REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešbučiai ir restoranai nori atsidaryti jau balandžio viduryje, o renginius tikimasi organizuoti gegužės mėnesį. Tokias mintis išsakė organizacijų atstovai tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“. 

Viešbučiai ir restoranai nori atsidaryti jau balandžio viduryje, o renginius tikimasi organizuoti gegužės mėnesį. Tokias mintis išsakė organizacijų atstovai tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“. 

REKLAMA

Su žurnalistu Artūru Anužiu diskutavo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė ir prodiuseris Lauras Lučiūnas.

Ponia Evalda, viešbučiai, restoranai – pagrindinė sritis, kuri pirmoji patyrė pandemijos poveikį. Vieni pirmųjų uždaryti ir vieni paskutiniųjų, kurie bus atidaryti. Sakykite, ar dar yra gyvų išlikusių, kiek jų yra?

E. Šiškauskienė: Rezultatus dar per anksti suvesti, nes verslo viešbučiai uždaryti nuo praėjusių metų kovo 16 d. ir dar negavę jokių subsidijų, dar vis tebesiderame. Restoranai ir SPA viešbučiai vasarą truputį atsigavo, vien tik mūsų versle segmentuojasi labai visas tas verslas. Ko visą laiką prašome Vyriausybės, kad labai žiūrėtų pagal veiklos, pagal VRK kodus, kad būtų išsegmentuota.

Turizmas, verslo viešbučiai realiai atsigaus gal net ne šį sezoną. Pagal Pasaulinės turizmo organizacijos prognozes atsigaus tik 2023-2024 metais. Taip kad mes esame labai skirtingi ir atsidarysime labai palaipsniui.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėjome su Vyriausybe, kad labai norėtume atsidaryti jau nuo balandžio 15 d., jei tie skaičiai nešoktelės labai į viršų. Pradėti labai atsargiai, socialiai atsakingai, nuo lauko terasų, viduje restoranuose išlaikant saugius atstumus.

REKLAMA

Taip pat yra noras atidaryti ir viešbučius, ypač kurortuose, kad žmonės vėl galėtų grįžti prie švediško stalo maitinimo principo, Taip pat, kad būtų leidžiamos grožio paslaugos, masažai, nes tikrai jau žmonės užsisėdėję namie, išsiilgę visų paslaugų. Labai tikimės, kad į balandžio antrą pusę bus galima po truputį atverti tuos verslus. 

Ponas Lučiūnai, o kaip yra su kultūrinių renginių arba pramoginių renginių organizavimu. Šita sritis yra ypač apribota, negali veikti. Didžiulių masinių renginių mes jau nematėme daugiau nei metus. Ar šioje vietoje jūs įsivaizduojate kažkokį būdą, galimybę, kaip būtų galima saugiau grįžti ir vėl bent jau minimaliu režimu pradėti veikti?

REKLAMA
REKLAMA

L. Lučiūnas: Žinoma, kad mes irgi svarstome. Muzikos verslo asociacija, renginių organizatorių asociacija – mes pastoviai susitinkame, reguliariai kalbamės ir su Kultūros ministerija. 

Kažkiek tame yra ir džiugesio, nes ta ministerija dabar mus girdi ir išklauso mūsų pastabas. Bet, aišku, sektorius neveikia daugiau nei metai. Faktas, kad jame nuostolių yra nemažai, bet mes turime jau išdirbę kažkokias metodikas, turime pasiūlymus ir tikimės greitų Vyriausybės sprendimų.

Galima jau būtų atidaryti. Aišku, įgyvendinus visus tuos saugumo reikalavimus. Mes turime savireguliacinius mechanizmus ir jau labai svarbu suvokti, kad mes esame priversti gyventi toje naujoje realybėje, kitaip nebus ir turėsime išmokti dirbti šiomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man atrodo, kad dabar labiausiai trūksta pasitikėjimo vieni kitais. Renginių organizatoriai ar pramogų sektorius yra pasiryžę elgtis atsakingai ir dirbti pagal nustatytas tvarkas. Svarbiausia žinoti, kada, prie kokio kiekio žmonių, kiek galima leisti arba kada pradėti dirbti lauke. Nežinau kada tiksliai, bet tikimės, kad gegužę lauke jau galėsime daryti renginius.

Kaip to planuojama pasiekti, žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų