Vilniaus oro uoste įspūdingas radinys: rankiniame bagaže – kontrabanda už 150 tūkst. eurų

Nekasdienis pasakojimas iš Vilniaus oro uosto, kur pareigūnai aptiko išties didžiulį iš Baltarusijos į Lietuvą parskraidintą kontrabandos krovinį. Oro uosto muitininkai ir pasieniečiai sako per savo karjerą nematę, kad kas nors rankiniame bagaže bandytų į Lietuvą parskraidinti cigarečių už 150 tūkst. eurų.

Esame įpratę girdėti, kad dideli kiekiai cigarečių kontrabandos į Lietuvą dažniausiai atkeliauja paslėpti vilkikų ar sunkvežimių priekabose, ar slaptai įrengtose automobilių angose. Bet mūsų pareigūnai susidūrė su situacija – turbūt pirmą kartą – kai į Lietuvą didelis kiekis cigarečių kontrabandos atkeliavo lėktuvu tiesiai į Vilniaus oro uostą.

Didelį kiekį kontrabandinių cigarečių į Vilnių atskraidino pirmadienį, jau temstant, iš Minsko atskidęs lėktuvas. Šiek tiek po 5 val. vakaro, Vilniaus oro uoste nusileidus Baltarusijos avialinijų lėktuvui, iš jo išsilaipino apie pusšimtis žmonių. Tarp jų ir vienuolika latvių, kurie vėliau pareigūnams sukėlė įtarimų. Visi jie kartu su kitais keleiviais praėjo pasų kontrolę.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus oro muitininkai to nematė per savo visą karjerą: rankiniame bagaže – kontrabandu už 150 tūkst. eurų

„Kiekvienas asmuo yra apklausiamas, koks jo tikslas. Mūsų pareigūnai atkreipė dėmesį, kad grupė asmenų pakankamai didelį bagažo kiekį – vadinamąjį rankinio bagažo kiekį – gabenasi su savimi. Tuos asmenis buvo atkreiptas padidintas dėmesys“, – sako oro uosto užkardos vadas Andrius Mangevičius.

Vilniaus oro uosto pasienio užkardos vadas veda mus įtarimą sukėlusių asmenų maršrutu. Oro uosto koridoriai akylai stebimi vaizdo kamerų. Pareigūnai pastebėjo, kad 11 įtarimą sukėlusių keleivių visai neskuba į Muitinės patikros punktą. Jie sustojo laiptinėje, kur įprastai niekas neužsilaiko, o aplink sukrovė net 40 rankinio bagažo lagaminų.

„Ant šitų sėdynių, palei sieną, ant sėdynių prie lifto. Per visą šitą plotą, jis nėra mažas. Tie bagažai čia ir buvo sudėti. Ir jie čia prabuvo apie 20-30 min. Nors iš principo galėjo per kelias minutes taip ir palikti oro uostą“, – pasakoja A. Mangevičius.

REKLAMA

Viskas išaiškėjo Valstybės sienos apsaugos pareigūnams paprašius keleivių parodyti, kas lagaminuose.

„Ir kiekvienoj toj rankinėj, lagamine atidarius buvo cigaretės. Net nepaslėptos. Iš pradžių jokio nei pasiteisinimo nebuvo“, – teigia A. Mangevičius.

Oro uosto vaizdo kamerų fiksuota akimirka, kaip su kontrabandos prikimštais lagaminais ir kuprinėmis pričiupti vyrai sulaikomi ir iš laiptinės išvedami Muitinės pareigūnų.

„11 asmenų buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai su prekių konfiskavimu. Ir nustatytas bešeimininkis turtas, kurio vertė taip pat didžiulė. Ir kiekiai dideli. Iš viso buvo sulaikyta cigarečių 44 tūkst. pakelių. Ir maždaug apie 156 tūkst. eurų vertės tų cigarečių buvo“, – kalbėjo Vilniaus oro uosto muitinės posto vadovė Vitalija Vinčienė.

Muitininkai kontrabandą skaičiavo iki 5 val. ryto. Vilniaus muitinės sandėliuose šioms cigaretėms net nebuvo vietos, tad gausus krovinys netrukus išvežtas į sandėlį Panevėžyje. Štai taip dabar atrodo pareigūnų užantspauduoti maišai.

„Pagrinde buvo baltarusiškos ir pirktos Baltarusijoje, Minske „Duty Free“ parduotuvėje“, – sako V. Vinčienė.

„Nedelsiant turėjo nusileisti lėktuvas iš Varšuvos ir Berlyno. Kadangi tie reisai yra vidaus, jiems pasienio patikrinimas neatliekamas. Tai tikėjosi susimaišyti su, turbūt, žmonių mase ir taip išvengti muitinės tikrinimo“, – pasakoja A. Mangevičius.

Tačiau pro vartelius išėjo ne patys, o buvo išvesti. Lietuvos pareigūnai dėl neeilinio įvykio pradėjo tyrimą.


Rašyti komentarą...
S
Simas
2020-11-27 10:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eto ochenj prosto proveritj posmotrev video zapisi.
Atsakyti
0

k
kostas
2020-11-28 21:16:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei būtų noro,lengva patikrinti duomenų bazėj ar tie patys ąsmenys skraidė ir tada pričiupti "sąžiningus" muitininkus.
Atsakyti
0

P
Pranas
2020-11-23 14:38:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
reali situacija kiek kitokia... mkt nustatė, kad jie jau kelias savaites diena dienon skraidė. oro uosto kirtimo schema visą laiką buvo ta pati. tad manu, kad be pareigūnų pagalbos neapsieita... o tą dieną tiesiog nepsisekė:D :D :D žvaidždės ne taip susiklostė, ar ne ta mėnulio fazė ir pan. Na o toliau viskas priklausys nuo to, kiek ir kokie pareigūnai buvo žinioje, kokį procentą jie gavo bei ar dalinosi su aukščiau esančiais... jei viskas tvarkoje, tai kaltų neras :D :D :D. prekės sulaikytos po pasų kontrolės, bet prieš muitinės kontrolę...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų