naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, kad didžiausias žmogaus egzaminas: išbandymas valdžia, turtais ir šlove. Kaip šiuos egzaminus išlaikė nueinantys Seimo politikai, jau matėme, o kaip su tokiu išbandymu susidoros Seimo naujokai? Ar naujasis Seimas bus geresnis už buvusįjį? Ar pavyks pagerinti šios institucijos prestižą?

Sakoma, kad didžiausias žmogaus egzaminas: išbandymas valdžia, turtais ir šlove. Kaip šiuos egzaminus išlaikė nueinantys Seimo politikai, jau matėme, o kaip su tokiu išbandymu susidoros Seimo naujokai? Ar naujasis Seimas bus geresnis už buvusįjį? Ar pavyks pagerinti šios institucijos prestižą?

REKLAMA

Apie tai šį pirmadienį karštų aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt“ diskutuos naujojo Seimo pirmininkė Viktorija Čimilytė-Nielsen ir buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.

Iš viso tryliktajame Seime darbą pradėjo 49 nauji parlamentarai, tarp jų – daug spalvingų ir neeilinių gabumų asmenybių. Pavyzdžiui, Arūnas Valinskas jaunesnysis ne tik laisvai kalba japoniškai, bet ir moka rašyti hieroglifais. Seimo naujokui Arūnui Valinskui labiausiai nesmagu, kad vis jam yra prikaišiojamas tėvas Arūnas Valinskas. Neva tėvelis yra jo politinės karjeros architektas. Kita spalvinga asmenybė – Tomas Raskevičius, save pristatantis gėjumi, bet pripažįstantis, kad turi sūnų, kuris auga dviejų moterų šeimoje. Naujame Seime netruks ir grožio bei žavesio. Jau dabar vienos gražiausių Seimo damų etiketė klijuojama naujokei Ievai Kačinskaite-Urbonienei. Jos vardas jau skambėjo Lietuvoje ne iš pačios geriausios pusės – 2014 m. jauna ir didelių turtų neturinti mergina sugebėjo partijai tuomet dalyvaujančiai rinkimuose į Europarlamentą pervesti 44 tūkstančius litų... Iki šiolei ši piniginė perlaida apipinta įvairiausiais gandais ir spėlionėmis.

Nors Seimo naujokai tikina, kad skandalų iš jų nesulauksime, tačiau jie turėtų nepamiršti, kad kiekvieną jų klaidą į dienos šviesą ištrauks oponentai, o po devyniais užraktais slepiamas paslaptis išlukštens žurnalistai.

REKLAMA

„Seime bemaž du trečdaliai liko senųjų narių, tai koks čia naujas seimas? Kokių pokyčių galime tikėtis?“, – klausė vienas iš laidos „Karštai su tv3.lt” vedėjų Mindaugas Sėjūnas.

REKLAMA

„Jaunimas yra labai gerai, bet gerai, kad yra ir patyrusių narių. Kai keičiasi daugiau nei pusė, tai labai didelių iššūkių sukelia seimo darbui. Akivaizdu, kad atėjus nuo nulio, reikia bent pusmečio, metų priprasti. Ir negali išvengti klaidų. Dėl to patyrę seimo nariai yra gerai. O nauji turi šviežią žvilgsnį, entuziazmą, kurio trūksta seniesiems“, – kalbėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čimilytė-Nielsen.

Apskritai, Seimo pirmininkė išreiškė pozityvų nusiteikimą naujojo seimo atžvilgiu: „Aš žvelgdama į šį naują seimą, esu gana optimistiška, nes jame matau daug ir naujų šviesių veidų, ir patyrusių politikų. Ir manau, kad yra pagrindo manyti, kad kartelė bus šiek tiek pakelta“, – sakė ji.

REKLAMA

„Kuris Seimas geresnis – buvęs valstiečių ar naujai išrinktasis?“, – kito laidos svečio – Arūno Valinsko – klausė laidos vedėjas Artūras Anužis.

„Yra sakoma, kad visi Seimai, kurie buvo, yra geresni, už tuos, kurie dar tik bus. Rinkėjo atmintis labai trumpa. Trunka 2 mėnesius, na gerai, duokim 2 metus. O toliau  valstybė gyvena savo gyvenimą, o žmogus savo. Žmogus nori visko, čia ir dabar, nes jis gyvena vienintelį savo gyvenimą. Štai čia ir atsiranda priešprieša“, – kalbėjo A. Valinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Prakalbus apie kai kuriuos itin spalvingus ir skandalais pagarsėjusius Seimo narius, A. Valinskas išreiškė savo nuomonę: „Kiekvienam kaime yra savas durnius. Lygiai taip pat ir su seimu. Iš pradžių labai stebėjausi, bet pamačiau kaip Britų parlamentas posėdžiauja. Ten tokių gražulių yra koks dvidešimt. Čia nieko baisaus. Visuomenė išsirenka tokį seimą, kokia pati yra. Negalim atsivežt parlamentarų iš Vokietijos. Seimas yra veidrodis. Nereikia pykt ant veidrodžio, kad snukis kreivas“, – kaip visada, aštresnių pasisakymų nevengė A. Valinskas.

Daugiau apie viską – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt” per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų