Vilnietį siutina kaimynės poelgis – bute nuolat šeria gausų būrį balandžių

Daugiabučio bute kaip namuose jaukiai besijaučiantys balandžiai būriuojasi ant grindų ir lesa ten jiems duodamą maistą. Tokį vaizdelį socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje Jeruzalės bendruomenės grupėje įkėlė pasipiktinęs vilnietis.

Portalui tv3.lt susisiekus su vaizdo įrašą patalpinusiu vaikinu, šis neslėpė pasipiktinimo vis besikartojančiu gretimame bute gyvenančios moters elgesiu. Jis teigė, kad vieną kartą jau buvo kreiptasi į Vilniaus savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių, tačiau po gautos žodinės pastabos balandžių lesinimas tęsiasi iki šiol.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnietį įsiutino kaimynės poelgis: bute – gausus būrys balandžių

„Čia ne tas atvejis, kai problemą su kaimynais galima spręsti tarpusavyje ir diplomatiškai, be visų oficialumų. Kai žmogus daugybę kartų atsisako išklausyti, kalbėtis bei nuolat meluoja – tiesiog nebelieka kitos išeities“, – socialiniame tinkle rašė vaikinas.

Butą besinuomojanti moteris į kalbas nesileidžia

Vilniečio teigimu, Bitininkų gatvėje, gyvenanti moteris paukščius lesina tiek žiemą, tiek vasarą. Nors dėl tokio jos pomėgio į ją kreipėsi ne vienas pasipiktinęs kaimynas, moteris ir toliau reguliariai buto kambariuose lesina balandžius, buto balkone leidžia balandžiams perėti jauniklius. Be to, moteris butą nuomojasi.

Nors dalis komentatorių stojo ginti vienišos moters, vaikinas „Facebook“ grupėje priminė, kad lesinti paukščius tiek viešose vietose, tiek daugiabučių namų balkonuose draudžia Vilniaus miesto savivaldybė ir už tai yra numatytos administracinės baudos.

Tai, kad moters palangė nuklota balandžių išmatomis, matosi tiek prieš kelias dienas darytame vaizdo įraše, tiek kituose anksčiau kaimynų užfiksuotose kadruose.

„Tiek apatinių, tiek viršutinių butų gyventojų langai, palangės, apačioje stovintys automobiliai ir toliau yra nuolat dergiami, balandžiai kelia triukšmą bei potencialiai gali būti įvairių užkratų platinimo šaltiniu.

Taip pat, ypač šiltuoju metų laiku, iš buto patalpų dažnai kyla labai stiprus bei nemalonus valymo priemonės kvapas, kuris neleidžia gretimų butų gyventojams tinkamai išsivėdinti gyvenamųjų patalpų visu paros metu“, – rašoma skunde.

REKLAMA

Kelia pavojų aplinkinių gyventojų sveikatai

Tokio pobūdžio nusižengimas yra įteisintas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme „Dėl gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklių tvirtinimo“ ir skamba taip: „Draudžiama: …šerti bepriežiūrius, bešeimininkius, laukinius gyvūnus viešosiose, bendrojo naudojimo vietose ar patalpose, daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, mėtyti maistą, jo likučius iš balkonų, per langus ar panašiai. Vandens paukščius galima lesinti vandens telkinių pakraščiuose, šiems pasidengus ledu. Kitus laukinius paukščius, išskyrus balandžius, galima lesinti tik žiemą, tinkamu lesalu, jei tam tikslui įrengiamos ir prižiūrimos lesyklėlės.“ 

Portalas tv3.lt taip pat primena, kad balandžių išmatose kaupiasi įvairios bakterijos, todėl jie yra kai kurių infekcinių ligų sukėlėjai.

Visą vaizdelį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
G
Gyveni
2021-04-13 14:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne daugiabutyje gali daryt ką nori - o šiuo atveju turi atsižvelgti į kaimynų nuomonę
Atsakyti
-29

A
Arūnas
2021-04-14 01:13:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ne visiem patinka prišiktas balkonas... O ir mašinų apačioje ta moteriškė taip pat nenuvalo...
Atsakyti
-16

G
Gytis
2021-04-13 20:58:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uz lesinima reikia teisti
Atsakyti
-30

SKAITYTI KOMENTARUS (94)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų