Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Nors dažniausiai į muzikos pamokas žiūrima nerimtai, išties ši disciplina yra daug svarbesnė nei daugelis galvoja. Pasirodo, kad dainavimas, grojimas muzikiniais instrumentais ar klausymasis, kaip groja kiti, gali turėti teigiamos įtakos moksleivių gebėjimų tobulinimui, emocinei sveikatai bei kūrybiškumui. Atrinkome 7 svarbiausius dalykus, kuriuos apie muzikinį ugdymą turėtų žinoti kiekviena mokymo įstaiga.

Nors dažniausiai į muzikos pamokas žiūrima nerimtai, išties ši disciplina yra daug svarbesnė nei daugelis galvoja. Pasirodo, kad dainavimas, grojimas muzikiniais instrumentais ar klausymasis, kaip groja kiti, gali turėti teigiamos įtakos moksleivių gebėjimų tobulinimui, emocinei sveikatai bei kūrybiškumui. Atrinkome 7 svarbiausius dalykus, kuriuos apie muzikinį ugdymą turėtų žinoti kiekviena mokymo įstaiga.

REKLAMA
REKLAMA

1. Muzika gerina atmintį

Turbūt esate pastebėję, kaip lengvai muzikos melodija susisieja su kokiu nors prisiminimu ar gyvenimo periodu – vos išgirdę tam tikrą muziką atsimenate įvykius, kuriuos manėtės jau užmiršę. Taip yra ne be reikalo, pasirodo, muzika veikia tam tikrus smegenų centrus ir stimuliuoja „darbinę“ atmintį, o tai itin aktualu moksleiviams. 2011 metais atliktame tyrime įrodyta, jog ilgalaikis muzikinis lavinimas stiprina regimąją atmintį ir klausą.

REKLAMA
REKLAMA

2. Suteikia savidisciplinos

Nesvarbu ar vaikas mokosi groti muzikiniu instrumentu ar dainuoti – abiem atvejais reikalingas užsispyrimas ir ilgas bei nuoseklus darbas, o tai ugdo savidiscipliną ir kantrybę. Be to, patiriant sunkumus muzikuojant, mokinys ima suvokti, kad norint ko nors pasiekti, reikia nemenkai padirbėti ir išlikti nuosekliu nepaisant susierzinimo bei klaidų. Šie įgūdžiai gali praversti ateityje mėginant išmokti vairuoti automobilį ar siekiant karjeros.

3. Mažina stresą

Gerai žinoma, kad didelis kortizolio (hormono, susijusio su stresu ir nerimu) kiekis kenkia mokinių gebėjimui mokytis, apsunkina kasdienybę, vargina bei mažina motyvaciją. Žinoma, tokį pat kortizolio poveikį patiria ir mokytojai.

Norint, kad mokykloje vyrautų ne chaosas, o ramybė, vertėtų pasvarstyti apie galimybę moksleiviams bei mokyklos darbuotojams atsipalaiduoti specialioje patalpoje, kurioje groja rami muzika, vyrauja atpalaiduojančios spalvos, galima patogiai atsisėsti ar atsigulti. Tinkama muzika atpalaiduos net labiausiai įsitempusius nervus, padidins mokinių ir mokytojų darbo našumą, be to, užtikrins gerą emocinę savijautą ir nuotaiką.

REKLAMA
REKLAMA

4. Skatina kūrybiškumą

Nors neretai kūrybiškumas nuvertinamas, vis dėlto, tai viena svarbiausių savybių reikalingų sėkmingam svajonių ir tikslų realizavimui. Pasak muzikos tyrinėtojų, muzikos klausymasis neabejotinai skatina kūrybiškumą, tik yra vienas aspektas į kurį derėtų atkreipti dėmesį. Pasirodo, kad pozityvi, linksma ir teigiamas emocijas sukelianti muzika kūrybiškumą skatina labiau nei niūrūs ir slogius jausmus keliantys kūriniai.

5. Ypač naudinga pradinių klasių moksleiviams

Londono universitete atliktas tyrimas atskleidė, kad didžiausią naudą iš muzikos pamokų gauna būtent pradinių klasių vaikai. Pasirodo, kad grojimas ir dainavimas padeda ugdyti rašymo, skaitymo ir netgi skaičiavimo sugebėjimus.

6. Moko dirbti komandoje

Grojimas ir dainavimas grupėje, ansamblyje ar orkestre verčia mokinius mokytis prisiderinti prie kitų klasės draugų. Nors pradžioje gali būti sudėtinga, tačiau laikui bėgant vaikai supranta, kad kiekvienas atlieka kažkokį svarbų vaidmenį ir taip prisideda prie bendro rezultato – muzikinio kūrinio sukūrimo. Tokiu būdu ugdomas vaikų gebėjimas dirbti komandoje, siekti bendrų rezultatų bei skatinama empatija.

REKLAMA
REKLAMA

7. Muzika naudinga visiems

Muzikos terapinė galia yra tokia stipri, kad jos klausymasis gali padėti įvairiausių amžiaus grupių ar problemų kamuojamiems vaikams. Nesvarbu ar tai nusiminusi paauglė ar specialių poreikių turintis pradinių klasių mokinys – su muzikos pagalba visi vaikai gali atrasti vidinę ramybę, pasitikėjimą savimi bei išmokti ko nors naujo.

Svarbu suteikti galimybes

Akivaizdu, kad muzikinis ugdymas – išties labai svarbus. Žinoma, viskas ne taip paprasta – kad mokiniai galėtų groti ir dainuoti, reikalinga nemenka investicija į kokybiškus ir ilgaamžius muzikos instrumentus bei garso įrangą, o tokių finansinių išteklių, deja, turi ne kiekviena mokymo įstaiga.

Vis dėlto, nenusiminkite – jau trečius metus iš eilės melomanus dalyvauti kviečia projektas „Muzika suartina“. Šis muzikinis konkursas išsiskiria tuo, kad jame gali dalyvauti visi: gimnazijos, muzikos mokyklos, vaikų ir jaunimo centrai ar netgi kultūros namai.

REKLAMA
REKLAMA

Jei mėgstate muziką, norite tobulėti ir ieškote nuotykių, kviečiame nedvejoti ir užpildyti dalyvių anketą, pasidalinti savo muzikos pasirodymu ir papasakoti, kodėl būtent jums reikalinga nauja muzikos klasė. Atminkite, kad dalyvių prisistatymus vertins patys „X Faktoriaus“ teisėjai ir atrinks tik pačius geriausius ir kūrybiškiausius, tad pasitelkite visą savo kūrybiškumą bei talentą!

Laimėtojai bus skelbiami jau lapkričio 20-tąją, o gauta parama sieks net iki 14500 eurų, tad negaiškite, dalyvaukite projekte ir pasidalinkite savo kūryba bei talentu su visa Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų