• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2022-ieji metai nebuvo lengvi Seimui ir valdančiajai koalicijai. Tiek valdančiuosius tarpusavyje, tiek valdančiuosius ir opoziciją dažniausiai skaldė du klausimai – narkotikų dekriminalizavimas ir Civilinės sąjungos įstatymas bei partnerystė.

2022-ieji metai nebuvo lengvi Seimui ir valdančiajai koalicijai. Tiek valdančiuosius tarpusavyje, tiek valdančiuosius ir opoziciją dažniausiai skaldė du klausimai – narkotikų dekriminalizavimas ir Civilinės sąjungos įstatymas bei partnerystė.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atsakė, kas šių klausimų laukia šiais metais.  

Kaip manote, ar laisviečiams pavyks pasiekti savo tikslų ir bus priimtas kanapių dekriminalizavimo įstatymas, ar ne? Nes galima matyti, kad ir valdančiųjų koalicijos viduje dėl šio klausimo buvo įvairiausių įtampų.

Tas projektas jau gerokai transformavosi nuo pirminės laisviečių idėjos, jis ne kartą svarstytas ir komitete. Prie dabartinio projekto pavidalo yra prisidėję ir Liberalų sąjūdžio atstovai, tai vyko per pasiūlymus, kurie stiprintų reabilitaciją, prevenciją. Manau, kad tai irgi yra labai svarbu.

REKLAMA
REKLAMA

Kas, man rodos, neturėtų stebinti, tai, kad tokių klausimų, kurie sukelia nemažą atsaką visuomenėje, diskusija tęsiasi ilgai. Tai natūralu ir tą mes matome parlamente, kalbant apie dekriminalizavimo projektą.

REKLAMA

Žvelgiant atgal į pasikeitusį reguliavimą (tai yra nuo 2017 metų reguliavimas buvo sugriežtintas, buvo kriminalizuotas) kažkokio teigiamo efekto narkotikų vartojimui Lietuvoje nebuvo. Tai, manau, todėl dabar visiškai pagrįstai mes turime grįžti į tą reguliavimą, kuris Lietuvoje buvo iki 2017 metų, nes, primenu, būtent tokia yra pasiūlymo esmė, nieko naujo nėra siūloma.

Mes turime ieškoti veiksmingesnių būdų kovoti su narkotikų vartojimu Lietuvoje.

Ar valdančioji koalicija yra įsipareigojusi remti laisviečius, ar frakcijos nariams leidžia balsuoti laisvai?

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šio klausimo valdančiojoje koalicijoje nuomonės nėra vieningos, mes turime tam tikrą valdančiosios koalicijos atstovų procentą, kurie nepritaria dekriminalizavimui, tačiau palaikymo yra pakankamai daug. Taip pat kažkiek palaikymo yra ir iš opozicijos. Aš manau, kad šis klausimas tikrai yra svarbus ir jis toliau bus svarstomas Seime.

Tiek pat aistrų koalicijos viduje ir tarp opozicijos bei valdančiųjų kelia ir Partnerystės įstatymas. Kaip manote, ar pagaliau kažkas bus priimta?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie civilinę sąjungą ir partnerystę, aš neturiu abejonių, kad šis klausimas Lietuvoje ankščiau ar vėliau bus išspręstas, kad partnerystė, tame tarpe ir lyčiai neutrali, bus priimta. Šis klausimas svarstomas jau ne vieną dešimtmetį.

O kaip bus šiais metais?

Kalbant apie šiuos metus, tikrai sulauksime klausimo svarstymo Seime. Dėl procedūrinių reikalavimų šis procesas dabar kol kas yra pristabdytas, tikriausiai reikės ekspertinės išvados, bet aš prognozuočiau, kad pavasario sesijoje mes prie to sugrįšime.

REKLAMA

Mano galva, jau šioje kadencijoje procesą reikėtų pabaigti. Gerai, kad šis klausimas yra praėjęs pateikimo stadiją, kad jis yra apsvarstytas komitetuose. Ankščiau to pasiekti nepavyko, todėl šiokia tokia pažanga yra, tačiau, kaip dažnai būna žmogaus teisių klausimais, ta pažanga yra lėta, labai atsargi ir tenka įveikti ne vieną kliūtį, kol skeptikams pavyksta įrodyti, jog pavojų nuo to, kad viena ar kita mažesnė visuomenės dalis įgaus pakankamai teisių, nekyla.

Daugiau galite sužinoti laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

Apsaugok Dieve Lietuvos Vaikus - Jaunimą -Žmoniją nuo baisių nei baisiausi liberallaisviečių Nesąmonių.
konservatoriai naikina šeimą
konservatoriai naikina šeimą
KGB-Čmil su 'šaika' ir toliau tęs juodus darbus
Taip Lietuvoje su Čmilytės pagalba diegiama mažumų diktatūra,jiems dauguma tik pašalinis fonas ir kaip sako galimybių lygintoja,jai nesvarbu ką kiti galvoja ji padarys ką sugalvoja.Ir kodėl Čmilytė pirmiausia su Armonaite,Morgana nepasiūlo tų kitų būdų kovoti su narkotikais ir tik po to dekriminalizuoti?Tai atrodo kad kažkas kitas turi su tuo kovoti o šios valdžioje politikės už nieką neatsako.Jų nejaudina net nuo narkomanų nukentėję vaikai,Turim savo bėdas su alkocholikais tai dabar dar dauginkim narkomanus,nes tai pagal Armonaite vakarietiška vertybė, kuri sunkiai skinasi kelią Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų