Žmonės perka ne tik šildytuvus, sugalvoja ir kaip kitaip sušilti

Orams dramatiškai atvėsus, žmonės nesulaukę, kada įjungs šildymą, iš parduotuvių lentynų ėmė šluoti šildytuvus – praėjusią savaitę jų nupirko 6 kartus daugiau nei pernai. Kai kuriose parduotuvėse šildytuvų liko vos keli, o kitur jų nė su žiburiu nerasi. Tačiau žmonės šildosi ne tik šildytuvais – ėmė pirkti pirštines, arbatas ir net trauktines.

Vilnietis Modestas iš lentynos čiumpa oro šildytuvą. Vaikinas sako, kad jo namuose šalta ir  tikisi, kad šildytuvas pagelbės gerai išbandytam šildymosi būdui: „Vilnones kojinės. Pats geriausias kol kas. Gal šitas pakeis.“

Šalta ir kitam šildytuvo ieškančiam vilniečiui Sergejui. Vyras sako, kad kol šildymo sezonas neprasidėjo, namuose šiluma siekia vos 12 laipsnių, tad teks šildytis papildomai. Vyras už šildytuvą negaili pakloti ir 90 eurų. Tiesa, Sergejus pripažįsta, kad rasti šildytuvą – iššūkis.

„Pasirinkimas mažas. Buvau „Senukuose“ šiandien, tai ten praktiškai pasirinkimo nėra“, – teigia jis. 

„Topo centro“ parduotuvės atstovai aiškina, kad šį rugsėjį jau pardavė 3 kartus daugiau šildytuvų nei prieš metus, o praėjusią savaitę buvo sumuštas rekordas – šildytuvų nupirkta 6 kartus daugiau nei tuo pačiu metu pernai.

„Ima po kelis šildytuvus. 2–3 žmonės vienu metu renkasi. Tai yra, ko gero, dabar paklausiausia prekė ir geidžiamiausia iš visų. Visi ieško. Yra parduotuvių, kur ne mūsų tinklo, bet yra parduotuvių, kur iš viso neturi ką pasiūlyti šiuo metu“, – kalba „Topo centro“ atstovas Žilvinas Kulvinskis. 

Parduotuvė „Maxima“ skelbia, kad šildytuvų pardavimai augo trečdaliu daugiau nei pernai rugsėjį. Pirštinių nupirkta dvigubai daugiau. Žmonės šildėsi pirkdami daugiau arbatų ir dar kai ko.

„Taip pat, na šiek tiek ir trauktinės žolelių augo. Na, galbūt tie vėstantys orai ir visi tie virusai siaučiantys paskatino ir šiuos pardavimus. Keliais procentais, bet tikrai yra fiksuojamas augimas būtent trauktinių“, – sako „Maximos“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Kol miestai daugiabučiuose delsia įjungti centralizuotą šildymą, žmonės juokauja, kad šilumos ieško įvairiausiais būdais: „Į pledą susisuku. Katinas prie šono.“

O kad gyventojai šildosi papildomai, nieko stebėtino. Pasak sinoptikų, vidutinė paros temperatūra paskutines 3 dienas siekė vos 5–7 laipsnius. Tokie vidurkiai būdingi tik spalio antrajam dešimtadieniui, kai vidutinė rugsėjo  temperatūra turėtų siekti bent 11–12 laipsnių. Bet pakentėti liko visai nedaug.

„Ši naktis, rytojaus para ir ketvirtadienio naktis, kada mes būsime šitoje vėsioje oro masėje. Naktimis bus vėsu. Silpna šiluma, vos 1–6 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje kai kur šalnos. Na ir dienos labai vėsios. Artimiausiai parai prognozuojam nuo 6 laipsnių šilumos rytiniame pakraštyje“, – kalba sinoptikė Teresė Kaunienė.

Rytoj šilčiau bus Žemaitijoje, kur temperatūra sieks 11–13 laipsnių. Tačiau ketvirtadienį oras pagaliau keisis. Šilčiau bus tiek naktimis, tiek dienomis – šilti gali iki 15–17 laipsnių. Tiesa, džiaugtis smarkiai nereikėtų, nes daugelyje vietovių intensyviai lis, bus vėjuota ir pliaupti nustos gal tik sekmadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų