Vienos gyventojai pasipiktinę išpuoliu: „Visi „Allahu Akbar“ idiotai turi būti uždaryti į kalėjimą“

Teroro išpuolis sudrebino Austrijos sostinę Vieną. Bent keli ginkluoti teroristai ėmė šaudyti į miesto centre kavinėse ir restoranuose vakarieniaujančius žmones.  Aukų bent keturios, sužeistųjų – septyniolika. Vieną teroristą pareigūnai nukovė ir ieško sugebėjusių pasprukti.

Galingi teroristų šūviai šešiose skirtingose vietose Vienos centre pasipila apie 20 valandą vietos laiku.

Tuo metu, kai likus keturioms valandoms iki komendanto valandos ir naujų koronaviruso suvaržymų žmonės kavinėse mėgaujasi maistu, gėrimais ir vienas kito kompanija.

Tačiau išgirdus šūvių papliūpas, jiems tenka sprukti ir gelbėti savo gyvybes. Akimirksniu kyla panika.

Per devynias minutes į šaudynių vietą atvyksta gausios pareigūnų pajėgos. Išpuolio liudininkai sako, kad tai ilgiausios 9 minutės jų gyvenime, persmelktos siaubo ir teroro.

„Apie 20 valandą gavome pranešimą, kad šaudo užpuolikas. Keli policijos pareigūnų ekipažai pajudėjo į rajoną, iš kurio ir gavome iškvietimą. Į pareigūnus paleisti šūviai, vienas jų buvo sužeistas sunkiai. Šiuo metu jis operuojamas ligoninėje“, – sako policijos vadas Gerhard Puerstl.

Tačiau nukentėjusiųjų yra gerokai daugiau. Iš viso pašauta 17 žmonių. 7 iš jų kovoja dėl gyvybės – jų būklė kritinė. Keturi žmonės per šį teroro išpuolį žuvo. Pareigūnai nukovė ir vieną užpuoliką.

„Įtariamas teroristas turėjo netikrą savižudžio liemenę ir automatinį ginklą. Jau išsiaiškinome, kad jis buvo uolus „Islamo valstybės“ rėmėjas. Vykdome kruopštų teroristo aplinkos tyrimą, tačiau daugiau detalių atskleisti negaliu, kad nekiltų pavojus tyrimui“, – pasakoja vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris.

Visgi pareigūnai sako, kad teroristas veikė ne vienas, iš šaudynių vietos pasprukti galėjo mažiausiai vienas, daugiausiai keturi teroristai. Dėl to Vienos gyventojų prašoma likti namuose, saugoti vaikus ir nesinaudoti viešuoju transportu.

REKLAMA

„Šiuo metu padėtis yra labai įtempta, ypač sostinėje Vienoje. Vienas užpuolikas nukautas, bet bent keli paspruko. Jie buvo labai gerai ir profesionaliai pasiruošę, turėjo automatinius ginklus. Abejonių, kad tai – teroro išpuolis – nekyla“, – teigia Austrijos kancleris Sebastian Kurz.

Teroro išpuolis įvykdytas prie centrinės Vienos sinagogos, tačiau išpuolio metu sinagoga buvo uždaryta. Todėl pareigūnai nemano, kad teroristai taikėsi į Vienos žydų bendruomenę.

„Reikia juos sučiupti ir labai griežtai nubausti. Tai nepriimtina. Visi „Allahu Akbar“ idiotai turi būti uždaryti į kalėjimą. Tai nenormalu“, – kalbėjo Vienos gyventoja Sabine.

„Tai siaubinga. Bet, matyt, reikėjo to tikėtis, net ir Vienoje. Juk Viena – didelis miestas. Tebuvo laiko klausimas“, – sako Vienos gyventojas Josefas.

Pasaulio lyderiai siunčia užuojautą Austrijai, o kaimyninės šalys padeda aiškintis, ar teroristai dar nepaspruko iš Austrijos.


Rašyti komentarą...
U
Užteks!
2020-11-03 18:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šalin musulmonus iš Europos!
Remove muslims from Europe!
Прочь мусульманей из Европы!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų