REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV komikas Billas Cosby prieš beveik 50 metų legendinėje viloje „Playboy Mansion“ seksualiai užpuolė paauglę, antradienį nusprendė JAV prisiekusieji.

JAV komikas Billas Cosby prieš beveik 50 metų legendinėje viloje „Playboy Mansion“ seksualiai užpuolė paauglę, antradienį nusprendė JAV prisiekusieji.

REKLAMA

Kalifornijoje priimtas sprendimas yra pirmoji civilinė nutartis prieš pramogų industrijos veteraną, kaltintą dešimtimis lytinių nusikaltimų.

Judy Huth, kuriai dabar 64 metai, buvo priteista 500 tūkst. dolerių (474 tūkst. eurų) kompensacija, prisiekusiesiems Santa Monikoje nustačius, kad B. Cosby kabinėjosi prie jos 1975-aisiais, kai jai buvo 16 metų. Komikas paauglę, su kuria susipažino filmavimo aikštelėje, užpuolė primygtinai vaišindamas alkoholiu.

Ši byla yra vienintelis sėkmingas teisinis veiksmas prieš 84 metų B. Cosby, kaltinamą tuo, kad jis naudodamasis savo šlove kelis dešimtmečius „medžiodavo“ moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kažkada itin populiarus komikas 2018-aisiais baudžiamojoje byloje Pensilvanijoje buvo įkalintas dėl kitos moters apsvaiginimo vaistais ir kėsinimosi išžaginti, bet pernai išėjo į laisvę, teismui dėl vienos techninės detalės panaikinus jam paskelbtą nuosprendį.

REKLAMA

Per dvi savaites trukusį civilinės bylos svarstymą Kalifornijoje, kuris vyko B. Cosby nedalyvaujant, advokatai teigė, kad jis filmavimo aikštelėje sutiktas J. Huth ir jos tuomet 17-metę draugę Donną Samuelson nulydėjo į Hugh Hefnerio vilą.

Prisiekusieji išgirdo, kad būdamas vienas su J. Huth B. Cosby pradėjo ją bučiuoti ir bandė pakišti rankas po jos drabužiais. Teigta, kad vėliau aktorius nusimovė kelnes ir privertė merginą atlikti lytinį aktą.

Advokatas Nathanas Goldbergas sakė, kad J. Huth daug metų bandė užmiršti tą užpuolimą, bet prisiminimai vėl sukilo kitoms moterims pradėjus kaltinti komiką lytiniu smurtu.

REKLAMA
REKLAMA

J. Huth savo ieškinį iškėlė 2014 metų gruodį, bet byla buvo sustabdyta vykstant įvairiems kriminaliniams tyrimams.

Dėl senaties termino byla niekada nebuvo nagrinėjama kaip baudžiamoji.

Pagal Kalifornijos įstatymus suaugusieji, teigiantys, kad tuo metu, kai buvo nepilnamečiai, patyrė lytinę prievartą, bet tik neseniai suvokė jiems padarytą žalą, gali kelti civilines bylas net ir suėjus senaties terminui.

B. Cosby praėjusio amžiaus pabaigoje buvo viena garsiausių Amerikos populiariosios kultūros figūrų. Jis yra pirmasis juodaodis aktorius, pasirodęs geriausiu JAV televizijos laiku, ir ištisus dešimtmečius buvo laikomas didvyriu, ypač afroamerikiečių bendruomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visame televiziją žiūrinčiame pasaulyje jis buvo gerbiamas už draugiško akušerio ir tėvo Klifo Hakstablo vaidmenį 1984–1992 metais rodytame seriale „The Cosby Show“. 

Tačiau daugiau kaip 60 moterų, kurių daugelis kažkada siekė aktorės ar modelio karjeros, viešai pareiškė tapusios B. Cosby lytinės prievartos aukomis. Jos vadino B. Cosby suktu lytiniu grobuoniu, keturis dešimtmečius girdydavusiu aukas raminamaisiais ir alkoholiu, kad pasiguldytų jas į lovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų