naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bachmutą pusę metų gynęs Ukrainos padalinys skelbia gavęs įsakymą trauktis iš miesto. O Putino virėjas, samdinių vadas Prigožinas giriasi jau beveik atkirtęs ukrainiečių galimybę pasitraukti.

Bachmutą pusę metų gynęs Ukrainos padalinys skelbia gavęs įsakymą trauktis iš miesto. O Putino virėjas, samdinių vadas Prigožinas giriasi jau beveik atkirtęs ukrainiečių galimybę pasitraukti.

REKLAMA

Kyjivas apie atsitraukimą iš miesto dar neskelbia, bet civiliai iš gyvenviečių prie Bachmuto jau skuba evakuotis, mat fronto linija iš Bachmuto netrukus gali pasislinkti kiek toliau į Vakarus, kur ukrainiečiai skuba įrengti naujas gynybines linijas. O Rusijoje vėl griaudi sprogimai ir šį kartą jau netoli Maskvos.

Bachmuto pašonėje sujudimas. Časiv Jaro gyvenvietė Bachmuto vakaruose. Netrukus čia gali prasidėti mūšiai, kurie Bachmute vyksta jau pusę metų: „Išvažiuojame. Buvome iki galo, norėjome būti. Bet daugiau negalime. Jau kaimynės butas sugriautas.“

Gyventojai evakuojasi, o miesto pakraštyje ekskavatorius kasa griovius – naujas gynybines linijas ukrainiečiams: „Rusai, eikit... Visa tai jums ant galvų.“

REKLAMA

Beveik pusę metų Bachmutą gynęs Robertas Brody, šaukiniu „Madiaras“ skelbia, kad jo „Madiaro paukščių“ padalinys gavo įsakymą trauktis iš miesto: „Padalinys „Madiaro paukščiai“ gavo įsakymą nedelsiant išeiti iš Bachmuto į naują karinių veiksmų vietą.“

REKLAMA

Madiaro vaizdo įrašai iš Bachmuto ir apylinkių pastaraisiais mėnesiais tapo tikru hitu. O po Bachmutą slankiojančius okupantus jis vadina išskirtinai vabalais: „Užkniso tie padugnės vabalai. Na, nėra jums čia vietos. Nėra!“

Gali būti, kad po 110 dienų trukusios Bachmuto gynybos – Ukrainos karo vadai įsakė padaliniui atsitraukti idant išsaugotų karius.

CNN praneša, kad šią naktį rusai atkirto vieną paskutinių gynėjų pasitraukimo kelių ties Chromovės kaimu. Internete plinta ir tilto per Bachmutkės upę sprogdinimo vaizdai. Miestą šturmuojančių „Wagner“ samdinių vadas ragina ukrainiečius greičiau atiduoti Bachmutą.

REKLAMA

Bet su dezinformacija kovojantis Ukrainos Strateginės komunikacijos centras perspėja nepasiduoti apgavystėms. Vaizdą Prigožinas nufilmavo ne Bachmute, o Paraskovjivkoje, už kelių kilometrų nuo Bachmuto fronto linijos.

Oficialusis Kyjivas dar neskelbia apie pasitraukimą iš Bachmuto. Bet jau ne kartą sakė, kad išeis iš miesto, kai nebeapsimokės jo ginti. O kol kas Ukraina skaičiuoja, kad Bachmute naikina po 7 okupantus, 1 Ukrainos gynėjo gyvybės kaina.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies prezidentas Zelenskis šiandien lanko būtent tuos, kas negailėdami savęs gynė Bachmutą ir dabar gydosi karo žaizdas Lvive. Zelenskis čia padėkojo ir kariams, ir juos gelbėjantiems medikams.

„Noriu jums padėkoti už visą jūsų darbą. Už jūsų tarnystę. Ypač už šiuos metus, kurie tapo didžiausiu išbandymu visiems“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

O miesto kapinėse, kartu su Latvijos prezidentu ir pirmąja ponia, padėjo gėlių prie kapų tų gynėjų, kurie už laisvę atidavė savo gyvybes. Tuo metu Rusijoje vėl griaudi sprogimai. Šį kartą Kolomnoje, netoli Maskvos: „Girdėjau švilpimą, tuomet sprogimą aiškų...“

REKLAMA

Apie sprogimą rusai ėmė skelbti maždaug pusę dešimtos vakaro. Esama informacijos, kad Kolomnoje įsikūrusi rusų raketų gamykla. Įdienojus rusai ėmė skųstis ir sprogimu Krasnodaro krašte mokomajame aerodrome.

O virš Jenakievės, Donecko srityje, už 20 kilomterų į gilumą okupuotoje teritorijoje popiet ukrainiečiai numušė rusų šturmo lėktuvą SU-34: „Ką jie taip iš Ukrainos gali numušti lėktuvą? – Tikriausiai...“

Tuo metu baltarusių partizanai, vakar parodę, kaip dronu nutūpia tiesiai ant brangaus rusų žvalgybinio lėktuvo A-50 Mačiuliščiuose, šiandien jau rodo, kaip po sėkmingos žvalgybos ant lėktuvo tupdo droną su sprogstamuoju užtaisu. Sprogimo akimirką skraidyklės transliuojamas vaizdas nutrūksta...

REKLAMA

Ir Kremlius, ir Minskas apie galimai nedaug žalos lėktuvui padariusią, bet itin gėdingą ataką tyli it liežuvį prariję. O štai dėl įvykių Briansko srityje, į kurią skelbėsi trumpam įžengę Rusijos savanorių korpuso kariai: „Sukilkite, kovokite...“

Įprastai iš baimės ir gėdos tylintis Kremlius pakėlė didelį šaršalą. Todėl derėtų labai atsargiai vertinti Putino FSB ir propagandos stumiamas versijas, neva Ukrainos siųsti diversantai Rusijoje surengė civilių žudynes. Ir ekspertai, ir oficialusis Kyjivas perspėja: FSB gali sufabrikuoti ir inscenizuoti bet kokias provokacijas siekdami apkaltinti Ukrainą žudynėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Putinas penktadienį dėl Briansko kaimuose nusifilmavusio Rusijos savanorių korpuso surengė Saugumo tarybos posėdį. Panašu, kad ne juokais išsigando.

„Dėl apsaugos nuo terorizmo priemonių objektuose, pavaldžiuose teisėsaugai“, – kalba Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Sakartvele šalies politikai susikibo dėl parlamento komitete pradėto svarstyti įstatymo, analogiško Rusijoje galiojančiam „užsienio agentų“ įstatymui.

Į komiteto posėdį įsiveržė protestuotojai nenorintys autoritarinio valdymo šalyje. Opozicicinės partijos taip pat priešinasi įstatymui, kurį pažadėjo paremti valdančiųjų partija „Sakartvelo svajonė“, valdoma su Rusija siejamo oligarcho Bidzinos Ivanišvilio.

Pagal įstatymą, bent 20 procentų finansavimo iš užsienio gaunančios organizacijos būtų vadinamos užsienio agentėmis. Rusijoje tokio įstatymo pagalba Putinas vykdo visišką cenzūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų