Vilniečiai įvertino paplūdimį miesto centre

Lukiškių aikštėje, priešais buvusį KGB kalėjimą, iš 300 kubinių metrų smėlio supiltas paplūdimys tautiečius padalijo į kelias priešingas stovyklas. Dalis žmonių ir Seimo narių įsitikinę, kad šioje vietoje, kur dėl Lietuvos laisvės nužudyta daugybė žmonių, pramogauti nedera. Kiti mano, kad būtent taip ir reikia švęsti laisvę – besideginant saulėje ir statant smėlio pilis.

Vilniaus savivaldybės sumanytu improvizuotu kurortu dalis sostinės gyventojų džiaugiasi. Čia galima rasti tinklinio aikštelę, o fone per kolonėles sklinda ir banguojančios jūros ošimas.

„Aš pati esu surišta su šia vieta. Ten buvo nukankintas mano tėvas, bet aš pritariu minčiai. Puiku, gyvenimas tęsiasi, einame į priekį, smagu“, – R. Šimašiaus sumanymui pritarė TV3 žinių kalbinta vilnietė.

Visgi 60 tūkstančių eurų kainavusiu paplūdimiu patenkinti ne visi.

„Turime laisvą plotą Lukiškėse… Kur yra Lietuvos tūkstantmečio išlikimo ir atminties aikštė? Nėra jos. R. Šimašiui nerūpi“, – piktinosi garbaus amžiaus vyras.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Seimo konservatoriai šiuo paplūdimiu pasipiktinę ne juokais.

Laurynas Kasčiūnas R. Šimašiaus idėją vadina apgailėtina. Pasak jo, atidaryti tokią pramoginę vietą birželio viduryje, kuomet minimos 1941 metų birželio 23-osios sukilimo metinės, nevalia. Maža to, 1863-aisiais šioje aikštėje buvo vykdomos mirties bausmės sukilėliams prieš carinę Rusiją, tad pramogauti čia, neva, yra tas pats, kas tiesiog šokti ant aukų kaulų.

„Čia yra dar vienas momentas, kai meras, nesugebantis mieste pastatyti reikšmingų objektų, kaip, pavyzdžiui, futbolo stadiono, kuris patyrė fiasko, bando dėmesį nukreipti tokiais apgailėtinais sprendimais“, – sprendimą kritikavo L. Kasčiūnas.

Pats Šimašius atkerta, kad būtent taip ir derėtų džiaugtis iškovota laisve, o ne skandinti šią aikštę ašarose.

„Pagaliau galime džiaugtis savo iškovota laisve, nes šioje vietoje buvo daug ko. Buvo ir vieno, ir kito, totalitarinių režimų manifestacijų. Buvo bandoma daryti daug blogų dalykų, bet šiandien čia matome laimingus žmones ir galime švęsti, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“, – teigė R. Šimašiaus.

REKLAMA

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis, paklaustas, ką gi jis mano apie paplūdimį, atsako lakoniškai.

„Tikrai labai įdomiai vertinčiau tą sprendimą. Jis labai keistas, bet Vilniaus meras yra toks pats keistas kaip ir jo sprendimas“, – ironizavo Karbauskis.

Karbauskio keistuoliu pavadintas Šimašius šį epitetą priima kaip komplimentą. Visgi, jis sulaukia ir rimtesnės kritikos. Štai dabartinis Vilniaus vicemeras, konservatorius Valdas Benkunskas piktinasi, kad dalis savivaldybės tarybos narių esą nė nebuvo girdėję apie paplūdimio idėją ir dėl projekto su jais niekas nesitarė.

Paplūdimys Lukiškių aikštėje veiks iki pat rugsėjo mėnesio.


Rašyti komentarą...
A
Arnas
2020-06-23 20:17:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai džiaugtis laisve,paplūdimiu,bet negi tam nebuvo galima rast kitos vietos ir dar tie angliški užrašai Lietuvos sostinėje, kvailas sumanymas
Atsakyti
-3

F
Faktas
2020-06-23 20:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
prie Baltojo tilto du metus kniso krantinę, sugadino tokią populirią paplūdimio tinklinio aikštę. Taigi ten ir reikėjo daryti šį projektą, sutvarkyti prieplauką kateriams, valtims. O dabar gryna vagystė - pinigai išmesti (o greičiau - pavogti). Žodžiu, būtų gerai bet ne vietoje. Kaip ir su kitais nevykėlio mero projektais : vieni anekdotai : žaliosios rodyklytės, stadionas, baseinas ir t.t.
Atsakyti
-1

L
LIETUVIS
2020-06-23 19:08:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
simasius teroristines antifa grupuotes narys .. sorosas ji valdo kaip sraigteli. NEBALSUOKITE UZ ISNIEKINTOJA SUKILELIU IR GERBKIME ATMINIMA..
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų