Vilniaus poliklinikos administracijos darbuotojui patvirtintas Covid-19

Specialistai įspėja dėl koronaviruso plitimo – Lietuva artėja prie pavojingos sergamumo ribos. Koronavirusas neaplenkė ir sostinės Karoliniškių poliklinikos – Covid’as patvirtintas vienam administracijos vadovų. O gyventojai piktinasi dėl kaukių dėvėjimo. Nuo šiandien kaukės privalomos visose viešojo maitinimo įstaigose – tiek viduje, tiek lauke.

Lankytojai nepatenkinti – esą per karščius lauke sėdėti su kauke ir nepatogu, ir nemalonu. Kiti gi sako pirmą kartą išvis girdintys apie naują tvarką, todėl ir kaukių su savimi nesinešioja.

Koronavirusui ir toliau plintant, griežtinamos taisyklės maitinimo įstaigose. Nuo šiol įžengti į lauko kavinę ar restoraną privalu dėvint veido kaukę. O nusiimti veido kaukę galima tik tuomet, kai ketinate valgyti arba gurkšnoti gėrimą.

Tačiau kai kurie kavinių ir restoranų lankytojai sako pirmą kartą girdintys apie tokius reikalavimus ir nesuprantantys, kada kaukę užsidėti būtina:

„Aš nežinojau, kad Lietuvoje taip reikia, nematau prasmės, kad lauke reikalinga kaukė būtų, jei žmonių nėra šalia. Atstumas tarp stalo yra, kam ta kaukė reikalinga?“

„Kol sėdėjau, paprašė užsidėti, net nežinojau, kad jau nuo šiandien įvedė, kad reikia lauke sėdėti su kauke?“

„Nustebau, nes nelabai logiškai skamba, kad lauke kavinėje valgant reikia dėvėti kaukę, mano atžvilgiu, nelabai logiškas sprendimas.“

„Kad ir dabar mes sėdime, čia ir sako, kol laukiate maisto, jūs turite būti su kauke. Bet tarpas tikrai yra 2-3 metrų, o valgant jos nereikia.“

Lauko kavinėje norėjęs prisėsti lankytojas, perspėjamas, kad be veido kaukės jis to padaryti negali. Žmogus priverstas kelis metrus pasitraukti tolėliau. Sostinės kavinių savininkai tikina, kad lankytojai prašomi atsinešti veido apsaugos priemonę, kitu atveju jie bus išprašyti.

„Kiekvieno svečio mes be kaukių neaptarnaujame, perspėjame. Dauguma grįžta į mašiną, pasiima kaukes, svečiams sunku, kai nuo šiandien viskas, bet pripras. Iš tikrųjų po poros dienų viskas susitvarkys“, – sako ,,Grill London“ restorano vadovė Viktorija Šusticka.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad kaukės gali apie 40 procentų sumažinti infekcijos plitimą. pasilinksminimo vietos padidinto specialistų dėmesio ir apsilankymų jau gali tikėtis šįvakar – bus tikrinama, ar dėvimos kaukės.

„Aš labai norėčiau tikėtis, kad tų reidų nereiks. Aišku, tarnybos, kurios ir šiaip prižiūri ir eina, ir žiūri, ir vertina. Tai yra dar vienas reikalavimas, į kurį bus atsižvelgta. Pats didžiausias garantas, kad bus laikomasi yra patys žmonės“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kavinių lankytojai apie kaukių dėvėjimą turi savo nuomonę:

„Žinoma, norėtųsi kvėpuoti grynu oru, o ne sėdėti su kauke ir prakaituoti.“

„Nepatinka man su tomis kaukėm būti, aš visą dieną pradirbu su kauke ir dar atėjus man lauke sėdėti su ta kauke, visiškai nieko gero.“

„Nesuprantu, jeigu vis tiek ją reikės nusiimti, tai koks tikslas ją užsidėti iš pat pradžių?“

„Kada priartėjame prie žmonių ir kada neišvengiamai reikia artimesniame kontakte, manau, kad tai nėra tragedija.“

Įsigalioja daugiau naujovių

Nuo šiandien įsigalioja ir daugiau naujovių. Kavinėse, restoranuose ar baruose atstumai tarp stalų turi būti užtikrinti ne mažesni kaip du metrai. Jei maitinimo įstaigose įrengtos pertvaros, šis atstumas sumažėja iki metro. O lankytojai kavinėse ar restoranuose turi valgyti ir gerti tik sėdėdami prie stalų ar baro.

„Atstumai – vienas dalykas, kitas dalykas – nebelieka stovimų vietų. Manau, kad teisingiausia būtų uždaryti visus naktinius pasilinksminimo klubus ir manau, kad čia iš karto iki naujų metų kaip minimum“, – teigia ,,Amber Food“ direktorius Gediminas Balnis.

O epidemiologai jau skelbia, kad Lietuva artėja prie pavojingos ribos. Lietuvos sergamumo rodiklis 100 tūkstančių gyventojų pasiekė daugiau kaip 13 atvejų. Vakar koronavirusas patvirtintas ir vienam sostinės Karoliniškių poliklinikos administracijos vadovui.

REKLAMA

Pasak poliklinikos atstovės, visas skyrius iškart buvo dezinfekuotas, o darbuotojai izoliuoti, jie dirba iš namų.

„Karoliniškių poliklinikos administracijos darbuotojui patvirtintas Covid-19. Bet noriu atkreipti dėmesį, kad šią savaitę žmogus darbe nesilankė ir tiesioginių kontaktų su kitais darbuotojais neturėjo. Visi kontaktavę asmenys yra identifikuoti ir jiems atliktas Covid-19 testas ir jie dirba iš namų“, – kalbėjo poliklinikos atstovė Lina Jurkevičienė. 

Per vakar dieną nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai. Mirusiųjų skaičius pasiekė 83. Registruota dar viena mirtis nuo Covid-19. O koronaviruso židinys toliau labiausiai plečiasi Kaune, su ,,Adform kiemeliu“ jau siejami 54 atvejai.

„Kokia yra stebima situacija, kad atvejų skaičius tikrai kiekvieną dieną didėja. Nustatoma po 20-30 atvejų. Ir tos priemonės, kurios dabar yra papildomos nustatytos, jos tikrai yra svarbios ir reikalingos ir labai svarbu visiems gyventojams suklusti“, – sako Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia rekomendacijas ir maldos namams. Pamaldų metu rekomenduojama dėvėti veido kaukes, laikytis mažiausiai vieno metro atstumu vieniems nuo kitų. Taip pat Šventąją Komuniją rekomenduojama dalinti į rankas, o švęstam vandeniui skirtus indus laikyti tuščius.

Kaukes nuo šiandien reikės dėvėti ir visuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek lauke, tiek uždaroje erdvėje.


Rašyti komentarą...
P
Piliete
2020-08-21 22:05:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu, kaip gydytojai, kurie dar ir ligoninese? Jie karantinuosis ar tyliai apsieis ir eis i ligonines skyrius gydyti, operuoti ar kitaip ?
Atsakyti
-2

a
antistukačiusantikorupcinis element
2020-08-22 07:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matulo sunelis ten direktorius..nereikia ir baltarusijos. Sedi sau ramiai ant 2 kedziu..karoliniskese ir lazdynuose. Bent neseniai taip buvo. O mes galvojam kad taip tik rusijoj,ganoj,ar baltarusijoj vazmožna..kiek teko bendrauti,tai dar tokio neteko mn sutikti ..jei ne tietukas,tai tikrai nepavyktu siam zmoguciui asistentu kokioj teisinej firmoj. O cia-Direktorius:)))tai mano nuomone
Jo
Atsakyti
-1

Z
Zenonas
2020-08-22 00:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisus buvo Veryga, kai uzdraude gydyt.dirbti per kelias gydymo istaigas, kad viruso nenesiotu, bet kazkodel atsauke si sprendima.Ligonines nerimtai i tai paziurejo ir leidzia daktarams kitur uzsidirbti ligonines darbo laiko saskaita.Paziuret tereikia i poliklinikos dakt. darbo laika,:darbas tuo metu kai turi dirbti Lazdynu ligoninej...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų