Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aistros dėl ministrų nerimsta. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis per interpeliaciją postą išsaugojo, tačiau dabar dėl nedeklaruotų „Ignitis“ akcijų kėdė kaista ministrui Dainiui Kreiviui. Buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas sako, kad D. Kreivio skandalas negali būti toleruojamas, o ypatingai konservatorių partijoje, kuri labai deklaruoja savo vertybes.

Aistros dėl ministrų nerimsta. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis per interpeliaciją postą išsaugojo, tačiau dabar dėl nedeklaruotų „Ignitis“ akcijų kėdė kaista ministrui Dainiui Kreiviui. Buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas sako, kad D. Kreivio skandalas negali būti toleruojamas, o ypatingai konservatorių partijoje, kuri labai deklaruoja savo vertybes.

REKLAMA

Pokalbis su A. Valinsku – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Konservatorių prezidiumas renkasi dėl drausmės, esą norėdami įvesti partijoje tvarką. Kaip jūs manote, ar čia Gabrieliaus Landsbergio balso negirdi, ar ateis Ingrida Šimonytė ir įves partijoje tvarką?

Aš manau, kad čia toks „pasikvieskime tėčius pas klasės auklėtoją“. Šitoje vietoje realiai nieko nevyksta. Spauda šiek tiek nusivylusi, kad galų gale priėmė biudžetą, opozicija nelabai ką galėjo padaryti ir dabar tiesiog pučia duomenis iš nereikalingų dalykų, kurie nieko nesprendžia. Nieko čia nevyksta.

REKLAMA

Tai, kad turėtų išmesti Majauską ir jo kolegą iš partijos, manau, yra nuspręsta. Klausimas – ar bus įgyvendinta?

Pažiūrėkime į pono Landsbergio interpeliaciją. Jis savo postą išsaugo, bet prezidento patarėja Skaisgirytė sako, kad klausimai ministrui parengtoje interpeliacijoje yra pagrįsti. Tai ar toks ministras tinkamas eiti pareigas, jeigu opozicija juo nepasitiki, prezidentūra juo nepasitiki, tai kaip tada žiūrėti?

Aš apsukčiau klausimą. Klausimas – ar toks prezidentas turi teisę eiti tokias pareigas? Jis paskiria užsienio reikalų ministrą, su kuriuo negali susitarti, jis yra ir valdančiosios partijos lyderis ir prezidentas su juo niekaip nesuranda per – kiek jam liko iki kitų rinkimų? Ne tiek ir daug. Nepilni du metai – ir jis vis dar su juo nesuranda bendros kalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Šitoje vietoje klausimas ne Landsbergiui, ne konservatorių partijai, ne valdančiai koalicijai, o pačiai prezidentūrai. Ar jums vadovauja toks žmogus, kuris gali eiti tokias pareigas? Negali.

Tai kokia išeitis? Ką siūlot daryt?

Nieko, tiesiog neišrinkti jo kitai kadencijai. Šitoje vietoje geriau slidi žuvis negu dabartinis nieko negalintis vadovas.

Ministras Landsbergis nėra vienintelis, dėl kurio šiomis dienomis Vyriausybei svyla padai. Yra ir Dainius Kreivys, kuris, kaip paaiškėjo, turi „Ignitis“ akcijų, kurių yra nedeklaravęs – kaip ir finansų viceministras. Kaip žiūrite į tą faktą? Nes prezidento patarėja Skaisgirytė sako, kad tokie dalykai neprideda pasitikėjimo valstybe.

Manau, kad ministras Kreivys yra ne pirmą kartą minimas žmogus, ties kuriuo apsišika konservatoriai. Tai faktas. Jeigu jie mano, kad jiems taip gerai, aš manau, kad jie praras nemažą dalį savo rinkėjų būsimuose rinkimuose. Bet tokia tvarka negali būti toleruojama, ypač partijoje, kuri labai labai deklaruoja savo vertybes. Negali taip būti, bet taip yra.

REKLAMA
REKLAMA

Aš nesakysiu, už ką aš balsavau buvusiuose rinkimuose, bet vienas iš faktų, dėl kurio aš nebalsuosiu už konservatorius, yra būtent šis. Jie elgiasi taip, kaip negali elgtis tokia partija.

Bet jeigu tokia situacija dėl ministro Kreivio iškyla ne pirmą kartą, ar čia turėtų Šimonytė kažko imtis, ar kaip elgtis tokiose situacijose? Nes interpeliacijų buvo ir pačiam Kreiviui ir jis buvo išgelbėtas.

Visų pirma, Šimonytė nėra partijos narė. Kita vertus, yra konservatorių Vyriausybė, kuriai vadovauja legionierius. Tai, ką ji daro – ji žaidžia taip, kaip reikia. Tai, kad lapkričio 23 dieną priimtas biudžetas – fantastika. Anksti, sudėliota, surikiuota. O ar patys konservatoriai elgiasi Šimonytės atžvilgiu labai gerai? Manau, kad ne.

Jie ją pasikvietė. Žiūrėkit, mes neturime ko kviesti į rinkimus prieš Nausėdą, tai priverskime eiti Šimonytę. Aš ją labai gerbiu, myliu ir man labai patinka jos taškučiai, ir šiaip ji yra puiki politikė, bet tai, kad konservatoriai įsivaizduoja, kad jie Lietuvoje dėlioja viską taip, kaip jiems atrodo, man atrodo, kad jie perlenkia lazdą. Ir Šimonytės atžvilgiu lygiai taip pat.

REKLAMA
REKLAMA

Jų ministras prisidirbo, tai čia turi išstoti ne ministrė pirmininkė, o Gabrielius Landsbergis kaip partijos vadovas, kuris delegavo šį ministrą ir turi pasakyti: pone Kreivy, jūs privalote atsitraukti. Viskas. Čia nereikia prašyti nei premjerės, nei prezidento. Atsakomybę prisiimti turi partijos vadovas.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Kam dar neaisku,kad valdzioje vagys konservatoriai.Tai jie per pirmaja krize apvoge ligotus pensininkus ir dar negrazino kompensaciju uz ypatingai kenskmingas darbo salygas.Turiu dokumentus irodancius apie pavogtus pinigus.
yra vagys. Simonyte nesupranta arba apsimeta, kaip sakoma, durne. Pakrato galva, ismeta kelias Sveikiskas frazes ir viskas tuo baigiasi. Jie patys nesitrauks, nes su nagais ir ragais isikibe i lovi, t.y.i mokesciu moketoju jau kiaura, isvogta ir surudijusi kibira.
Manau, kad tarp dabartinių ir buvusių politikierių, labiausiai apshishikęs ir prisishikęs toks plikas vaflinskas. Jis labai daug prisidėjo, kad seimas virstų klounų klubu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų