Žemaitė įgyvendino paskutinį emigrantės norą: po gimdymo – gniuždanti diagnozė

Laidoje „TV Pagalba“ – širdį spaudžianti jaunos moters atsisveikinimo istorija. Vokietijoje gyvenančią lietuvę Rasą neseniai pasiekė šokiruojanti žinia. Džiaugmo ašaras gimus pirmagimei dukrytei pakeitė begalinis sielvartas, nes iš gydytojų ji išgirdo gniuždančią diagnozę – ketvirtos stadijos vėžys. Mintys apie pasitraukimą iš šio gyvenimo moterį privertė iš naujo permąstyti visą savo gyvenimą, o vienas paskutinių jos norų – išgirsti tikrąją tiesą, kodėl jaunystėje jos atsisakė abu tėvai.

Kai Rasa dar buvo mažytė, jos atsisakė motina, o po to atsisakė ir tėvas. Merginos vaikystė buvo sudėtinga, o visą gerbūvį sulaukusi pilnametystės ji buvo priversta susikurti pati. Moteris tikina iki šiol nežinanti tikrosios priežasties, kodėl ją motina paliko gyventi su tėvu ir niekada ja nesidomėjo.

„Visą gyvenimą jų nekenčiau ir gavosi taip, kad tėvas aštuoniolikto gimtadienio proga mane tiesiog grįžus iš mokyklos išvarė iš namų, aš tik nepamenu, kas buvo. Išėjau, kažkaip išgyvenau, baigiau mokslus“, – sunkią vaikystę prisiminė ji.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žemaitė įgyvendino paskutinį emigrantės norą: po gimdymo – gniuždanti diagnozė

Nustatytas sparčiai progresuojantis vėžys

Rasa visą laiką manė, kad dar turi marias laiko susitaikyti su tėvu ir susirasti motiną, tačiau vieną dieną sužinojo, kad laiko nebėra. Jai nustatytas sparčiai progresuojantis vėžys, o gydytojai sako, kad Rasai liko gyventi vos keli mėnesiai.

„Viskas apsivertė, kai gimė mano dukrytė. Tada supratau, kad aš turiu savo šeimą ir kitą dieną man diagnozavo vėžį. Kad yra vėžys įsinešęs į kaulus ir kepenis, ir jis yra paskutinės stadijos. Paskutinė prognozė buvo gruodžio mėnesį, kad jis metastazuoja toliau. Vaistai jokie nepadeda, nei chemoterapija, nei švitinimas ir gydytojai pasakė, kad man šios Kalėdos – paskutinės. Jie pasakė, kad jeigu aš turiu susiplanavusi kažką padaryti, kas man būtų svarbu, tai neatidėlioti ir padaryti dabar, nes tam laiko gali nebūti“, – gelbėtojai Gerdai Žemaitei nuotolinio skambučio metu dėstė emigrantė.

Daugybę metų Rasa pyko ant savo tėvų, kad jiems buvo nereikalinga, bet šiandien jėgų tam sako nebeturinti.

REKLAMA

Vienas iš paskutinių norų

Prieš kelerius metus grįžusi iš Vokietijos Rasa labai norėjo pamatyti savo tėvą ir jau važiavo jo aplankyti, tačiau į galvą pradėjusios lįsti įvairios neigiamos mintys ir atsiminimai privertė tą kelionę nutraukti. Vis tik mergina tikisi, kad iki išeinant iš šio pasaulio dar spės pamatyti savo tėvus ir išgirsti iš jų bent keletą žodžių.

„Galvojau, kad vis tiek kada nors pabandysiu nuvažiuoti ir pažiūrėti. Pabandžiau, bet neįstengiau. Jei gerai prisimenu, buvo likę gal dešimt kilometrų iki to kaimelio ir aš galvojau, kad man sustos širdis“, – prisiminė Rasa, kuri dabar prašo Gerdos tai padaryti už ją, ir pridūrė, kad tai vienas iš trijų jos paskutinių norų.

Emigrantė pasakoja, kad iš savo vaikystės šiandien neturi nė vienos nuotraukos. Ji taip pat trokšta, kad jos dukra turėtų bent kiek atsiminimų apie savo mamą.

„Yra milijonas klausimų, į kuriuos aš neturiu atsakymų, ir mano vienintelis noras šiai dienai yra, kad jie mane išgirstų ir kad jie nuoširdžiai be jokio melo atsakytų į man rūpimus klausimus, kad aš galėčiau dukrytei parašyti dienoraštį, kokia buvo mano vaikystė. Nes ji manęs tikriausiai nebeprisimins, nes ji dar per maža yra“, – ašarą braukė ji.

Rasa žino, kad jos mama gyvena Raseiniuose prie bažnyčios.

Visą informaciją apie Rasos tėvus surinkusi Gera Žemaitė leidosi į jų paiešką, o po kurio laiko filmuotą medžiaga su merginos tėvų atsakymais nusiuntė Rasai į Vokietiją.

Rasos mama šiandien viską darytų kitaip

Rasos motina Gražina neslepia, kad daug metų po išsiskyrimo sapnuodavo savo dukterį ir pagalvojusi apie ją nuolat susigraudindavo. Ji nesiteisina ir pripažįsta savo klaidas.

„Buvau jauna, kvaila. Aš bėgau nuo jo, nes buvau mušama, daužoma kiekvieną dieną ir tai iškentėjau aštuonerius metus. Paskui bėgau, susirinkau vaikus, net dokumentų ir tų nepasiėmiau ir pabėgau pas mamą. O jisai po kiek laiko tuos vaikus iš manęs atėmė. Jis man prigrasino, kad nebandyk pasirodyti, nebandyk ieškoti, o jei ne, nudėsiu“, – teigė Raseiniuose gyvenanti Rasos mama.

REKLAMA

Moteris neslepia, kad jei eitų laiką atsukti atgal, šiandien viską darytų kitaip.

„Aš negaliu prašyti atleidimo, man širdis neleidžia ir aš to neverta. Aš pati tai žinau...“, – neslėpė ji.

Rasos tėvas apgailestavo, kad negali padėti dukrai finansiškai

Rasos tėvas Vladas tikina, kad ilgą laiką laukė Rasos skambučio, norėtų jai pagelbėti finansiškai, bet neturintis tokių galimybių.

„Tegu skambina man, aš su ja kalbėsiuosi, tik neduok Dieve, kad nereikėtų man greitosios. Aš naktikims nemiegu. Kaip man širdį skauda, baisu. Aš sakau, galiu persižegnoti, man gaila, kiek aš čia praverkęs“, – dėl dukros likimo teigė nuoširdžiai besigailintis Rasos tėvas.

Kokia bus Rasos reakcija išgirdusi savo seniai nematytų tėvų atsakymus?

Laidą „TV pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3. 

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „TV Pagalba“.


Rašyti komentarą...
M
Mantas
2021-05-08 18:00:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ble žiauriai čia jauna dar ir pasako tau hana, o koks korumpuotas turcius mėgaujasi gyvenimu. Ir tu pasakyk kad šiame pasaulyje yra teisybė o dar geriau egzistuoja "dievas"...
Atsakyti
-17

P
Petras
2021-05-08 18:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik jau nereikia cia pasakot kad nezino kur tevas gyvena.... ji turi seseri su kuria bendrauja.... o sesuo iki sių dienu bendrauja su tėvu.... pats pazystu ir tėva ir jos seseri
Atsakyti
-13

T
Tomas
2021-05-09 00:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano buvus kaimyne vaikysteje tevas ten koncinas melagis net pravarde tokia o motina pasileidusi buvo su cigonu paliko jas mazas ir pabego
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų