Vyras mirė Šiaulių ligoninės priimamajame išbuvęs 12 valandų – žmona papasakojo apie patirtą siaubą

Vėl nemalonumai Šiaulių ligoninėje, šį kartą šiaulietė kaltina priimamojo medikus neprižiūrėjus ir negydžius jos vyro, dėl ko šis išbuvęs 12 valandų priimamajame mirė. Maža to, sušlubavus našle tapusios moters sveikatai, jos vyrą lemtingą naktį priėmęs gydytojas jai pačiai atšovė, kad gali jos ir negydyti. Ligoninės direktorė su žiniasklaida bendrauja laiškais, o nepagarbiai bendravęs gydytojas įspėtas. 

Šiaulietė Valerija Nikontienė tvarko mažiau nei prieš mėnesį mirusio vyro kapą. Moteris dėl artimo žmogaus mirties kaltina Šiaulių ligoninės priimamojo gydytojus.

„Parazitai, 12 valandų nedarė nieko. Išgulėjo žmogus, nei tyrimų nepadarė, net neatsiprašė. A nori pažiūrėt vyrą, kaip aš nenorėsiu, 52 metus išgyvenę  kartu“, – sako šiaulietė Valerija Nikontienė. 

78-erių vyras iš pradžių į ligoninę atvežtas buvo, nes jautė skausmus pilvo srityje, tuomet gydytojai nustatė jam dvylikapirštės žarnos uždegimą. Po mažiau nei paros, praleistos ligoninėje, medikai paprašė vyrą pasiimti. Moteris, nuvažiavusi į priimamąjį, tokio vaizdo pamatyti nesitikėjo.

„Visa ranka kruvina, maikė kruvina. Nu čia dabar, sakau. Tai kaip dabar išėmė, matyt, buvo lašinė pastatyta rankoje. Kaip dabar suprasti, sakau, visas kruvinas, nei užbintavo ką, nei sutvarstė, nieko“, – pasakoja ji. 

Tą kartą padėjo pro šalį ėjusi greitosios pagalbos medikė. Tačiau naktį vyras vėl atsibudo visas kraujuojantis, tad vėl moteris iškvietė greitąją ir vyras antrą kartą išvežtas į ligoninę. Ryte paskambinusi į ligonine žmona nustebo sužinojusi, kad sutuoktinis vis dar priimamajame.

Kelias valandas pralaukusi priimamajame moteris išgirdo baisiausią žinią. Neva medikai dėjo visas pastangas bet išgelbėti žmogaus nebegalėjo. Vyras esą mirė užspringęs tulžimi. Moteris netiki tokia versija, mano, kad sutuoktinis galėjo paspringti krauju, o kai ją įleido, kūnas jau buvo visiškai atšalęs.

„Jis buvo šaltas šaltas, jis per 10–15 minučių negalėjo taip atšalti. Jis jau pora valandų buvo miręs už tų užuolaidų. Matyt, seselė ėjo, pamatė, kad jis nebegyvas yra. Ir dar atėjus šaltu veidu, net atsiprašyt neatsiprašė“, – pasakoja V. Nikontienė.  

Moteris neatlaikiusi tokios žinios pati neteko sąmonės. Sunkiai atsigavusiai po netekties našlei sušlubavo sveikata. Gydytojai nustatė šiaulietei priekinio širdies raumens infarktą ir pasiūlė iškart gultis į ligoninę, tačiau moteris atsisakė, nes norėjo atsisveikinti su vyru. Po laidotuvių ji ligoninėje pragulėjo savaitę. Tačiau po dienos dėl širdies ritmo sutrikimo vėl buvo priversta kreiptis į ligoninės priimamąjį. Ten pateko pas tą patį gydytoją, kuris naktį prieš mirtį priėmė ir jos velionį vyrą.

REKLAMA

„Jis man pradėjo aiškint apie vyrą, žinot ką, sakau, gydytojau, su jumis bus kita kalba, o dabar prašom žiūrėt mane. Sako, aš tavęs galiu negydyt. Jis man taip pasakė. Aš pašiurpau“, – dalijasi pašnekovė. 

Šiaulių ligoninės direktorės įsakymu, sudaryta komisija šiam atvejui išanalizuoti. Motyvuodama, kad atvejis sudėtingas ir ypač jautrus, susitikti su žurnalistais ir atsakyti į klausimus direktorė atsisakė ir pateikė atsakymą raštu: „Pacientams pagalbos eiliškumas priklauso nuo jų būklės, gyvybinių parametrų. Neabejotinai sutinkame, kad su kiekvienu pacientu gydymo įstaigoje privaloma elgtis pagarbiai, atsakingai ir nedera replikuoti atvejų, būklių ir pan. Su gydytoju, kuris nepagarbiai bendravo su paciente, kalbėta asmeniškai, pateikti įspėjimai dėl nepagarbaus elgesio.“

Moteris gailisi, kad iškart nesikreipė į teisėsaugą, dabar mano, kad jau gali būti per vėlu. Vyro kūnas sudegintas, jokių įrodymų nelikę.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2021-09-20 21:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia Lietuva ir guldo tik kovidu sergančius. Kaip vadinti tokius gydytojus ir tokią "tvarką" ligoninėse ? Nėra tokių žodžių... Užuojauta šeimai
Atsakyti
-5

B
Boruzele
2021-09-20 21:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siuksles
Atsakyti
-3

N
Nesiskiepija serga pasiskiepija mirsta
2021-09-20 21:37:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar gali but baisiau serganciam
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (55)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų