei pagal MTV muzikos apdovanojimuose nominuotos rumunės Inos dainas?
Jos dainos labai smagios, „kabinančios“, populiarios, orientuotos į masinę publiką. Be to, esu aistringa šokių muzikos mėgėja. Su „“Taja clubbing with Inna“ jau pasirodžiau Kaune. Laikinosios sostinės ir Klaipėdos publika atlikėjus visada priima labai šiltai. Vilniaus auditorija yra išrankesnė. Tačiau kovo 18-ąją turime pasirodymą ir sostinėje. Tikiuosi, čia mane taip pat palaikys. Džiaugiuosi, kad didžiuosiuose šalies miestuose koncertuosiu pačiuose ryškiausiuose naktiniuose klubuose.
Ar tai reiškia, kad romantiškoji Taja visiems laikams nutarė pakeisti savo įvaizdį?
Tikrai neatsisakau savo kūrinių. Kaip tik baigiu įrašyti trečiąjį savo albumą, kuris, beje, bus labai lyriškas. Ką širdis tuo metu padiktuoja, tas ir liejasi kūryboje. Tačiau šokių muzika man visada patiko, todėl šalia lyriškos programos nutariau daryti ir šokių projektą.
Visus nustebinai savo kardinaliai pakitusiu įvaizdžiu. Vietoj lyriško balto angelo dabar scenoje šėlsta gundanti vilioklė...
Įvaizdžio iš pagrindų nepakeičiau. Tačiau norėjosi daugiau seksualumo, vėjavaikiškumo. Svarbiausia atlikėjams - neatsipalaiduoti, nuolat judėti, keistis. Juk klausytojas gali lengvai pamiršti, ir tavo vietą bet kada gali užimti kitas. Deja, žmonės mano, kad jei apie tave nerašo žiniasklaida, nerodo per televiziją, tavęs visai nėra.
Bet tu skandalais niekada ir negarsėjai...
Dirbtinai niekada jų nekūriau ir nekursiu. Tiesa, karjeros pradžioje prodiuseriai kartą bandė intrigėlę regzti, tačiau man tai labai nepatiko. Neva aš gatvėje sutikau vaikiną, kuris įkvėpė mane parašyti dainą.
Kas kūrė fatališkosios Tajos įvaizdį?
Pati. Kai ką parsisiunčiau iš užsienio, kai ką siuvau pati. Tiesa, šįkart siuvimą patikėjau siuvėjoms.
O tu ir pati siuvi?
Su Aida Žiliūte prieš kelis mėnesius pradėjome lankyti siuvimo studiją. Savo malonumui siuvame sijonus, krepšelius, karnavalinius kostiumus. Tačiau sau sceninių drabužių dar nedrįsčiau siūtis. Kol kas praktikuosiuosi su staltiesėlėmis. (Juokiasi.) Vėliau bus matyti. Taip pat lankiau makiažo kursus. Dainininkės Viktorijos Mauručaitės dukra į tokius vaikščiojo. Susigundžiau ir pati. Perpratus tam tikras taisykles, pasidaryti sceninį makiažą sekasi kur kas geriau. Prieš koncertus atlikėjos dažniausiai dažosi pačios. Vizažisčių į koncertus neprisivežiosi.
Matau, pamėgai studentišką veiklą. Galbūt žadi grįžti į universitetą?
Pavasarį planuoju stoti į išlyginamąsias magistrantūros marketingo studijas. Susižavėjau šia sritimi, kai rašiau diplominį darbą. Pasodink mane į biurą - po mėnesio nusišaučiau. (Juokiasi.) O marketingas - tai nuolatinė kūryba.
Pernai tapai diplomuota muzikos vadybininke. Neketini keisti savo veiklos krypties?
Bandžiau padėti keliems draugams atlikėjams, bet kai tuo pačiu metu ir savo koncertine veikla reikia rūpintis, buvo per daug sudėtinga. Be to, man kol kas vis dar sunkiai sekasi derėtis. (Šypsosi.) Bandau perlipti per save, nes vadyboje finansinis klausimas yra esminis. Galbūt ateityje, kai jau nebedainuosiu, pradėsiu prodiusuoti kitus.
Kaip manai, ar šiais trance, electro, house muzikos gyvavimo laikais lyriškoms dainoms dar lieka vietos?
Manau, kad jos niekada neišeis iš mados. Neseniai norėjau apsilankyti Šorenos koncerte, bet visi bilietai buvo išpirkti. Tai - pavyzdys, kad žmonės domisi lyriška muzika, tik reikia mokėti ją pateikti.
Muzikantai patys perka bilietus į kolegų koncertus?
Visaip būna. Turime ir „blatų“, tačiau kartais patys perkame. Turiu keletą mėgstamų grupių ar atlikėjų, į kurių koncertus visada stengiuosi nueiti, palaikyti kolegas. „Lemon Joy“ - viena mano mėgstamiausių.